kate333 kate333 komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Jen pro info, kdo má rád filmová zpracování - je dostupná minisérie na Netflixu.

01.03.2021 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Já vůbec nevím co mám napsat, mám rozpoluplné pocity. Většina knihy se mi líbila a vzbuzovala ve mně velkou představivost, všechno jsem si přehrávala v hlavě a běželo mi to jako film. Čekání na vyvrcholení děje bylo opravdu čekání, když už jsem si řekla jo teď to přijde, tak zase nic a objevil se zase "problém" a ne a ne přijít konec. To jsem se už přistihla při tom, jak protáčím oči a přeju si ať už to skončí. To jak mě kniha na začátku nalákala na tento žánr, tak mě ke konci zase trošku odradila. Toho božství tam na můj vkus bylo taky dost. Za mě dávám průměr 3*.

28.02.2021 3 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Každou stránkou jsem si přála, aby byl už konec...myslím si, že kdyby existoval žebříček nejhorších hl. hrdinů, že by Anna určitě zabodovala na předních příčkách....

22.07.2018 3 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Opět neskutečný a poutavý příběh. Jak je mi hl. hrdinka sympatická, má knížka předem vyhráno a u Lacey to platí několikanásobně. Moc mě zaujal i charakter Tess a kapitoly s ní jsem hltala....prostě tudle sérii žeru :-)!!!

03.07.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

První díl se mi líbil víc, ale nemůžu říct, že by se mi tento nelíbil. V některých opakujících situacích mě hl. hrdinka přišla chvílema až ukňouraná. Ale na druhou stranu jsem si ke knížce sedla a nepřestala jsem číst, dokud jsem ji nepřečetla a to jen tak u nějaké knížky nemám. Dávám 4*

29.06.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Zklamal mě konec, kdyby se autorka držela nadpřirozena až do konce bylo by to pro mě zajímavější, protože jsem se u toho fakt bála... I když je to jen povídka a má být krátká, na mě moc rychle ukončené.

09.09.2017 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Skvělý děj, skvělé postavy, skvělá zápletka, prostě skvělá celá kniha. Začala jsem číst od posledního dílu, ale tak mě to vzalo, že jsem si musela přečíst všechny :)...Doufám, že brzy přeloží další pokračování s Lacey :)...

01.07.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Na to jak Cartera miluju, musím bohužel napsat, že za mě tento díl byl nejslabší :(... Brutalita nechyběla, ale hlavní zápletka proč a kdo byl vrah mě nedostala, přišlo mi to odfkláknuté, žádné překvapení ani wow efekt se nekonal... :(. Předchozí díl byl skvělý, v tomto díle jede jak podle osnovy: Pohled oběti, pohled Huntera, pohled oběti, pohled Huntera atd.... - dočtete kapitolu za obět, víte co se jí stalo a v další kapitole to s Hunterem znovu čtete a v podstatě to samé....Možná kdyby to byla moje první knížka od něj hodnotím jinak, ale za mě bohužel jen 3*.

27.06.2017 3 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Když pročítám všechno to hodnocení, tak si řikám, jestli jsme četli stejnou knihu. U prvního dílu jsem nevěděla, zda mi je detektiv Winter sympatický, teď s jistotou vím, že není, je mi až nepříjemný. Celou knihu jsem postrádala akci, nudila jsem se a ze čtení jsem byla otrávená. Winter a jeho sebestředné a neomylné chování, všude byl, všechno ví a kde nebyl, tak tam bude a navíc ví co se stane proč se to stane a kdo to udělá - novodobý Nostradamus. Dávám 2* a to jen díky posledním 80 stranám, kde akce byla a kniha mě bavila.

08.12.2016 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Další severský autor a nezklamal, začátek mi trochu trval než jsem se "začetla"... ale nakonec super, bavilo mě střídání postav a jejich charaktery a osudy... mooc dobře promyšlené za mě doporučuji ! :))

05.12.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Promyšlený, napínavý a nečekaný příběh a i konec.... tyto typy knih miluju, autorka nezklamala opět :)..

27.07.2015 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Bezva psaný chvílemi zvrácený příběh... u Flynnové mě baví, že nevíte jak knížka skončí a poslední kapitoly vždycky vygradují v překvapující konec. Za mě super knížka doporučuji :)

27.07.2015 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Zábavná, erotická knížka. Přečteno jedním dechem :). Doporučuji!

30.03.2014 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Jako jo, knížka mě bavila... ale něco mi tam trochu vadilo. Chvílemi mi přišlo, že nečtu detektivku ale nějaké fantasy...

04.08.2020 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Tato knížka se autorce moc nepovedla, jak už tady bylo psáno, kdybych ji četla jako první, určitě bych se do dalších nepouštěla. Je až zarážející jak se úroveň knížek liší... jsem moc ráda, že jsem začla od konce :)...Abych to shrnula: lékařské prostředí mě nenadchlo, extra mi nesedla hlavní hrdinka (skoro superhrdinka), na mě tam bylo moc popisování a celkově to na mě působilo pochmurně až šedě (to se zas autorce musí nechat, že ostrovy vykreslila tak, že ta atmosféra na člověka padla). Zpestřením pro mě byla účást Dany, kterou známe ze serie s Lacey. Ke konci se mi knížka líbila nejvíce, byla tam akce a napětí...Ale stejně... už aby nám přeložili další díl s Lacey :)..

03.08.2017 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Pro mě nejslabší díl z oddělení Q...

28.04.2016 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tak mě bohužel kniha vůbec nenadchla :(... Nedostávaly se ke mě ty pocity, které jsem u Backmanovýh knih vždy měla; a to dojetí, smích a příjemné mrazení z příběhu. Ale je pravda, že knihu jsem poslouchala v audio verzi a ne úplně mi sedla interpretace od p. Brouska. Nepopírám, že by se mi ve čtené formě líbila víc.

22.11.2020 3 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Zajímavé téma, poutavý a dojemný příběh chlapce ... Nutilo mě se zamyslet, jestli je možné, že by se takové věci mohly dít, a věřím tomu, že část pravdy v tom bude :)... Mě se kniha moc líbila, jediné co mě trošku rušilo byly dějové odchylky - vkládání jiných příběhů...ale jako celek hodnotím za 4*.. :)

24.01.2017 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Kdyby to nenapsal Kepler, nevím jestli bych knížku dočetla. První stránky jsem byla docela zklamaná, ale spíš to bylo proto, že jsem zvyklá na jejich jiný styl psaní. Každopádně po pár kapitolách jsem zjistila, že mě ta knížka baví a těšila jsem se na její přečtení. Snažila jsem se hodnotit objektivně a nesrovnávat s předešlými knihami, pokud bych to udělala musela bych dát jen 3 *....takto hodnotím za 4*.

01.10.2016 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst, ale čím dál víc mě to bavilo a hlavně jsem byla zvědavá jak to vše dopadne, hodnotila bych tuto knížku jako nenáročnou oddechovku...

27.07.2015 3 z 5