Polda

Polda obálka knihy
Mé hodnocení:

Kriminální román z poloviny 90. let 20. století vypovídá formou groteskní nadsázky s humorem až černým o podvodném podnikání s astronomickými zisky. Kapitán kriminálky, když nemůže postihnout vysoce postavené darebáky, postaví se tajně na stranu menších lumpů, aby jejich prostřednictvím potrestal ty nejmocnější a nejméně dosažitelné. Vymyslí únosy dětí těchto zločinců a s komplici zinkasuje značné výkupné. Nakonec bere spravedlnost do vlastních rukou až natolik, že nejzákeřnějšího z vrahů sám popraví. Kniha má spád, je plná napětí, autorka skvěle fabuluje a čtenář se baví příběhem, který se velice často dotýká reality....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22275/polda-pYf-22275.jpg 4.2127

Polda 1.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno, Šulc a spol.

Kniha Polda

rodak
18.08.2020

Opět nezklamala má oblíbenkyně Frýbová.Tentokrát kriminální zápletka.Je tam vše jak mám rád,i ta občas zbytečná roztahanost a ukecanost.

katerina.l.
19.06.2020

Není to špatná kniha, ale přečtu druhý díl, ať vím, jak to dopadne, a dál asi zůstanu věrná spíš Robinovi a dalším humoristickým románům... Nějak mi tam chyběl autorky typický humor.. Na druhou stranu opět hezky vykreslila, že nikdo a nic není jen černé nebo bílé. A asi je to i hezká sonda do let minulých, ale to já nemůžu posoudit - z té doby si pamatuju jen příšerný punčocháče a Magion :D... Mám ráda doslovy paní Frýbové, ale tentokrát mě trochu zklamal i ten.

konicekbily
21.04.2020

Knihovny mají zavřeno, tak se vracím k domácím zásobám, a prolistovávám knihy, které jsem kdysi četl a čtu zajímavé pasáže. Autorka si zvolila na tehdejší dobu velice aktuální téma a tehdy to bylo na 100% na pět hvězdiček. Nyní to hodnotím jako velice dobře napsanou knihu, ale už to není tak moc aktuální, ale tak to "tenkrát" asi vypadalo.

KBTP
21.02.2020

Geniální

Pavelpi
02.05.2019

Velmi zajímavá kniha,kde autorka popisuje,jak to tehdy fungovalo v našem státě.I když ten konec je takový podivný,ale celkově je to výborná realita.

JancaMia
27.03.2019

O tom když přejdete na druhou stranu a co se všechno může stát ...

harena
06.01.2019

Vidím, že jsem nenapsala komentář, tak to zkusím napravit. Knihu jsem četla téměř hned po vydání r. 1995 a uchvátila mě. Proto chápu sarkasmus a pesimismus paní Frýbové. Kniha je velice čtivá, skvěle propracovává postavy, příběh má spád a nechybí ani lehký humor, pro paní Frýbovou typický. Líbila se mi stejně jako následující druhý díl.

Jardík50
22.10.2018

MKoc dobrý čtení. Patří k jejím top dílům. Ukazuje na poměry v devadesátých a má to grády.