katerina.marko katerina.marko komentáře u knih

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Opět nezklamalo, moc příjemné čtení

04.03.2024 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Ze začátku jsem se trochu bála, že z toho zdravotníci vyjdou jako ti zlí a nepříjemní a pacienti jako chudáci, kterým je ubližováno. Což nepopírám, že se nemůže stát, ale jako zdravotník vím, že i pacienti umí být “sví”… Nakonec se mi to ale celkem líbilo. Nejlépe hodnotím povídky Do důchodu a Ježíšek má taky zuby.

04.10.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Moje první od tohoto autora a jsem velmi mile překvapená. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Celou dobu vlastně chápete proč kdo, co udělal, ale zároveň nechápete vůbec nic. A ta láska mezi bratry je až děsivá. Ještě teď mi běhá mráz po zádech...

25.08.2021 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

nádherná kniha, líbí se mi pestrost postav

23.07.2021 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Poutavé a čtivé! Za mě super!

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Další ze silných a neuvěřitelných lidských osudů. Krásná kniha

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Pokračování překvapivě ještě lepší než Medvědín.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tato jeho prvotina za mě nejlepší! Neskutečně mě to bavilo.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh mě rozhodně pohltil, i přesto, že tento žánr u mě není na denním pořádku.

19.02.2021 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Moje srdcovka! Tak barevný a zajímavý příběh, který je ve skutečnosti šedý a smutný...

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Krásný vánoční bonus ️ Čte se to samo, ostatně jako všechny knihy od této autorky.

27.12.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Opět nezklamalo, ale naopak předčilo mé očekávání. Po první straně už jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další!

17.07.2021 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Pro mě jako pro sestřičku to bylo místy jako návrat do školy. I přesto, že se příběh odehrává před dlouhou dobou a zdravotnický systém je teď úplně na jiné úrovni jsem v mnohých situacích viděla samu sebe.

19.02.2021 5 z 5

Ne ne ne, to se prostě nedalo!

19.02.2021 odpad!

Papírová města Papírová města John Green

Od autora asi nejpovedenější.

19.02.2021 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Jak on to dělá, že dokáže z každého místa, člověka a zážitku vytáhnout to maximum? Člověk se baví u každého slova.

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásný příběh silných a zajímavých mladých žen. Ty jejich pestré a rozdílné povahy dodávaly knize čtivost.

Severka Severka Nina Špitálníková

Další skvělá kniha této autorky

16.03.2024 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nevím proč, ale připadala mi ze všech knih od autorky nejslabší ale i tak to bylo příjemné počtení

10.12.2023 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Zajímavá kniha, ale asi to není úplně můj styl

23.09.2023 3 z 5