katushah katushah komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naprosto dokonalá sbírka. Už jako dítě jsem jí milovala a učila se básně nazpaměť. Díky lehko zapamatovatelným a melodickým slokám jsem za chvíli uměla půlku kytice z paměti. A dodnes jí mám ráda. Nejlepší české dílo!

24.03.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mám ráda autobiografie a tahle je brutální! Netušila jsem, co všechno je možné zažít na jednom obyčejném německém sídlišti. Super kniha, chytne člověka za srdce a skvěle se čte.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Stmívání mně nenadchlo, ale tahle knížka je super! Vynikající příběh, velmi chytlavý a dobře vymyšlený, četla jsem to ve dne, v noci jako kdysi Harryho Pottera. Doporučuji všem!

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Zajímavý příběh a prostředí, ale občas se v tom ztrácim, furt někam jezdí.

12.12.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Stejně dokonalé a děsivé jako Trhlina.

03.12.2021 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Ačkoli HP miluju, tak ty bajky se mi blbě čtou, asi už jsem zapoměla jak se čtou pohádky. A byl to zajímavý návrat jak k HP, tak i k bajkám a pohádkám celkově. :-)

06.09.2021 4 z 5

Oproti Pánovi Prstenů je to mnohem veselejší, pohádkovějši a oddychovější. Líbil se mi začátek, jak mu tam vtrhli ti sktřeti a on chudák vůbec nevěděl, co si počít. :-)

03.01.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Podle obalu jsem si myslela, že to je severská krimi, ale kupodivu je Britská a je stejně kvalitní a temná jako ty severské. Brilantní a originální příběh. Už jsem přečetla mnoho detektivek a tato je jedna z nejlepších. Ráda si přečtu i další díla tohoto autora.

29.02.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Velmi hezké zpracování a i mnoho zajímavých mouder, ale některé pasáže mně nebavily. Nemám chuť se k ní vracet.

29.10.2019 4 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Brutální zážitek, na který asi nikdy nezapomenu. :-)

07.04.2019 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Super detektivka. Od Deavera jsou všechny super.

13.02.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Velmi hezký příběh.

06.11.2018 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Hezké a čtivé.

06.11.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Stejně dokonalá, jako Manželé odvedle. Tato autorka umí psát velmi čtivě, napínavě a vždy s převratným koncem. Těším se na její další díla.

05.06.2018 5 z 5

Vyhořelá společnost Vyhořelá společnost Byung-Chul Han

Po jejím přečtení se mi změnil pohled na současný svět. Neuvědomovala jsem si, jak moc nás nové technologie mění a ovlivňují. Zároveň jsem tam našla útěchu, že jediná zoufalá osoba na zemi nejsem jen já, ale většina lidí. Co se mi nelíbilo byl ten šíleně těžký styl psaní a časté opakování některých věcí. Mohlo by to být kratší a jednodušší.

17.02.2018 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nechápu, jak to mnoho lidí může nazvat perfektním dílem nebo dokonce nejlepším dílem od Jo Nesba? To jste asi nečetli Sněhuláka a další díly s Harry Holem. To byla dokonalá díla, alespoň pro mně. Tohle už je jen slabý odvar. Je tu hrozně moc postav a textu navíc, hodně omáčky, která není zas až tak podstatná a děj jako takový mně moc nezaujal. Nesbo to umí líp.

25.08.2017 3 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Téma dobré, ale styl psaní je trochu ubíjející. Spoustu nepřeložené francouzštiny, občas nějaká němčina a často se opakující děj. Mohlo by to být trochu lépe zpracované.

04.04.2017 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Jedno z nejlepších děl vůbec. Nejradši jí mám podání Cimrmana ve hře Záskok. :-)

03.04.2017 5 z 5

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Ruskou literaturu mám ráda a Démon opět nezklamal. Vynikající dílo.

03.04.2017 4 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Dvě nejlepší české básně v jedné knížce. To je bomba!

03.04.2017 5 z 5