katerina.l. katerina.l. komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Milé seznámení se s Jojo. Určitě řadím mezi oblíbené autory :)

07.02.2018 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná kniha! Věřím, že chytne za srdce každého milovníka psů..

22.11.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Půjdu proti davu... Knihu jsem četla do Výzvy a myslím, že tím pro mě také zůstane. Z válečného románu mají "stříkat" emoce, u této knihy mi to tak nějak chybělo.

06.11.2017 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi originální způsob vyprávění o tématu 2. sv.v., o kterém už byly napsané tisíce knih. Krásný a dojemný příběh, a jak už bylo zmíněno v jednom příspěvku - místy morbidní, místy poetický. Vše vyprávěné s neosobním nadhledem, ale zároveň s hlubokou účastí. Smrt nebyla zlá, smrt pomáhala. Nicméně mě vysloveně rušilo prokládání němčinou - zejména nadávkami. Ale za to nemůže kniha, to je mým vztahem k němčině jako takové.

17.08.2017 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem louskala strašně dlouho, vůbec jsem se nedokázala začíst. Několikrát jsem ji i odložila a pak se k ní zase vrátila. Celý příběh je plochý, postavy mi přišly jak gumové - bez opravdových emocí, bez opravdové tváře.. Za mě zklamání.

17.08.2017 2 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Přiznám se, že na tento díl jsem se vůbec netěšila a vůbec se mi do něj nechtělo. Z předchozích dílů mi byla CeCe strašně nesympatická, taková zapšklá despotická domina. A máme společnou fobii, takže mě Austrálie opravdu nelákala :). Děkuji autorce, že mé děsy v knize moc nerozmazávala, pořád jsem čekala, kdy se nějaký objeví a já ho uvidím i na zdi, když zvednu oči od knihy :). Byla jsem ale opravdu mile překvapená, CeCe se ukázala jako fajn holka, takže mé obavy se nenaplnily ani v tomto ohledu. Celou knihu jsem si užila a svým způsobem se mi asi líbila nejvíc - přesto, že stejně jako předchozí sestry, i CeCe byla neustále unavená a všichni jí posílali odpočívat a spát, což mě prostě ruší napříč celou sérií. Už se těším, až se seznámím s příběhem další ze sester, Tiggy.

07.02.2022 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Krásné čtení!

28.12.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Za mě asi nejlepší Hartlova kniha, nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem nedočetla Veroniky příběh. A jakmile jsem ho dočetla, musela jsem se pustit do Jáchymova :). Moc se mi líbila provázanost osudů jednotlivých postav.

03.02.2017 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

U této knihy jsem se opravdu od srdce zasmála. Super příběh, velmi originálně pojatý a vtipně napsaný. Mě osobně ani nerušily vstupy autorek, užila jsem si to od prvního do posledního řádku.

26.08.2018 5 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Tak tohle se nepovedlo, Barbaro...

Žádné z postav jsem nevěřila ani slovo. Hlavní hrdinka je věčně unavená a zmrzlá. Připadá mi, že babičce je naprosto jedno, že je její manžel na smrtelné posteli v nemocnici, hlavně, když bude mít Andrea v obýváku teplo a čaj.
Celkově to na mě působí hrozně ploše.
Jak už psala Zuzu88 - děj se neděje, jen se tak nějak horko těžko odvíjí.
Amen.

05.03.2018 1 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Kámen, který cestuje napříč dějinami. Zajímavý námět.. Povídky nemám moc v oblibě, ale i tak se mi to četlo dobře.

12.02.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Venku bylo celý víkend ošklivo. Tak jsem si přečetla Osm. A proč ne? Nebylo to špatné, ale určitě to není taková ta "wooow" kniha, kdy zapomenu vystoupit z autobusu a večer jdu spát až ráno :).

Měla jsem ji jen půjčenou, ale kdybych si knihu koupila, asi bych litovala vyhozených peněz a místa, které by mi zabírala v knihovně.

Nejvíc sympatická a paradoxně nejvíc normální mi nakonec přišla Alice. A Pavel je debil.

18.09.2017 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Kniha se čte pěkně, lehce. Nicméně Catherine a Matthew z roku 2019 mi s těmi vzkazy, facebookovými posty a maily hroozně lezli krkem! Ale chápu, že to byl "jiný" způsob, jak seznámit čtenáře s jejich příběhem. Těším se na další díl a na rozuzlení, které je slíbené v komentářích pod knihou.

25.07.2017 3 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Tuhle serii bych s nadsázkou přirovnala k Mozkomorům. Člověk se cítí, jako by ze světa zmizelo všechno štěstí. Sice se mi všechny knihy moc dobře četly, ale je to tak nabité negativními emocemi, že do dalších dílů půjdu až někdy... Později... Možná..

04.05.2017 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

(SPOILER) Kniha se moc pěkně čte, je zde napětí, humor, laskavost, smutek.
Jen je opět konec takový uspěchaný – spousta věcí zůstala nedořešená. Jako třeba, jak to bylo opravdu s Marií – je to zmíněné ve dvou větách. Když už měla Tereza k dispozici deníky od Báry, proč není věnovaný větší prostor pro vysvětlení toho, jak to bylo skutečně? Myslím, že by si to Marie zasloužila. Kde byla po tu dobu Milada, a v jaké fázi se pokazil jejich vztah s Marií? Jo, a za co se dostala Marie do pekla??
Marie mi byla sympatická, jen si neumím představit, že by po tom, jak přišla o všechny blízké, riskovala osud své jediné dcery tím, že se nechá zatknout.
Tereza mi naopak už po pár stránkách lezla neskutečně krkem. Její porucha byla krásně popsaná, to zase jo, jen bylo toho věčného analyzování na mě moc. Ale vlastně je dobře, když postava budí ve čtenáři nějaké emoce, stává se tak uvěřitelnější.

07.01.2023 3 z 5

Rok (na) draka Rok (na) draka Lucie Pilátová

Snažím se najít něco, co bych vyzvedla. Zatím marně.. Vlastně jo, pěkná obálka. Ale asi nejsem cílovka autorky. V celé knize vlastně nejde o nic jiného, než že hrdinové jezdí autem z jedné poděděné nemovitosti do druhé, pro někoho jezdí autem, za někým jezdí autem, a nebo se vožerou do němoty. Nevím, co mi vadilo víc. Děj překombinovaný, rozvleklý, ale přitom úplně prázdný... Spousta dialogů o ničem. Postavy nedotažené a proto těžko uvěřitelné, vztahy mezi nimi taktéž. Tom mi přijde jako takový hodně nepovedený Christian Grey. Jeho vztah k Julii na mě působí vysloveně toxicky - brrrr. Přitom jsou všichni géniové ovládající plynule cizí jazyky a se znalostí businessu, jakou by jim mohl kdejaký manažer závidět, včetně Julie, která to v sobě objevila, ani vlastně nevím, v jakou chvíli. Abych to shrnula, po stránce 200 jsem to vzdala a na prasáka přeskočila na konec, abych zjistila, že jsem vlastně o nic nepřišla.

14.12.2022 odpad!

Polda Polda Zdena Frýbová

Není to špatná kniha, ale přečtu druhý díl, ať vím, jak to dopadne, a dál asi zůstanu věrná spíš Robinovi a dalším humoristickým románům... Nějak mi tam chyběl autorky typický humor.. Na druhou stranu opět hezky vykreslila, že nikdo a nic není jen černé nebo bílé. A asi je to i hezká sonda do let minulých, ale to já nemůžu posoudit - z té doby si pamatuju jen příšerný punčocháče a Magion :D... Mám ráda doslovy paní Frýbové, ale tentokrát mě trochu zklamal i ten.

19.06.2020 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Pro mě důstojné zakončení série. S Luisou se loučím nerada a madam de Wittová byla prostě boží!

13.12.2018 5 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Autorka se zaobírá pravděpodobně nejcitlivějšími tématy vztahu - domácí násilí, neplodnost a nevěra. A zaobírá se jimi opravdu citlivě a s respektem. Celkově má psychologii postav skvěle propracovanou.

Marii jsem ze začátku věřila, ale celý děj se pro mě začínal stávat neuvěřitelným ve chvíli, kdy odešla od Petra. Už to bylo moc takové "Made in Hollywood" a to není zrovna můj styl..

Vláďa na mě působil jako kříženec Richarda Gera a Christiana Greye (bez svých odstínů).

21.02.2018 4 z 5

Překrásná obálka, ale musím říct, že se mi kniha nečetla moc dobře - zhruba prvních 120 stran. Což je dost vzhledem k tomu, že celá kniha má 150 stran :)... Ale ten konec byl dobrý, fakt dobrý...

15.01.2018 3 z 5