Ketfl Ketfl komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tato trilogie byla prostě úžasná. Autorka má opravdu dar. Neskutečně se mi líbil ten děj protkaný historií a božstvím. Celkový ten nádech tajemna díky daru a předkům... no, chvílemi jsem měla až husí kůži. Lia se mi jako hlavní postava neskutečně zamlouvala. Byla rozumná a odvážná. Ten konec může připadat někomu uspěchaný, mě to také tak přišlo, ale zjistila jsem, že děj postav pokračuje i v dalších knihách autorky (např. Zlodějský tanec), takže tam se o postavách ještě čtenář také dočte. Jediné, co mě trochu mrzelo, že mi chyběla taková ta jiskra mezi Liou a Rafem. Jo, občas tam byl takový náznak. Ale pro mě to pořád fungovalo víc mezi Liou a zabijákem. Dopadlo to ale jinak velice uspokojivě. Jsem moc ráda, že jsem na tuto autorku narazila :-)

15.04.2020 5 z 5

Vezmi si mé srdce Vezmi si mé srdce Kasie West

3,5/5*

Autorku Kasie West mám poměrně ráda. Sice jsou její knihy pro mladé čtenářky, ale i já si ráda u nějakého takového sladkého nevinného počtení odpočinu. Líbí se mi, že její knihy mají vždy nějaký zajímavý prvek nebo téma. V tomto případě autorka zapracovala témata útulku, marketingu a vlivu sociálních sítí. Hlavně téma sociálních sítí a jejich vlivu na lidi a okolí je dost aktuální, takže proč ne? Příběh sám o sobě mi špatný vůbec nepřišel. Problém jsem trochu pocítila u hlavních postav. Jako takhle, postavy mi rozhodně nepřišly špatné, jen mi prostě přijdou jak přes kopírák z jejích dalších knih.

Co za mě ale bylo velké zklamání, tak samotná zápletka, která mi přišla prostě na hlavu, a pak hlavně její "vyřešení". Já si nemůžu pomoc, mně to přišlo spíš trapný a nedotažený. Takže v závěru musím říct, že jsem ze čtení i krapet zklamaná. Jak má kniha nádhernou obálku, tak bych ji zařadila spíš k těm slabším od autorky. Další knihu si ale určitě ráda přečtu.

30.12.2023 4 z 5

Vše, čím pro mě jsi Vše, čím pro mě jsi Nora Welling

Nora Welling mě zaujala už při prvním dílu prostředím španělské Andalusie, takže jsem se moc těšila na další příběh z tohoto prostředí. A musím říct, že jsem si knihu opět užila, ale přesto musím hodnotit malinko hůř než díl předchozí. Co se týče hlavních postav, tak postava Luíse mě velmi zaujala. Jeho příběh byl poměrně dost tragický, přesto plný naděje a snahy postavit se zase na vlastní nohy. S kým jsem měla trochu problém, byla Nuria. Její postava mi příliš nesedla. Zápletka příběhu mi díky ní přišla úplně na hlavu. Každopádně příběh opět skvěle dokreslovalo (kromě prostředí Španělska) také dobré jídlo, prostředí haciendy, koně a další sympatické postavy. Není to pro mě příběh, ke kterému bych se vracela, ale čtení jsem si poměrně užila. Další díl si velmi ráda přečtu.

29.08.2023 3 z 5

Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Ronnie Eight

Kniha vypráví příběh Brooklyn, která není ve svém životě úplně spokojená. Pracuje jako modelka, ale svět modelingu se jí už krutě zajídá. Potřebuje však v tomto zaměstnání ještě nějakou chvíli vydržet, aby se finančně zaopatřila a nemusela tak již nikdy řešit chudobu, jako tomu bylo v jejím dětství. Na svatbě její nejlepší přítelkyně se seznamuje s Joaem, nádherným fotbalistou, který jí ihned učaruje. Brooklyn pak na tohoto nádherného muže se zlatým pohledem neustále někde naráží, přesto se zdráhá jejich vztah někam posunout, protože jí připomíná zlého krále z pohádky. Takového, který když vás lapí do své pasti, tak už vás nikdy nepustí.

V první řadě bych autorku chtěla pochválit. Na to, že se jedná o její první literární pokus, tak je kniha opravdu hezky napsaná. Příběh je originální, děj se lehce čte a pěkně ubíhá. Střídání postav tomu také dodalo na zajímavosti. Také chválím námět a koncept knihy. Na jednu stranu je moc fajn, že kniha podporuje místní (slovenskou) produkci a řeší témata, jako je masová a nesmyslná výroba v módním průmyslu, bizarní móda, ekologicky šetrné produkty apod.

Na druhou stranu mi ale na knize vadilo, že té reklamy na producenty je tam až moc na úkor samotného textu. Do příště bych určitě ubrala a každého výrobce zmínila pouze jednou a krátce. Také jsem měla kolikrát problém se plně vžít do postav. Přišlo mi, že tam scházel popis toho, co dělají v běžném životě. Také chování některých postav nebylo úplně řádně dopracované. Čtenář je pak kolikrát zmatený, kde v příběhu nastal teda ten zvrat? Autorka má přitom krásný a barvitý styl psaní, nicméně já osobně bych ubrala na popisu toho, co má hlavní hrdinka na sobě včetně doplňků a uvítala bych více myšlenkových pochodů hlavních hrdinů. Závěr knihy mě totiž doslova šokoval a vůbec jsem něco takového nečekala. Upřímně jsem zvědavá, jak se celý příběh dále vyvine a doufám, že budou zodpovězeny otázky, které první díl nezodpověděl. Na závěr bych ale chtěla pochválit nádhernou obálku knihy, ta se opravdu povedla. Hodnocení 3/5

@vnimej_svet_knih

20.12.2022 3 z 5

200 tajných triků pro báječný první rok s kojencem 200 tajných triků pro báječný první rok s kojencem Ute Glaser

Protože během pár dnů očekávám příchod prvního potomka, tak jsem se rozhodla, že si předtím načtu taky nějakou literaturu. Ale dopadlo to tak, že kdybych si tuto knihu nepřečetla, tak se rozhodně nic nestane. Kniha je pěkně zpracovaná a některé tipy se určitě i hodí, ale většina z nich je spíš k ničemu - buď je to tak automatické, že opravdu nepotřebujete, aby vám to kniha radila, nebo to jsou takové tipy, že ne každý je může využít. Takže knihu hodnotím jako takový průměr. Je milé se něco dozvědět, ale nastávající maminka se bez těchto tipů určitě i obejde. :-)

09.04.2022 3 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Ze začátku se mi kniha velmi špatně četla. Rozhodně to není tím, že by byla špatně napsaná, protože byla napsaná opravdu velice dobře, ale mě při čtení bylo hrozně líto, jak se k sobě začaly hlavní postavy chovat. Přitom v tom vztahu evidentně došlo pouze k nedostatku komunikace, nedorozumění a vzájemnému nepochopení. A stačilo by tak málo a bylo by to vše v pořádku... ale to by pak nemohla vzniknout takováto kniha. Já samozřejmě oceňuji, že příběh je o něčem jiném, než ostatní typické romantické knihy. Autorka píše opravdu čtivě. Postavy se na začátku jeví jako totální psychopati, ale nakonec člověk nahlíží do celého toho jejich vztahu, tak mu to přinese i jisté pochopení všeho. Nejhorší postavou je za mě Deborah. Opravdu by mě na konci zajímalo, co by na to celé řekla, ale předpokládám, že to s ní švihlo a o tom už autorka asi psát nechtěla. :-D Za mě jinak povedené. Nevím, jestli bych knihu četla znovu, protože mě z ní bylo smutno, ale je to prostě tak nějak ze života. Asi nikdo nemá vztah jako z pohádky bez nějaké práce. Určitě bych si ale od autorky ráda přečetla další tvorbu.

16.11.2021 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Limea se od Kronik prachu dost liší, přesto je z ní ale rukopis Lin Riny naprosto znatelný. Příběh je velice pěkně popsán - ať už postavy či prostředí, postavy jsou velmi sympatické, ty záporácké samozřejmě méně. Děj hezky plynul, někdy pomaleji, někdy rychleji, ale rozhodně tam za mě nebyly nudné pasáže. Celý děj doprovází příjemná romantická linka, která nutí srdce romantických dušiček opravdu jásat. Ač se mi některé věci zdály trochu nesmyslné, tak jako celek knihu hodnotím jako velice povedenou. K tomu krásná obálka a ilustrace v knize a jsem nadšená. Za mě krásný příběh, který se vyplatí mít v knihovně. Ke knize se určitě někdy znovu vrátím. Hezké.

29.09.2021 5 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Úžasné zakončení celé série! Moc jsem si tento díl užila. Na to, že kniha pojednává o docela těžkém tématu (válka), tak je opravdu velice pěkně a čtivě napsaná. Opravdu jsem měla problém se od knihy odtrhnout. V tomto díle jsem si taky konečně užila nějakou tu romantiku u naší ústřední dvojice. Nesmím zapomenout taky vyzdvihnout vztah Arin-Rošar. Rošar a ty jeho kecy, to mě fakt nesmírně bavilo. No, a na závěr hezký a i celkem netypický epilog, který nepopisoval žádnou dalekou budoucnost, spíš zůstal poměrně rozvolněný, i když čtenáři je určitě jasné, jak by se děj dál ubíral. Mě se takový epilog líbil, jsem spokojená. Celkově mohu říct, že jsem od celé série dostala opravdu to, co jsem si představovala. Sympatické postavy, zajímavé prostředí, čtivé téma. Za mě opravdu velice pěkné. Jsem ráda, že jsem na tuto sérii narazila.

09.06.2021 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Tento příběh mě strhl tak, že jsem měla problém knihu odložit. Opravdu skvěle vyvedený děj, zajímavé prostředí a sympatické postavy, jejichž životní příběhy mě opravdu zajímaly a bavily. Na jedné straně stojí dcera generála Kestrel, která vlastně i přes vojenský výcvik není v boji dobrá, umí ale dobře používat svou hlavu. A na druhé straně otrok Arin, který jen zoufale chce zpátky svůj život a svou svobodu. Trochu jim to zkomplikuje láska, která je ale v tomto příběhu opravdu nenásilná. Opravdu hezká a čtivá kniha. Konec se nám pěkně vyvinul, jsem teda zvědavá, jak se to celé bude vyvíjet v dalším díle.

03.06.2021 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Docela dlouho jsem se rozmýšlela, jestli dát 3 hvězdičky nebo 4 hvězdičky. Nakonec se spíš klaním k těm třem. Příběh je sice opravdu pěkně napsaný a má hezký děj, který se opravdu dobře čte, ale je fakt, že se v ději zase vlastně tak nic zajímavého neděje. Hlavní postavy mi byly sympatické a jejich vztahu jsem fandila. Nemůžu si ale pomoct v tom, že ty německé knihy zasazené do univerzitního prostředí USA stejně působí strašně německy. :-D Možná, kdyby se děj odehrával třeba někde v Berlíně, tak ty autorky udělají líp. Co je na Německu tak špatného? Nevím. No, každopádně mělo to svoje nedostatky, hlavně co se týče i překladu - promiňte, ale překládat Taylor Swift jako muže a to dokonce dvakrát, to jsem fakt koukala. Na ději byl možná opravdu nejzajímavější vztah vedlejší dvojice - June a Masona, i když jsem taky nedovedla pochopit, proč po něm lila pití nebo plivala jídlo. To jako fakt dospělí lidé, co studují na univerzitě, dělají? No, nic.
Sečteno podtrženo: Kniha určitě stojí za přečtení. Je opravdu pěkně napsaná, postavy jsou sympatické, jen nečekejte promakanou zápletku a nějaké její závratné rozuzlení. Hlavní zápletka je spíš žádná a dá se vlastně očekávat pomalu hned od začátku knihy, co se vlastně stalo. Nemůžu však upřít knize její čtivost a pěknou obálku. Případné pokračování si tedy velmi ráda přečtu.

04.05.2021 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Přiznám se, že tyhle knihy o (padlých) andělech můžu. Jenže u této knihy jsem dost na vážkách, jak ohodnotit. Téma mě velmi zaujalo, jenže mě nezaujalo to zpracování. Celkově mi vůbec nesedl styl, jakým je kniha napsaná. Přijde mi, že některé pasáže jsou strašně useklé, někdy jsem byla fakt zmatená, kdo co říká, nebo co se vlastně stalo. Noru, jako hlavní hrdinku, bych normálně flákla. Úplná slepice. Doslova a do písmene, a to jsem nechtěla být sprostá. Ve většině situací měla úplně nepochopitelný reakce. Kdybych já zjistila, že vidím něco, co tam pak vzápětí není, tak bych to určitě nějak řešila. Přišlo mi, že se zbytečně zaobírala různými kravinami, ale opravdu závažné věci vůbec neřešila. Tu její lásku s Patchem jsem jim taky moc nežrala. Přišlo mi, že tam chyběla víc nějaká ta chemie a jiskra. Já ji z toho prostě nějak necítila.

Když to tak vezmu, dost věcí mě na knize hrozně štvalo, ale zároveň nemůžu upřít to, že to bylo poměrně čtivé a vlastně mám i hroznou potřebu zjistit, jak se děj bude dál vyvíjet. Takže druhý díl si stejně přečtu :-D

01.03.2021 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Skvělé zakončení série. Moc se mi to líbilo. Ke konci jsem si sice trochu poplakala, ale lepší zakončení by si čtenář nemohl přát. Hlavně ten epilog... ten mě úplně chytil za srdce.

09.02.2021 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Druhý díl se mi také velmi líbil, ale je fakt, že se tu o proti prvnímu dílu nic moc nedělo. Teprve až ke konci se rozjela akce. Každopádně nic to nemění na tom, že kniha je velmi čtivá, postavy se mi velmi líbí a jsem moc zvědavá, jak tohle celé dopadne, takže si určitě třetí díl nenechám ujít.

24.01.2021 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Úžasný závěr série. Děj nám pěkně vygradoval a takovou zápletku jsem rozhodně nečekala. Kniha se opravdu četla skoro sama. Na závěr mi i slzička trochu ukápla. Nestává se mi moc často, že bych si v knihách tolik oblíbila zápornou postavu. Nakonec i závěr knihy musím hodnotit jako uspokojivý, i přesto, že Mal mi byl z těch tří možností nejmíň sympatický. Líbilo se mi to, moc. Určitě se pustím do dalších knih od této autorky.

13.01.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

I tento díl byl od první stránky neskutečně čtivý, jenže čím víc děj postupoval, tím to bylo táhlejší. Akce přišla pak zase až ke konci knihy, čímž mě autorka pěkně nalákala na další díl, protože si prostě musím přečíst, jak tohle skončí. Jak mi byla Alina v prvním díle sympatická, tady v tom díle mě krapet štvala. Nejsem nějak extra nadšená ani z Mala. Ale Nikolaj se mi moc líbí, stejně tak Temnyj, jako pořádný záporák. No, jsem zvědavá, jak tohle celé dopadne.

08.01.2021 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Moje první kniha od této autorky a jsem velice mile překvapená. Kniha čtivá od první do poslední stránky, skvělé vykreslení světa i postav. Hlavní hrdinka Alina se mi moc zamlouvala. Dle mého byla vykreslena opravdu dokonale - se všemi negativními i pozitivními stránkami. Prostě si jen vroucně přála někam patřit, s tím dokážu soucítit. Taky jsem čekala, jak se vyvine vztahová linka. No, za mě velmi zajímavé a uvidíme, co nám přinesou další díly. Těším se.

25.12.2020 5 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Jsem absolutně překvapená. Vůbec jsem nečekala, že kniha bude taková. Akce od první do poslední stránky. Skvělé postavy. Děj tak strhující, že se kniha nedala odložit. Některé scény byly teda... hrůza. Ten závěr, ten mi teda dal! Chudák Paige. A taky Penryn i Raffe. No, hned se vrhám na další díl, abych věděla, jak tohle dopadne.

24.11.2020 5 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Předchozí dva díly se mi moc líbily, takže jsem se moc těšila i na třetí díl... a čekalo mě ohromné zklamání. Celou dobu jsem přemýšlela, jak je to možné? Napsala tenhle díl vůbec ta samá autorka?
Absolutně by mi nevadilo ohrané téma, ale to zpracování bylo prostě celé špatně. Vše se odehrávalo neskutečně rychle, postavy reagovaly úplně nesmyslně. Za celou knihu jsem nepochopila, jak mohla být Aerin tak oceňovaná asistentka, když k tomu neměla pořádně jedinou kvalitu? Ani vztah mezi ní a Calderem mě vůbec nenadchl, chybělo tomu úplně vše. Čtenář dostal akorát rychlý sled rádoby nenávisti a následné lásky - ale pro nenávist nebyl jediný důvod, a ta náramná láska po pár dnech? Prostě ne.

Hodně mě to mrzí, jestli vyjde autorky další kniha, budu dost přemýšlet, jestli si ji koupit, protože za tuhle to byly dle mého názoru akorát vyhozené peníze.

12.10.2020 2 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

No, tohle bylo... něco. Prvně musím říct, že kniha se úžasně četla. Autorka píše opravdu čtivě a nejspíš musím vyzdvihnout i práci překladatele. Děj čtenáře opravdu vtáhne a stránky se mi jen míhaly pod rukama. Oba hlavní hrdinové byli poměrně zvláštní, ale svým způsobem jsem si je oblíbila. Ten konec mě docela zarazil - já osobně bych tohle nikdy nedala :-D No, uvidíme, co se dozvíme v dalším díle.

03.10.2020 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

U minulého dílu jsem byla překvapená, že se v něm vůbec neobjevil Chaol s Nesryn, takže mě asi nemělo teď překvapit, že tento díl bude jen o nich. Ale ano, překvapilo mě to, protože jsem si nepřečetla popis. Tak nějak jsem za každou stránkou očekávala, kdy se objeví i další postavy - k čemuž tedy nedošlo. Trochu jsem se tedy začala obávat, protože mi přišlo, že se chvílemi ten děj trochu táhl, ale nakonec musím hodnotit na výbornou. Dozvěděli jsme se toho spoustu nového, čím déle jsem četla, tím to bylo napínavější a napínavější. Navíc se mi moc líbilo vyvinutí nových vztahů - jak u Chaola, tak u Nesryn, protože mi od začátku k sobě prostě vůbec neseděli. Jsem tedy moc ráda, jak to dopadlo. Těším se na další díl, jak se to celé vyvine. Celá série je naprosto skvělá... autorce opravdu klobouk dolu.

25.08.2020 5 z 5