Robin

Robin je hrdina jedné z nejúspěšnějších knih Zdeny Frýbové – a je to hrubosrstý foxteriér. Toto nevinně vyhlížející štěně mělo být strážcem idylické pohody a radosti u rodinného krbu. Všechno se však vyvinulo úplně jinak a roztomilý Robin doslova rozhýbe „svou“ rodinu nejen toulkami po Praze a útěky do rozlehlých šumavských hvozdů. Je tvrdohlavý, rád se předvádí a vymýšlí rafinované kousky, aby prosadil svůj názor. A tak Robinova rodina proti své vůli začne žít úplně nový, nevšední život, kterým není vždycky nadšena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/69297/robin-6BB-69297.jpg 4.5441

Robin (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Práce

Vidlička

Když jsem knížku četla jako dítě, pejsek mě bavil. Když jsem druhý díl četla jako puberťák, pily mi krev přefeminizované ženské postavy a ušlápnuté mužské... Asi jen pro určitý věk nebo osobu...

Booky84

Kniha, ke které se pravidelně a ráda vracím. Pro milovníků psů jako stvořené, ti totiž moc dobře znají situace v knize popsané.

MichaelaSaky

Robin byl skvělý, ale doma bych ho nechtěla ani za zlaté prase :D

laura

Svého času jsem tuhle knihu četla stále dokola, nejméně jednou ročně, pořád, a pořád jsem se u toho smála tak, že okolí nechápalo - jak to, že se tomu pořád směješ, když už to musíš znát zpaměti? Kdo Robina četl, pochopí... Byla to prostě moje "bible", něco, co mě drželo nad vodou, když mi bylo ouvej... Už je to pár let, co jsem ji do ruky nevzala, ale určitě se k ní ještě vrátím - už pro tu neopakovatelnou atmosféru té neopakovatelně trhlé rodiny...

intelektuálka

Kdo má pejska tak ví, o čem je řeč. Hodně jsme se nasmáli.

Olous1

Odpočinková kniha pro všechny pejskaře.Hodně jsem se u čtení nasmála,doporučuji přečíst.

gleti

Povinná četba pro každého pejskaře, aby věděl, že v tom není sám a že všichni psi jsou stejní (stačí, když se za páníčkem zavřou dveře a poslušnost jde do háje).

Dimas

Tahle knížka nezklame ani po letech!

eva3433

knížku jsem četla už kdysi v pubertě, teď se k ní znovu vracím a nehorázně se u ní bavím... čte i moje desetiletá dcerka....

syskas

Dokonalá oddychovka pre každého psíčkara =D .
Náš pes vyfasoval svoje meno už keď sme ho viezli domov z útulku - LAPAJ. Nepoznám iného tvora s výstižnejším menom, takže úplne chápem všetko, čo autorka opisuje.

Kerberos

Skvělé,jako pejskař ocením,velmi humorné.

niknikita

Jako bych četla příběh svého psa, akorát bych to nenapsala tak skvěle.

Daenerys

Nadčasová oddechovka. Četla jsem díky výzvě a bavila jsem se.

Lumíček

Opravdu mile cteni :) O to vice urcite pro pejskare. Zasmala jsem se. Robinka bych doma tedy nechtela, lump jeden. Vazne me pobavilo Robinkovo rozdeleni jidla do jednotlivych kategorii :)

lilienn

Trosku jsem cekala vice. Pak uz jsem pochopila, ze nic nez oddechovka se konat nebude. Dobre, ale pani Frýbová napsala i lepsi ;)

moje první setkání s paní Frýbovou a láska na celý život, od přečtení několika řádků....

werriss

Když jsem se v minulém roce ve svých osmadvaceti letech rozhodla, že začnu se "čtením", jako první se mi do rukou dostala tato kniha. A rozhodně nelituju, byla velmi čtivá i vtipná a jako majitelka foxteriéra velmi chápu, co takový živý pes dokáže vyvést (jak vtipného, tak naprosto nervyzničujícího). Ale toho jejich psa bych teda nechtěla ani zadarmo :-D

Ťapulka

Nejdřív jsem se u knížky smála já až k slzám, následně pak manžel až k potrhání bránice. Co víc o knížce říct? Neskutečně vtipné vyprávění, které jako majitelé Jack Russel Teriéra jsme si opravdu užili. Autorka nádherně popisuje nejen psího miláčka, ale i různé lidské osůbky.

Jaruš7
29.12.2016

Knížku jsem dostala ,když jsem šla do nemocnice na operaci ledviny. Dostala mě ze strachu a to až tak, že jsem ho pak dostala z toho, že mi popraskaji pooperační švy, musela jsem se pak krotit, ale bavil se celý pokoj. Tak takové léčení svým známým jen doporučuji.

alzbeta4340
15.09.2016

Četla jsem Robina před lety několikrát a nyní jsem si ho pustila v audioknize. Nejvíc mě překvapilo, jak jsem se já anebo možná doba změnila. Samozřejmě pořád je to povedená humoristická knížka, ale dnes mi nevychovanost u pejska nepřipadne tak směšná jako před lety. Možná je to tím, že dnes mám doma psa, který se nepodobá Robinovi, ale spíš Batulkovi, a tak jsem lumpárnám odvykla.

LucieD81
03.08.2016

Snad nejznámější kniha Frýbové, vtipná, svižná, veselá knížka, ideální oddychovka.

Mishell14
02.08.2016

oddychovka na letní večery jako dělaná :)

likaf
01.08.2016

Když jsme si pořídili našeho prvního foxteriéra, doporučila mi kamarádka tuto knihu. Všechno co autorka napsala je pravdivé a popsané situace každého majitele foxíka potkají. Musela jsem některé pasáže opakovaně předčítat manželovi nahlas. A celou knížku jsem se nahlas smála. Je prostě neskutečně veselá - stejně jako rasa foxterier

evelýny
30.07.2016

I když jsem tuto knihu četla již hodně dávno, pamatuji si, že jsem se nad ní smála často a všude - nezastavilo mě ani ,,nacpané" pražské metro.
Nad některými příhodami jsem však kroutila pochybovačně hlavou, ale jenom do té doby, než jsem si pořídila vlastního psa (viď Yoriku) :-)
Zajímavost: Přestože jsem se nad knihou velmi dobře bavila, nikdy jsem se k ní nevrátila. Nechápu a zkusím to napravit.
P.S. V metru již nečtu, ale kdyby jo, tak nad touto knihou bych se opět smála nahlas. Aspoň doufám. Zkusím se vrátit o pár desítek let dozadu a pak dám vědět :-)

olcab
08.07.2016

Skvělá oddechovka, normálně jsem se u ní smála nahlas. Jelikož vlastním taky pejska, tak jsem se v určitých pasážích ztotožnila s paní Frýbovou a Robinem, jako bych prožívala situace na vlastní kůži. Určitě jsem ji nečetla naposled.

agatha2
24.06.2016

Upřímně? Miluji paní Frýbovou, miluji Robina, miluji její knihy, a i přestože jsou věci, které by se daly vytknout,jsou pro mě tak nicotné, že jí je ráda odpustím....Robina jsem četla asi tak 10x, vždy když je mi těžko na duši, tak po něm sáhnu, sžíravý a sarkastický humor paní Frýbové je přesně ten typ humoru, který mám ráda.....některé pasáže znám už nazpaměť, členy Robinovy rodiny považuji snad už i za své dobré známé, nesmím zapomenout na Batulka, který také dělá čest teriéřímu charakteru...mám je všechny moc ráda.....praštěnou Alenu s ještě střelenější Ruth, Viviána s Petrem, tetu Hanu, ekonoma Rudolfa s jeho pedantskou povahou, které ovšem v žádném případě nechybí smysl pro humor, jejich chalupu v Krásné, jejich lásku ke knihám a ke zvířatům....prostě miluji je všechny:-)

katerina5544
11.02.2016

Tuto knihu jsem četla chvíli po Malinkatém kreténovi a trošku mě zklamala. Pasáže o Robinovi jsou milé a vtipné, nasmála jsem se, ale mám problém s postavami. To je naprostá hrůza, podobně jako v Kreténovi, děti jsou nesnesitelné,rozmazlené ale strašně moc chytré a dokonalé, postavy se neustále "vtipně" dohadují (neumí se snad ani normálně bavit), což někdy sklouzlo až k trapnosti a "zápletka" se záchranou manželství to už jsem musela přeskakovat. Trošku to vylepšil závěr knihy ale jinak za mě mnohem slabší než Malinkatý kretén, jako kdyby paní Frýbová nevěděla čím vyplnit ne-psí pasáže.

claudiecarmen
06.02.2016

Moje oblíbená knížka. zdena Frýbová mě nikdy nezklamala. Je to výborná oddechovka.

Matysek79
05.01.2016

Ja byla zklamana. Další díky cist nehodlám. Mela jsem pocit, že knížka je psána pro mladší čtenáře. Misty jsem se do knížky nutila a to jsem psa, utekare, mela. Přišlo mi, že se to pořád opakuje.

Tétéčko
25.11.2015

Naposledy jsem se tak nasmála u Třech mužů ve člunu, fakt. Myslím, že tuto knihu ocení především majitelé psů. Převeliká sranda.