13. hodina

13. hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23677/bmid_trinacta-hodina-lRY-23677.jpg 4 111 29

Co byste udělali, kdyby bylo možné vrátit čas? Nick Quinn je na dně: nejenže se stal svědkem vraždy své milované ženy, ale navíc ho policie považuje za hlavního podezřelého. A jako by toho nebylo málo, v jeho poklidném městečku havaruje letadlo a všech dvě stě cestujících zahyne. Když zdrcený Nick čeká ve výslechové místnosti na právníka, má pocit, že pro něj už všechno skončilo. Mýlí se. Namísto právníka ho navštíví neznámý muž a sdělí mu stěží uvěřitelnou věc – že svou ženu možná ještě pořád může zachránit. Nick se zpočátku samozřejmě zdráhá uvěřit, ale když pochopí, co mu tajemný dobrodinec skutečně nabízí, vydává se na zběsilý závod s časem – anebo spíš proti proudu času –, ve snaze zabránit oběma tragickým událostem. Vzápětí se ukáže, že na sebe nevzal snadný úkol. Na rozdíl od běžných amatérských detektivů potřebuje dopadnout zločince dříve, než vůbec nějaký zločin spáchají. Veden ryze dobrými úmysly však svými činy způsobí ještě větší katastrofy a pozvolna dospívá k závěru, že měnit osud je mnohem těžší, než by se mohlo na první pohled zdát…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The 13th Hour , 2009

HanaNov
01.10.2013 5 z 5

Zajímavé, poutavé, dynamické, skvěle promyšlené a rozhodně NETRADIČNÍ!! Pro mě je 13. hodina obrovské překvapení a těší mě to tím víc, že dnes už se stává opravdu málokdy, aby nějaká kniha skutečně překvapila.
Kniha Richarda Doetsche je natolik jiná než knihy, které jsem dosud četla, že mi snad žádnou ani vzdáleně nepřipomíná. A to je opravdu moc dobře, protože po všech těch Brownech, Deaverech, seveřanech a jim podobných (ne že by nebyli skvělí, ba dokonce snad mistři svého žánru, ale někdy prostě hladina přeteče a čeho je moc, toho je příliš), čtenář opravdu rád sáhne po něčem jiném, aby si užil vody dosud neznámé.
A toho se mu v knize 13. hodina dostává bohatě. Už to, jak jsou číslovány kapitoly (od třináctky k jedničce), což autor komentuje: "Nedivte se, na konci pochopíte.", je opravdu skvělý a hlavně logický tah. Kombinace detektivky s tematikou cestování v čase je ojedinělá a popravdě jsem se jí trochu obávala. Leč naprosto zbytečně! Zde má cestování v čase jasný řád, který je striktně dodržen, není ani trochu násilné a nelogické (jako třeba v Sirotčinci slečny Peregrinové), prostě působí naprosto přirozeně a je skvělým nástrojem pro pohyb v ději. A co víc, čtenář se ve všem neustále orientuje, díky jasné posloupnosti se nemůže v časových rovinách ztratit, a co je ještě lepší, každá rovina je v určitém okamžiku opuštěna a ponechána víceméně otevřená, takže si čtenář může vytvářet scénáře, "co by kdyby". A to mě neskutečně bavilo!! Kniha až hmatatelně vede k uvědomění, jak každá drobnost nebo dílčí rozhodnutí může změnit budoucnost. Přitom má spád, je dynamická, akční, postavy jsou živé a charakterově sice jednoznačně a jednobarevně, ale zato výstižně prokreslené.
Jednoduše příjemné neotřelé překvapení a výborné čtení, od kterého se od samého začátku nejde odtrhnout!!

Irika
24.05.2013 5 z 5

Perfektní čtení od prvního do posledního řádku! Místy mě to přivádělo k šílenství, jak se vše dá zamotat a zkomplikovat, nicméně to do sebe zapadá a knížka občas nutí k zamyšlení :)
Moje fantazie jen nějak nedokáže zpracovat, co dělají všichni lidé na světě, zatímco se hlavní hrdina vrací v čase a mění budoucnost...
Pro milovníky lehkého nadpřirozena super čtení, moc doporučuju a velké plus dávám knížce i za konec, který nezklamal!

Ra-Amon
22.05.2013 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, četla se opravdu rychle a děj vás doslova pohltil. Ze začátku jsem nevěděl co čekat od toho,že se každým přečteným dílem posouvám naopak zpět,ale autor to napsal opravdu bravurně a v na konci každé kapitoly jsem se již těšil jak dopadne hodina předtím. Ani po přečtení předposlední kapitoly se nedalo vytušit jak to celé vlastně dopadne. Kniha byla plná napětí od samého začátku. Hodnotím pěti hvězdičkami a dávám do oblíbených,tahle kniha si to zaslouží.

oleg
20.04.2013 5 z 5

Moc hezké čtení,ještě jsem nic podobného nečetla a kniha mě dostala,je vzláštní a to mě dostalo,doporučuji přečíst!

Angelot
08.11.2012

Úžasně vymyšlené. Dokonalá skládanka. Všechno do sebe krásně zapadalo. Odhalování střípků minulosti mě vtáhlo neskutečně!

Dandulka
08.09.2012 5 z 5

Moc hezké čtení, četla se jedním dechem. Do samého konce jsem neměla ponětí, jak to dopadne!!!!!! Fakt skvěle napsané!!!!

kosakkill
06.03.2012 5 z 5

Knihu jsem dostal k Vánocům a moc jsem si od ní nesliboval. Ale naprosto mě nadchla, skvěle napsaný. Přečetl jsem to jedním dechem.

Lenka
26.11.2011 5 z 5

Kniha mne nadchla a dostala do děje hned od začátku. Příběh sice neodpovídá realitě, ale čtení bezva. Doporučuji.:-)

migun
17.11.2011 3 z 5

Těšil jsem se na horor a dostalo se mi detektivky.Nebylo to špatný,hezky se to četlo,ale něco tomu chybí.Snad alespoň ten konec mohl být jiný.Dopadlo tak jak se dalo očekávat a to je podle mne škoda.

americká literatura kriminální thrillery

2009  88%13. hodina