keiko33 Online keiko33 komentáře u knih

On On Elle Kennedy

Nieje to moja prvá kniha s gay tématikou, ale takéto knihy veľmi nevyhľadávam. No Elle Kennedy je strela na istotu a ani tentoraz nesklamala. Trochu mi chýbali jej viac vtipnejšie scény, tento príbeh pojala citlivejšie. Aj keď tato téma už nieje také tabu, ako kedysi, je to citlivá téma. Hlavne v čase puberty. To čo si živote zažil Rayan, nebola prechádzka ružovým sadom, no to ho nezlomilo. Prave naopak, stal sa silnejším a išiel za svojim cieľom. A páčilo sa mi, že Jamie ho ani na chvíľu neodsudzoval a nebol zhnusený. Pritom ako Ryana prijala Jamieho rodina, mi aj slzička vyšla. Teším sa na pokračovanie. A čo sa týka reálnosti posteľových scén, keď idete do tejto tematiky, musíte rátať s dvoma nadržanými chlapmi ;)

03.05.2020 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Táto časť bola jedna z lepších časti autora, no nie najlepšia. Tou u mňa naďalej ostáva Zloba. Mám radšej pohrávanie sa s mysľou, nie krvavý opis šialených vrážd. Mám slabú predstavivosť, takže si tu hrôzu nedokážem dostatočne predstaviť. Preto mám radšej thrillery ako detektívky. Čo sa ale Carterovi nedá uprieť, je dokonalosť zločinu a opisu postáv. Všetko je krásne vysvetlené a na konci vám neostanú žiadne otázniky. Aj názov knihy dostane zmysel až na konci. Roberta a Carlosa mám rada, len my už trochu lezie krkom ukončovanie kapitol, ako Do prdele, Ježiši, To si deláš prdel... Aj keď to nieje Carterov Top, inak ako 5* to hodnotiť nebudem, keďže v tejto kategórii nemá Carter veľmi konkurenciu.

22.07.2023 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Tak to bola znovu pecka. Mám rada Cartera, ale musím povedať, že autorka ho v mojich očiach preskočila. Možno aj tým ženskejším cítením, čo ale nemalo vplyv na desivé opisy zločinu, práve naopak. Chvíľkami som mala poriadne zimomriavky. Hoci Ninina história bola tak trochu ťažšie uveriteľná, toľko náhod v jej živote, to by sa asi v reálnom živote nestalo, no to mi vôbec neprekážalo. No a ten koniec? Asi som citlivka, lebo mi až slzičky vyšli. Nina si to fakt zaslúžila. Už tam len chýbalo aby jej Kent vyznal lásku. Čo sa ale dúfam stane niekedy v budúcich častiach. Za mňa ešte lepšie, ako prvá kniha.

23.10.2022 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Tak to bol taký krásny príbeh. Plný citu, nehy, lásky a životného utrpenia. Hlavné postavy si museli najprv prejsť ťažkými životnými udalosťami a až potom našli spoločnú cestu. Po tých neustálych ženských románoch, kde sa pol knihy hlavné postavy prevaľujú v posteli, je toto naozaj príjemná zmena. Dúfam, že sa preloží aj pokračovanie o Landonovi a Shay.

30.03.2022 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Tak aj tento diel bol super. Tucker bol proste zlaticko. Sabrinu som si oblubila, ale s tym nekonecnym odmietanim lasky mi trocha liezla na nervy. Mozno nebol tento diel nabity akciami, ale pekne opisuje ako sa mozu mladi ludia vysporiadat s necakanym tehotenstvom, ze sa vsetko da zvladnut, aj napriek prekazkam. Znovu tu boli aj vtipne pasaze, hlavne ta ked Garrett vymyslal meno pre dieta, mala som z toho strasny zachvat smiechu.

08.05.2017 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Tak toto bolo fakt dobré. Po Carterovi a Robothamovi zaraďujem túto autorku do rovnakej skupiny mojich obľúbených autorov v tomto žánri. Príbeh bol dokonale premyslený a je vidno, že sa autorka v danom prostredí vyzná, vďaka dlhoročnej práci u polície. Je to vidno na dokonalom opise vyšetrovania a skúmania dôkazov. Ninu ako postavu som si hneď obľúbila. Aj napriek ťažkému detsvu a prežitých hrôzach dokázala zo života vyťažiť maximum. Stáť sa jedným z najlepších agentov FBI. Čo sa týka Šifru, autorka si na jeho postave dala naozaj záležať. Jediné čo príbehu môžem vytknúť, je rýchly koniec vraha, po tak dlhom naháňani. Mohlo sa z toho vyťažiť viac. Ale to je len taká drobnosť.

18.10.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tak za mna super. Trocha som sa bala, ze to bude obycajne romanticke klise, no vyslo z toho nieco originalne. Rozbiehalo sa to dost pomaly, ale odkedy sa na scene zjavil Richie, uz to islo samo. Pacilo sa mi, ze hlavne postavy neboli, ako z modneho casopisu, ale boli same sebou. Autorka pekne vykreslila chory vztah a ake ma nasledky psychycke tyranie a zneuzivanie lasky toho druheho. Vsetky postavy mali nieco do seba a nic mi na nich nevadilo. Jedine co mi trochu vadilo bolo to oznacovanie postav v niektorych kapitolach. Bolo to divne. A obalka sa vydarila. Knihu urcite odporucam, ak hladate trochu narocnejsiu romantiku, nie tipicky americku,aj ked koniec konci samozrejme stastne, urcite odporucam.

26.07.2020 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Jee. To bolo také sladké, ten pingpong medzi Joellen a Cameron. Konečne príbeh, kde hlavná hrdinka nemá dokonalú postavu. Bolo mi ľúto, že ju celý život ľudia v jej blízkosti, vrátane jej rodiny nútili cítiť sa menejcenne, že je škaredá a nedokonalá. A práve preto potrebovala vedľa seba muža, ktorý ju miluje so všetkými dokonalosťami i nedokonalosťami. Úžasného Cama. Lebo presne taký bol. Miloval ju preto aká bola, nie ako vyzerala. Škoda že autorka, narozdiel od prvého dielu nepísala aj z pohľadu Cama. Naozaj by ma zaujímalo, čo sa mu deje v hlave. Tie tajné stretnutia s pani Dinwiddleovou a dohadovanie ako zbaliť Joellen mohli byť super. Aspoň že tu bol tentokrát epilóg. Autorkyn štýl sa mi páči, len nechápem prečo je to séria, keď každý príbeh je samostatný bez prepojenia postáv.

21.08.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Ako vždy za 5*. Ja proste štýl autora zbožňujem, jeho suchý humor a precíznosť. Ako všetko do seba postupne zapadá. Druhý diel s Evie bol napínavejši, keďže sa postupne dozvedáme, čo sa vlastne Evie stalo a kto v skutočnosti je. Bavil ma vzťah medzi Evie a Cyrusom, boli ako starší brat a otravná, neposlušné mladšia sestra. Teším sa na pokračovanie.

19.06.2022 5 z 5

My My Elle Kennedy

Znovu precitane na jeden nadych. Prve dve tretiny su kludne, o spoluziti Jamieho a Ryana. Ako sa vysporiadavaju s nastrahami zivota dvoch muzov. Co mi chybalo v prvej casti a vacsinu tejto knihy, bol to autorkin humor, z ktoreho az placete. No posledna tretina to vynahradila. Blake bol cislo, hotovy blazon. A to som si myslela, ze Hollisa zo serie Briar uz nic nepredbehne. Ta zlomena postel a tie jeho hlasky. Blake, teto knihu dokorenil. Na konci mi chybal Epilog zo svadby. Inak super.

04.05.2020 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tento diel bol lepsi. Neskutocne som sa nasmiala, az som plakala. Dotahovacky medzi Hollisom a Rupi, ci bublinkovy zadok. To sa bez zachvatu smiechu nedalo. Vtipne situacie, idu autorke na vybornu a aj kvoli tomu ide trochu do uzadia samotny pribeh. Nebol zly, Brenna bola cislo. Mam rada silne zeny. A na konci mi chybala vacsia zapletka, proste nieco wau. No aj tak bola kniha super. Bavila ma a to je to, co od takehoto typu knih ocakavam. Oddychovka, pri ktorej vypnem a ktora ma rozosmeje.

01.05.2020 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Na novinku od autora som sa velmi tesila. Jeho seriu Joseph O'Loughlin zboznujem. A ani tentoraz nesklamal. Bol to dokonaly pribeh, ale zaroven nieco uplne ine ako seria, ktora je skor triller a toto bola skor detektivka. Autor vas chyti hned na zaciatku a potom uz neviete prestat. Ved preco, by vazen utekal v noci pred prepustenim, za co mu hrozia dalsie roky vo vazeni? Cely cas cakate co je skutocne za tym. Ako v spravnej detektivke sa ta dozvieme skoro na konci. Cakala som hocico, ale toto nie. Az taku smolu mat nikto nemoze. Audieho zivot, je neskutocna zapletka a zaroven smola osudu. Tento pribeh urcite vystihuje "V zlom case, na zlom mieste." Ak hladate napinavu detektivku, na sposob akcneho filmu, vrelo odporucam.

16.06.2018 5 z 5

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Krásny príbeh. Nesmrteľná láska Rómea a Júlie. Shakespeare písal nadčasovo. Okrem tragických smrtí, som sa na rozhovoroch bavila. Neboli až tak krkolomné a ťažko pochopiteľné, ako by sa od tej doby dalo čakať. Shakespeare bol, je a stále bude geniálny spisovateľ.

18.08.2022 5 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Ďalší skvelý príbeh od autora. Ja toho profesora zbožňujem, jeho suchý humor. Aj napriek nevyliečiteľnej chorobe sa dokáže každý deň postaviť na nohy a pomáhať. Aj keď začínam pochybovať o jeho šarme, nechce sa mi veriť že naňho všetky tie baby letia. Životný príbeh Marnie a jej blízkych je jedna veľká tragédia. Je to tak malo uveriteľné, no brilantné vymyslené. Ale príbeh fakt dokonalý, autor snáď nedokonalé príbehy ani písať nevie. Ani tentoraz nesklamal.

04.02.2022 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Prvé dve knihy boli taký priemer. Toto už bolo niečo iné. Napínavé od začiatku do konca. Erika sa mi začína čím ďalej, tým viac páčiť. Je ako motýľ. Pomaly začína odhadzovať kuklu a prestáva trúchliť za manželom. Príbeh bol zaujímavý, už len tým, že šlo o starý nevyriešený príbeh dieťaťa. Ako vystrihnuté z môjho obľúbeného seriálu Odložený prípad. Lenkina návšteva odľahčila smutné vyšetrovanie. Autor sa postupne zlepšuje, no aj tak mi tu chýbala ponurá atmosféra Londýna.

11.01.2022 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Autorka je majsterka slova. Keď sa "zažerie" do nejakej témy, kniha vás nepustí, kým nieste na konci. Krásne opísala život a hlavne smútok slonov. Opisy boli tak precítené, že máte chuť zbaliť sa a navštíviť safari. Všetky postavy boli do detailov premyslené. Príbeh vám dá oveľa viac, než očakávate. Ako už tu bolo spomínané, ten koniec nebol taký, aký očakávate. Čakáte, že Jenna nájde svoj šťastný koniec. Ona ho síce nájde, ale nie taký ako očakávate. Ale to je autorkou štýl, nakoniec obrátiť všetko hore nohami. Krásny príbeh.

30.12.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Ako vzdy super. Bavila som sa. Conor bol teda cislo. Mily, laskavy, vtipny. Tie jeho zachranne akcie Taylor nemali chybu. Taylor, mala nizke sebavedomie a preto sa tak chovala. Chapem ju. Ak vas neustale niekto podkopava a vysmieva sa vam, na sebavedomi vam to neprida. Sikana je svinstvo a ti co sikanuju, si ani neuvedomuju, ake to moze mat nasledky. No nie vzdy maju po ruke takych "Conorov" a dobrych priatelov.

15.06.2021 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Toto je moja prva kniha od autora, kedze prve tri som videla len filmy, ktore boli super. Mam rada severske krimi, su pochmurnejsie, strach viac prezivate. Hoci autorov humor to zjemnuje. Kniha ma dostala hlavne pribehom zalozenym na skutocnej historii o ostrove Sprogo o ktorej som nic nevedela. Ked si uz myslite, ze chora mysel Hitlera je maximum, zistite, ze podobnych sialencov bolo viac, aj ked nasledky neboli az take strasne. A to, ze sa take nieco dialo este aj po ukonceni druhej svetovej vojny mi hlava neberie a este s povolenim uradov. Ludia su proste nepoucitelni. Nemam velmi rada prelinanie casovych obdobi, no tu mi to vobec nevadilo. Autorov styl mi sadol. Pochmurna detektivka so stipkou humoru. A ked si uz myslite, ze viete co sa presne stalo a ako to dopadne, pride prekvapenie. Dvojka Carl a Asad su podarena dvojica, taki jing a jang a aby to nebolo nudne, pre ozivenie tu mame Rose. Skvela detektivka, tesim sa na dalsiu.

24.06.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak toto bol dokonaly psychotriler. Tento zaner mam rada a toto bolo zatial najlepsie, co som v tomto zanri citala. Stranky som doslova hltala a v urcitych scenach som ani nedychala. Pri scene na schodoch pocas Loweninych narodenin som az podskocila na mieste. A ten koniec? To bolo dokonale odhalenie. Tato kniha mala vsetko, co mala mat a mozno aj viac. A aj ked to bolo nieco uplne ine, co bezne autorka pise, tak to zvladla bravurne. Mam rada jej romantiku, no mohla by pokracovat aj v takejto tvorbe. Co dodat. Coho sa autorka dotkne, to premeni na "zlato".

20.06.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Ano. Tato kniha bola klise. Hokejista a bohata kraska. Ale co na tom zalezi, strasne som sa bavila. Uz davno som sa tak nenasmiala. Autorka ma proste talent, na vtipne situacie a dialogy. Summer, aj ked bola strelena, mi bola sympaticka. Mam syna s poruchou ucenia, takze jej problemy s ucenim viem pochopit. A Fitz? To bol taky tichy medvedik, bolo to mile, ako bol so svojich citov k Summer v rozpakoch. Takze znova super jednohubka od autorky. A pacilo sa mi, ze trocha prepojila tuto seriu so seriou Off-Campus

29.04.2020 5 z 5