Polda a jeho soudce

Polda a jeho soudce obálka knihy
Mé hodnocení:

Pokračování osudů hlavních hrdinů románu Polda je obrazem rozsáhlých bankovních machinací a podvodů, od nichž se odvíjejí zločiny i vraždy na objednávku. Do své románové fikce s příznačným ironickým a satirickým tónem vložila autorka kriminální případy, jimiž se v posledních letech zabývaly sdělovací prostředky. Hlavní dějovou osu románu však tvoří partnerský vztah, který ztroskotává na žárlivosti a pomstychtivé hysterii. Román Polda a jeho soudce tak jako jiné knihy Zdeny Frýbové slibuje mimořádně napínavou četbu s nečekanými vnitřními pohnutkami hrdinů a překvapujícími dějovými zvraty při odkrývání lidských charakterů i tajností organizovaného zločinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22276/polda-a-jeho-soudce-4td-22276.jpg 4.392

Polda 2.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno, Šulc a spol.

Kniha Polda a jeho soudce

rodak
30.08.2020

Paní Frýbová dokázala svou spisovatelskou genialitu i zde v druhém díle Polda a jeho soudce.Její v dobrém smyslu vlekoucí a roztahané popisy o chování mužů a žen tu s kriminální zápletkou dělá z jejích knih čtenářské zážitky.Zřejmě moc chlapů autorku nečte,ale já si na ni vždy smlsnu.Navíc Polda je detektivka,která je obohacena jak vztahy,humorem tak i otázkou viny,trestu a pochopení.

katerina.l.
13.08.2020

Asi jsem hrdinům fandila díky tomu, že jsem je "znala" z prvního dílu a už k nim měla vytvořený nějaký "vztah" . I když vlastně nevím - je to z morálního hlediska správné? Fandit vrahům? Na rozdíl od prvního dílu v tomto místy vyplul na povrch typický humor Z. Frýbové, což mě potěšilo. Druhým dechem ale musím říct, že mě opět velmi zklamal doslov (které od této autorky miluju). Kniha pojednávající o převzetí spravedlnosti obyčejným poldou nad polistopadovým podsvětím.. A v doslovu se autorka rozplývá nad roztomilým Mrázkem a Provodem. To mě fakt dostalo.

karolina0346
20.11.2019

Zajímavá kniha. Jeden z hlavních hrdinů zabije dva lidi. A co teď, čtenáři, co si o něm myslíš? Fandíš mu, nebo si přeješ, aby ho zavřeli?
Ivanův čin má jasný a celkem pochopitelný důvod, i když si nemyslím, že je vražda řešením, jakkoli jsou oběti pro společnost nebezpečné. Nepřála jsem mu ani svobodu, ani vězení, napjatě jsem čekala, jak to celé dopadne.
Závěr mě znepokojuje. "Odsuzují" se takto všichni vrazi?

Pepino se mi celou knihu hnusí.
Se Stankou jsem tak nějak sympatizovala, i když se chovala pěkně hloupě. Poté, co na ni vytáhli před soudem události z minulosti, se mi začala hnusit stejně jako Pepino.
Ilona je obdivuhodná ženská, že se pod tíhou všeho nezhroutila.

DuncanIdaho
16.08.2018

Kniha jejako předchozí kniha Polda jednoduchá, místy naivní a z dnešního pohledu i úsměvná. Postavy tam jsou jasně rozděleny na hodné a zlé. Opět tam nechybí vtip a pohoda. Rozhodně ji doporučuji pro ty, co mají nějaký splín. Určitě je na nějaký čas potěší.

Ozzy2
26.02.2018

Naprostej paskvil.Kdyby ti dva neprofitovali z vražd a únosů a Pepíno se nechoval jako Rotchild na dovolené, tak bych ještě pohnutky k činu chápal.Ale to, že si to zopakovali, zničili kariéru i život té dívce, ať byla hysterická jakkoliv, k tomu neměli právo a a jen nesmyslně skončili vysmátí a bez jakéhokoliv právního postihu, nebo morálního zadostiučinění.Takže mohli vraždit a unášet vesele dál.nezlobte se na mě, ale byli )úplně stejní gauneři jako ti, co je oddělali.Ale nejhorší je doslov, kde Frýbová stahuje o prachy na nadaci dva největší polistopadové grázly a vrahy Provoda a Mrázka a ještě se rozplývá, jak byli strašně roztomilí.

laura
17.08.2017

Ještě lepší než první díl. Od prvního setkání jsem téhle knize propadla. Skvělá, vtipná tak, až mi tekly slzy (a nezáleží, kolikrát to čtu, stejně mě to vždycky rozseká), bolestná, naléhavá - i překvapivá. Dojímavá i skandální, ale především - čtivá.

Byly chvíle, kdy nechápete. Chvíle, kdy se vám hnusí, jak některé postavy jednají. Chvíle, kdy si říkáte, tohle přece ne. A pak byly chvíle (zejména u soudu), kdy prostě řičíte smíchy a u srdce vás tiskne dojetí, jak skvěle to ty děti vymyslely...

Já vím, člověk by pro to neměl mít pochopení, ale řekněte mi: Kdo ho neměl? Všichni jsme přece chtěli, aby to dopadlo, jak to dopadlo. Protože když je spravedlnost slepá, musíte jí vést. A ti mrtví si spravedlnost zasloužili. I ti živí, kterým pravděpodobně zachránila život. Tak to vidím já. I když by to člověk schvalovat neměl, tak já - tleskám...

nycol
06.07.2017

Napínavé do posledního písmenka.

Kerberos
27.06.2017

Lepší než první díl a hlavnímu hrdinovi jsem fandila.