Zdena Frýbová

Zdenka Redlová (pseudonym)

česká, 1934 - 2010, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (16)

Zdena Frýbová

Přidat komentář
intelektuálka
25.12.2018

Knihy této autorky bývaly moje topky - už ani nevím, kolik jich bylo ...

Ale půjdu na ně znovu .
Třeba Falešní hráči - nebo skvělý Robin - nebo Z neznámých důvodů /což mi připomíná hit/ a další ...

Časem si je určitě připomenu znovu ...

Dimas
08.10.2018

Paní Frýbová je moje srdcovka, k jejím knihám se pravidelně vracím, protože miluju její humor. Naprostou jedničkou jsou pro mě Falešní hráči!

bionta
30.03.2018

její knížky mě vždy rozesmějí , Malinkatý kretén nemá chybu

Reacher
28.12.2017

Zdena Frýbová psala úžasně čtivě, její knihy jsem hltal, klidně jednu za noc. Perfektně uměla vystihnout současné politické poměry, stejně jako ty minulé a uměla se vcítit do svých postav a dodat jim na maximální důvěryhodnosti.

Tarrina
04.04.2016

Hluboce se klaním. Když pominu nezapomenutelné romány ve psí řeči, líbí se mi její trefné pranýřování jakékoli doby v nadčasové rovině a nezapomenutelný smysl pro inteligentní humor. Přečetla jsem všechno!

katkalang
28.12.2015

Miluji knížky od Zdeny Frýbové, její Z neznámých důvodu jsem četla už snad 10x, vždy mě dokáže pohladit na duši, oslovit, najdu si v ní další a další věci, proč je tato kniha mou nejoblíbenější. Noc jako stvořená pro nevěru, Připravte operační sál, Den jako stvořený pro vážnou známost jsou jen další z krásných knih této autorky

R.E.M.
02.12.2015

Z neznámých důvodů a Připravte operační sál Z. Frýbové patří do mého výběrového klubu nejoblíbenějších knih. Perfektní zápletka, skvělé dialogy, vtip, nadsázka, i atraktivní prostředí... Tato dvě díla jsou pro mě v tvorbě Zdeny Frýbové nedostižná, v nich se nejvíc přiblížila mému smyslu pro humor. Obě knihy jsou hlavním důvodem, proč mám autorku v oblíbených spisovatelích.

Ještě si mě získala Noc jako stvořená pro nevěru s bezvadně absurdním triem hlavních postav. Občas se k Noci vrátím a bavím se nad jednáním Mojmíra, Mariany i Drahušky. Semtam dostanu chuť si počíst v Malinkatém kreténu, vyjma kapitol zaplevelených politikou. Obhajoba špatné výchovy a nezvládnutelných, rafajících psů mě místy téměř iritovala.

Dvě dámy v tísni se staly jen slabým výluhem dvacekrát máčeného sáčku humoru a vtipu.

kometaforever
16.07.2014

Ahoj prosím nevíte někdo kde bych mohla stáhnout e-knihy od Zdeny Frybove?Placené i neplacené to je jedno,díky moc