kazatell kazatell komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Americká klasika. Zajímavě napsané a čtivé, ale já se prostě nemohl zbavit dojmu že je Holden jen rozmazlený spratek. Dokonce jsem vám ho začal tak uplně nenávidět, to by jste nevěřili. Jak já ho nenáviděl to vám řikám

15.06.2018 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Komentářů opět nezklamal a ke knize nemám žádné výhrady. Způsob jakým je psaná může být pro někoho těžký, nebo nesrozumitelný, ale je to investigativní žurnalista, takže to k tomu patří

19.10.2017 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Jak se píše v mnoha komentářích níže. Skvělé zpracování a příběh. Ze začátku jsem se nemohl vůbec začíst a tak mi trvalo dočtení trochu déle. Přesněji prvních cca 10% jsem četl skoro rok a dalších 90% čtyři dny. Neříkám že jsem dokázal prohlédnout všechno, ale až na tu poslední pasáž to prokouknutelné bylo a to že kód neprohledly už dřív mě dost zarazilo, protože mě to napsalo hned po první indicii. Každopádně i přes to všechno je konec tak dokonalý, že nejde hodnotit jinak než 5ti hvězdami

26.05.2017 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Krásné příběhy ale jako návod je to spíše pro úplně neznalé a možná jako učivo pro děti

20.01.2017 4 z 5

Opět další kniha která pomůže při ilustraci kouzelného světa kolem Harryho Pottera. Pro milovníky těchto příběhů nezbytnost

14.06.2016 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Věřím že pro zarputilé fanoušky této ságy je to nepostradatelný kousek do sbírky, ale pro kohokoliv jiného to mohla být příjemná příloha k jedné ze sedmičky knih

13.06.2016 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Jako oba předchozí díly, byl i tento skvělý. Akce střídá akci a nové zvraty v knize vám pomohou pochopit většími věci z předchozích knih. Jedinou výtku bych měl ke konci knihy, který je příliš zdlouhavý

20.05.2016 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Knihu jsem koupil omylem když jsem ve slevách přihodil do košíku co šlo :-D pak nějak vyplavala na povrch, ale řekl jsem si že po tom co jsem četl předtím, tímhle "pornem" nemohu nic zkazit, autora jsme neznal a tak sem knihu zařadil podle názvu. Svůj úsudek jsem vyvrátil už po přečtení prvních stránek a než jsem za pár cest do práce knihu dočetl získal jsem nového oblíbeného autora. Bohatý jazyk a trefné přirovnání krásně podpoří příběh a čtivý děj vás donutí číst kdykoli máte chvilku čas. Jedinou výtku mám k přechodu kapitol, kdy jsem to někdy skoro ani nepoznal

22.04.2016 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět povedený kousek se zajímavým koncem, který vás nabudí na další díl.
Knihu hodnotím pozitivně, i když si nemohu odpustit poznámku ke slovní zásobě. Nevím jestli je to dáno překladem, ale po každém díle mi připadá víc a víc, jako by se autor(ři) vždy před knihu naučili dvě, nebo tři nová slova a potřebovali by nám ukázat že je znají. Nebo možná ve Švédsku prostě jen všichni mluví "lakotnicky"

21.11.2015 4 z 5

Hold Katalánsku Hold Katalánsku George Orwell (p)

Pěkná a ctiva kniha z prostředí o kterém jsem neměl žádné potuchy. Krom konce kde uz jsem se moc nevyznal v tom jaka strana je s kým, jsem četl jedním dechem

07.09.2015 4 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Kniha je zajímavě napsána a autor se snaží vyprávěním získat lidi na svoji stranu. Bohužel u mě pan Kajinek body dost ztratil. Na zacatku knihy píše o tom jak se nikdy nechlubil a podobně a každým kouskem knihy se jen Chleby a vytahuje jak byl nejhezčí, měl nejlepší holky, největší svaly a šlachy bo co, nejlíp vaří, chytá ryby a kdo ví co ještě. Uplně pak dorazila pasáž kde mluví o tom jak nechápe že si někdo půjčí penize a kupuje si na co nevydělal a uplne to dorazí tim že vlastně není už zloděj protože za krádež ho naposledy odsoudili už dávno... Pak ještě dodává cosi o tom že si své odseděl protože co mu dokázali tak za to je dohromady tolik a tolik let, ale hned o pár řádek níž se netají že nakradl mnohem mnohem víc

10.08.2015 4 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Přečteno jedním dechem. Skvělé rozdělení kapitol je ideální pro každého kdo čte tak nějak v poklusu. I přes to, že jsem se v některých pasážích v textu trochu ztratil, byl text v nějaké další pasáži vrácen, nebo zopakován a tak na konci víte přesně co jste četli a proč se co a kdy stalo.

29.06.2015 5 z 5

Padrino Krejčíř - Afričan Padrino Krejčíř - Afričan Jaroslav Kmenta

Kmenta opět nezklamal. Čteno jedním dechem

17.01.2015 5 z 5

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Kniha citovou formou popisuje české podsvětí a vztahy v něm

10.11.2014 5 z 5

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

Mnohem lepší než druhý díl. Po přečtení jsem sice ztratil poslední iluze ale aspoň se nemusím starat o to jestli můj volební hlas něco ovlivní nebo ne

05.11.2014 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Zajimavy nadcasovy titul

31.08.2013 5 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Krásné dílo, které nutí člověka se zamyslet.
Bohužel čím více sleduji podobné koncepty, tím více se cítím jako že do podobné doby patřím a že je to pro lidstvo nevyhnutelné.

05.08.2013 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Protože se jedná o mou oblíbenou spisovatelku a sérii, tak jsem se na tuto knihu už hodně těšil. Každý den jsem kotroloval, jestli už vyšla v elektronické podobě a hned jak se objevila jsem ji koupil. Přes to že jsem chtěl se čtením vydržet na vhodnou příležitost, přečetl jsem ji po cestě do práce a z práce hned první den a to je to co bych ji vytknul. Všechny předchozí knihy vás nejdříve v poklidu provedli domem, nebo dějem, ale u této to bylo hrozně narychlo. Tedy řekl bych že příběh nebyl špatný, ale bylo to prostě krátké a ten konec jakoby uspěchaný.

27.05.2022 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Oddechové čtení, které neskrývá mnoho překvapivých momentů. Podstatné věci se dají odvodit brzo, ale i tak jsem se na každé další odhalení těšil.

26.08.2021 4 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

Knihu, zvláště za současných událostí hodnotím velice kladně. Příběh byl čtivý, svižný a u knihy mě držel i když už jsem byl unavený. K přečtení doporučuji, ale počkal bych až bude k dispozici i druhý díl

15.05.2020 4 z 5