Zdena Frýbová

Zdenka Redlová · pseudonym

česká, 1934 - 2010

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 22 knih

Komentáře (20)

Lele61
Lele61
21.06.2023

Zdena Frýbová byla kromě spisovatelky také novinářkou. Je autorkou poměrně úspěšných zejména kriminálně-psychologických románů kritizujících předlistopadový režim a jeho poměry. Při své literární tvorbě často využívala reportážní postupy, které velmi dobře znala právě ze své novinářské praxe.

Aligator805
Aligator805
25.07.2020

Knihy Z.F. miluji od dob své puberty, kdy jsem poprvé přečetla Robina. A byla z toho závislost. Musela jsem přečíst všechny. A nyní kdykoliv potřebuji spravit náladu, neomylně sáhnu po jejích knihách.


Pavelpi
Pavelpi
14.08.2019

Autorky si velice vážím hlavně proto,že nezměnila svůj styl psaní,ať byl jakýkoliv režim.Její postavy v knihách vycházely ze života tak jak šel a nebyly nikdy zkreslené,aby se zalíbila režimu,který zrovna byl u vesla.

DanaAlba
DanaAlba
29.07.2019

Najlepsia spisovatelka ako som kedy citala, jedina sa je vyrovna a to Betty MacDonaldova.

intelektuálka
intelektuálka
25.12.2018

Knihy této autorky bývaly moje topky - už ani nevím, kolik jich bylo ...

Ale půjdu na ně znovu .
Třeba Falešní hráči - nebo skvělý Robin - nebo Z neznámých důvodů /což mi připomíná hit/ a další ...

Časem si je určitě připomenu znovu ...

Dimas
Dimas
08.10.2018

Paní Frýbová je moje srdcovka, k jejím knihám se pravidelně vracím, protože miluju její humor. Naprostou jedničkou jsou pro mě Falešní hráči!

bionta
bionta
30.03.2018

její knížky mě vždy rozesmějí , Malinkatý kretén nemá chybu

Reacher
Reacher
28.12.2017

Zdena Frýbová psala úžasně čtivě, její knihy jsem hltal, klidně jednu za noc. Perfektně uměla vystihnout současné politické poměry, stejně jako ty minulé a uměla se vcítit do svých postav a dodat jim na maximální důvěryhodnosti.

Tarrina
Tarrina
04.04.2016

Hluboce se klaním. Když pominu nezapomenutelné romány ve psí řeči, líbí se mi její trefné pranýřování jakékoli doby v nadčasové rovině a nezapomenutelný smysl pro inteligentní humor. Přečetla jsem všechno!

katkalang
katkalang
28.12.2015

Miluji knížky od Zdeny Frýbové, její Z neznámých důvodu jsem četla už snad 10x, vždy mě dokáže pohladit na duši, oslovit, najdu si v ní další a další věci, proč je tato kniha mou nejoblíbenější. Noc jako stvořená pro nevěru, Připravte operační sál, Den jako stvořený pro vážnou známost jsou jen další z krásných knih této autorky

R.E.M.
R.E.M.
02.12.2015

Z neznámých důvodů a Připravte operační sál Z. Frýbové patří do mého výběrového klubu nejoblíbenějších knih. Perfektní zápletka, skvělé dialogy, vtip, nadsázka, i atraktivní prostředí... Tato dvě díla jsou pro mě v tvorbě Zdeny Frýbové nedostižná, v nich se nejvíc přiblížila mému smyslu pro humor. Obě knihy jsou hlavním důvodem, proč mám autorku v oblíbených spisovatelích.

Ještě si mě získala Noc jako stvořená pro nevěru s bezvadně absurdním triem hlavních postav. Občas se k Noci vrátím a bavím se nad jednáním Mojmíra, Mariany i Drahušky. Semtam dostanu chuť si počíst v Malinkatém kreténu, vyjma kapitol zaplevelených politikou. Obhajoba špatné výchovy a nezvládnutelných, rafajících psů mě místy téměř iritovala.

Dvě dámy v tísni se staly jen slabým výluhem dvacekrát máčeného sáčku humoru a vtipu.

kometaforever
kometaforever
16.07.2014

Ahoj prosím nevíte někdo kde bych mohla stáhnout e-knihy od Zdeny Frybove?Placené i neplacené to je jedno,díky moc

kometaforever
kometaforever
16.07.2014

Ahoj prosím nevíte někdo kde bych mohla stáhnout e-knihy od Zdeny Frybove?Placené i neplacené to je jedno,díky moc

Naias
Naias
24.05.2014

Ja teda nie som kynológ (mám doma knihy o etológii, ale som samouk, súhlasím s nightlybirdovou predstavou kynológa), psa som mala len jedného a Frýbovej knihy milujem, ale čo tá vyvádzala so psami... Naučiť psa plniť základné povely predsa neznamená robiť z neho handru. Môj psík (nemecký špic, hnedý, prekrásny!) vedel poslúchať, no mal svoju hlavu. Nepchal sa na vedúce miesto v rodine, ani tupo nepočúval na slovo. Mám pocit, že Frýbová poznala len tieto dva extrémy a stredná zlatá cesta pre ňu neexistovala. Videla som na Dni polície, ako sú vycvičené policajné psy. Len som zírala. Ale tie toľkokrát spomínané vydrezírované onuce mi vôbec nepripomínali.

Z jej kníh mám najradšej Falošných hráčov, Den jako stvořený pro vážnou známost, Z neznámých důvodů, Připravte operační sál a Noc jako stvořená pro nevěru. Je ohromne zaujímavé nahliadnuť do sveta pre bežného človeka neznámeho, bárs je to aj depresívne – série Mafie a Polda. Je vidieť, že si s tým dala prácu a nie sú to len jej predstavy na hony vzdialené realite. Páči sa mi, že konzultuje s odborníkmi, hoci nie vždy ich počúva. Všetky jej knihy sú čtivé a zábavné, i keď niektoré postavy sú dosť šablónovité a tie kultivované majú do jednej jej vkus, či už ide o knihy, hudbu alebo politiku. Najradšej mám tie knihy, v ktorých nie sú psy (z jej názorov na ich výchovu sa mi otvára nôž vo vrecku) a deti (detto). Keď sa venuje psychológii postáv, a nie vysvetľovaniu svojich názorov na čokoľvek, výsledok je skvelý. Na Falošných hráčov a Den jako stvořený pro vážnou známost nedám dopustiť.

nightlybird
nightlybird
01.01.2013

binýsek - nesdílím váš názor. Mám za to, že už samotné slovo kynolog evokuje představu a přístup ryze odborný, kdežto milovník - to je záležitost řekněme srdeční nebo chcete-li citová. A myslím si,že se takový názor dá aplikovat na řadu jiných "objektů", nejen na psy. Jen pro upřesnění, když je řeč o psech, mám na mysli opravdu psy fyzické, čoklíky, ne nějaké literární postavy a troufnu si tvrdit, že vím , o čem mluvím - měl jsem mezi nimi opravdu řadu přátel ( od voříšků, přes polovlka až po frajery s rodným listem podstatně rozsáhlejším nežli je můj). Pochopitelně ale respektuji váš názor a nehodlám se nijak přít.

nightlybird
nightlybird
02.12.2012

binysek - jedno přísloví praví, že jinak voní seno koňům a jinak zamilovaným - dovolím si parafrázovat, že jiný je pohled na psy kynologův a jiný milovníka psů. Neznal jsem paní Frýbovou, ale podle jejího Robina bych usoudil, že patřila k té druhé kategorii.
Dokonce se i jeden z řady mých psích přátel (plemeno"pražský pes popelnicový") podle její knihy jmenoval (díky svým charakterovým Vlastnostem).

jindulka
jindulka
01.12.2012

A já si zase myslím, že zrovna kniha Z neznámých důvodů, je napsaná velice pěkně a poutavě.Ovšem Dvě dámy v tísni mě tedy nezaujaly vůbec.... Falešní hráči, Z neznámých důvodu a knížka Robin vždy budou patřit k těm, ke kterým se ráda vracím.Jsou úžasné.)

az007
az007
23.06.2012

Jedna z jenlepších českých autorek. Její knížky mám moc ráda. Škoda, že už jich víc nenapíše :-(

vlapet
vlapet
30.11.-0001

Dneska je moc smutný den, protože jsem se dozvěděla, že zemřela výborná spisovatelka, velká psí paní a člověk plný humoru, který mě svými knihami pohladil po duši tehdy, kdy mi bylo nejhůře. Moc bych si přála, aby takových lidí, jako byla Paní Zdena Frýbová bylo na světě hodně moc!!!!!!!!!!!Zase bude na světě o něco smutněji, hlubokou soustrast její rodině. Dana Vlachová Brno

pajonek
pajonek
30.11.-0001

......tahle paní mě dokázala pohladit na duši /falešní hráči, připravte operační sál, mafie....to jsou mé knihy patřící do české nejlepší padesátky..........