Dům vzpomínek

Přeloženo z německého vydání (Haus der Erinnerungen, 1995) anglického originálu. Andrea se po čtvrtstoletí vrací z USA do svého rodného domu v malém městečku Warrington v Anglii, kterou s rodiči opustila, když jí byly dva roky. Důvodem návštěvy je vážný stav jejího dědečka, cesta je však pro ni vítaným únikem z krachu dalšího nevydařeného vztahu. Netuší však, že dům, v němž nyní žijí její prarodiče, má děsivou a krutou historii. Když se od babičky začíná dozvídat střípky příběhů, jež se tu odehrály, ani zdaleka by ji nenapadlo, že se v nejbližší době stane jejich přímou účastnicí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2655/dum-vzpominek-2655.jpg 3.9372
Vydáno · Ikar (ČR), Euromedia

Yesterday's child · 1979

Kniha Dům vzpomínek

zdenaR

Knihu jsem četla před pár lety a pamatuji si, že se mi četla velmi dobře.
Tajemná atmosféra, prolínání času, trochu strašidelné, napínavé - rychle mě vtáhla do děje.
Sice ji nepovažuji za vrchol autorčiny tvorby, ale přesto stojí za přečtení :-)))

FisJit

Moje první kniha od Barbary Woodové a díky ní jsem si tuto autorku oblíbila. Chystám se, že si jí přečtu znovu, už je to dávno, co jsem jí četla, ale stále na ní vzpomínám, je skvělá.

lulicoll

ma prvni kniha od Barbary Woodove. Dokonala. Uzasna kniha. Cetla jsem ji 4x a mam v planu se k ni v lete vratit. Moje jedna z top knih.

Ladyhawke1983

Jedna z mých oblíbených od Barbary Wood, postupné odkrývání příběhu, týkající se tajemné historie rodu, čekala jsem na závěr něco jiného, přesto jsem však byla s knihou spokojena. Rozsah je také dobrý, není zbytečně natahováno do dalších stránek.

Zoja706

Knížka byla krásná. sledovala jsem proměnu Andreii z nevyspělé holky ve vyzrálou ženu plnou citu. a kolik slz jsem prolila pro Viktora! Jo,jo zamilovala jsem se a obdivuji ho stále a vždycky budu. unesl takových ran osudu kvůli neštastné sestře, kterou měl nadevše rád. A to jak ho Jannifer ranila, když se vdala za Johna! Jak ho využívala! Jak ho trápila ! No prostě jsem jí neměla v lásce. PS: Kdo chce taky takhle úžasnou babičku jako měla Andrea?

verushka19
21.09.2018

Knížka se mi moc líbila. Děj byl takový tajemný, nadpřirozený. Četla se rychle, jedním dechem. Čekala jsem v minulosti trochu jinou zápletku, ale i tak to bylo super čtení. Čekala jsem trochu lepší závěr, ale i tak to splnilo má očekávání.

Devorah
26.07.2018

Anotace této knihy zní skvěle, skutečnost už tak skvělá není. Tempo je vesměs pomalé, osoby i děj v knize lehce předvídatelné, plytké. Hlavní hrdinka je arogantní, nepříjemná dáma, která nevzbuzuje ve čtenářích ani špetku zájmu, natož třeba soucitu.
Námět sám o sobě je zajímavý, nicméně zpracování již pokulhává a konečný závěr knihu srazil o několik příček níž.

leona223
27.03.2018

Kniha mě moc nebavila, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne, tak jsem dočetla. Nejvíce mi vadilo, že se děj neustále opakoval. Skoro jako by to ani B.W. nepsala...

Barbara Wood
americká, 1947