Kate.S Kate.S komentáře u knih

To se mi snad zdá! To se mi snad zdá! Louise Rennison

Vtipná knížka, která zaručeně neurazí:)

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Nemám ráda, když někdo srovnává Stmívání s Upířími Deníky. Jsou to rozdílné série. Nicméně, tato kniha mě bavila:)

02.12.2012 3 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Tento díl je podle mě povedený:) Doporučuji.

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Nejslabší, který jsem zatím četla. Elena mi připadala natvrdlá, nicméně, číst se to dá, ale chce to dost energie.

02.12.2012 3 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Knížka je zajímavá a dobře čtivá. Mě osobně se líbila. Jsem zvědavá na další díly:)

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Nejlepší z selé série! Proč? Protože se tu konečně něco děje. Tenhle díl jsem četla několikrát, protože se mi protě jeden čas moc líbil:)

28.11.2012 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Úžasná kniha! Mnohokrát lepší než Sága Stmívání. Opravdu se tahle kniha moc povedla:) Chytila mě hned na začátku a pustila až na konci. Hostitel má velice zajímavý námět. Duše, které ovládnou lidské tělo? Proč ne. Nejzajímavější mi v knize příjde, že se tu všichni obejdou bez peněz.

21.09.2012 5 z 5

Před knihou, jsem nejprve prohlédla recenze, týkající se právě tohoto díla od švédského autora Jonase Jonassona. Nebyla jsem si však jistá, zda se mám do Staříka pustit, protože ne všechny recenze byly kladné. Nakonec jsem se však rozhodla, že tomu dám šanci a udělám si o knize vlastní obrázek. A musím říct, že jsem ráda, že jsem tak učinila. Tato kniha je opravdu skvěle napsaná. Je zajímavá a vtipná zároveň. Nejvíce se mi však líbilo, jak tento Alan ovlivnil téměř všechny významné historické události. Podle mého názoru je to skvělý nápad. Harry Truman, Stalin, Kim Ir-sen… opravdu zajímavé osobnosti a dobře vymyšlený příběh. Kniha se čte také velmi snadno, jazyk je poměrně jednoduchý a zábavný zároveň. Stránky ubíhaly, ani nevím jak, takže za mě má Jonasson velké plus. Jen tak dál!

08.09.2014 5 z 5

Tim Burton je mým oblíbeným režisérem. Získal si mne tím, jaké praštěné filmy točí. Jeho šílenost jsem si zamilovala už u prvního filmu a nedám na něj dopustit. Proto jsem tuto knihu musela mít. Tušila jsem totiž, že bude tak padlá na hlavu jako Burtonovy filmy. A ty ilustrace? Ty jsou pravdu úžasné. Takový zvrácený humor…to je něco pro mě. Těch patnáct minut, co jsem strávila čtením, mi opravdu vylepšily náladu. Tato knížka je takový zlatý hřeb mojí knihovničky a jsem moc ráda, že zaujímá takové místo. Fanoušci Tima Burtona si zde přijdou na své. Nejraději bych dala plný počet, ale český překlad mi to nedovoluje. V angličtině to je ale opravdový klenot.

21.04.2014 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tak toto byla nejdelší kniha, co jsem kdy četla. Co mě přijmulo se pustit do takové bichle, která hordu lidí odpuzuje jen pohledem na počet stran? Byl to seriál. Začala jsem ho sledovat a byla jsem příjemně překvapena. Není to sice žádné veledílo, ale zajímavé a koukatelné. Když bych srovnala seriál x kniha. Ukamenujte mě, ale seriál se mi líbí více. Teď ale ke knize. Je čtivá, postavy dobře vykreslené (Junior je opravdu psychopat), ale zdlouhavá. Některé části mě opravdu vyloženě nudily a radovala jsem se, když jsem je přelouskala. Myslím, že kdyby se pár set stran vyškrtlo, nic by se nestalo. Nicméně, knihu hodnotím spíše pozitivně. Takový zlatý střed :)

18.04.2014 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Po Šifře tu jsou Démoni. Bohužel, tento díl mě nijak neuchvátil. Byla jsem značně zklamaná, protože Šifra se mi líbila a navnadila mě na další díla Dana Browna. Druhá kniha od něj mi však dojem zkazila. Možná mi ale jen nesedl námět. Ilumináti, kardinálové, papež. Nic z toho mě nezaujalo. Šifra oproti tomu mi přišla zajímavější a zábavnější. Nejvíc mi však vadilo, že značnou část knihy hlavní postavy trávily přemisťováním z místa na místo. Běhali neustále sem a tam. Zajímavé to začínalo být až u vražd jednotlivých kardinálů. No, zkrátka mě tento díl zklamal.

18.04.2014 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Už dlouho jsem nečetla takhle krásnou a dojemnou knihu. U posledních stran jsem doslova zadržovala slzy. Líbilo se mi to natolik, že jsem dokonce hned chtěla začít příběh znova. John byl pro mě velmi milou a charismatickou postavou a nedivím se, že Savannah podlehla jeho kouzlu. Vztah na dálku je ale složitý a nevím, nevím. S Johnovým přístupem bych asi také ztratila naději. Nicholas Sparks vyplodil opět další úžasný příběh a já ho řadím mezi nejlepší, co jsem kdy četla. Stoprocentně se ke knize Milý Johne vrátím a pan Sparks mě ještě více utvrdil v tom, abych ve čtení jeho knih pokračovala.

20.03.2014 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Je to ohromně nudná kniha. Ani jedna postava mi nepřišla sympatická. Ano, jsou to upíři zase z jiného soudku, ale mně se to nelíbilo. Vůbec mi to nesedlo. Velmi mě to zklamalo a to jsem, prosím, neočekávala žádný zázrak. Nechápu to vysoké hodnocení.

11.01.2014 1 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Tato kniha má dobré dvě části. A to začátek a konec. Ten prostředek bych popsala jako „nemastný neslaný“. Autorka zde výborně popsala atmosféru starého domu. Sice jsem se při čtení vůbec nebála, ale kdybych byla v Arturově kůži a v noci v takovémto domě, tak bych se asi zbláznila strachy. Ten konec byl pro mě naprosto nečekaný. Myslím, že tato knížka by si zasloužila vyšší hodnocení. Mně se líbila i přes ty slabší části. Určitě se podívám na filmové zpracování.

17.11.2013 4 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Druhý díl je stejně čtivý jako ten první a také stejně dobrý. Svazek mezi Jacindou a Cassianem byl pro mě nečekaný a i když vím, že nakonec bude s Willem, patřím k těm, kteří fandí Cassianovi. Nic to ale nemění na tom, že je pro mě Will stále stejně sympatickou postavou. Jacinda mě v tomto díle párkrát rozčilovala a musím říct, že z nich dvou mám raději Tamru. Ale i po druhém díle si pořád nedokážu podobu drakie představit.

16.11.2013 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Tak toto je zase něco jiného mezi všemi těmi upíry, vlkodlaky a kdo ví, čím ještě. A musím říct, že se mi to líbilo. Čte se to velmi svižně a je to zábavné. Autorka vymyslela sympatické postavy, ale občas mi splývaly v jednu, protože stejně jednaly i mluvily. Opět je tu ten milostný trojúhelník, který mě sice už začíná nudit, ale bez něj by to tu nebylo ono. Will je už od začátku velmi sympatický a šarmantní. Je to velmi originální námět. Velmi příjemně jsem s touto knihou strávila čas.

16.11.2013 4 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Když jsem se do čtení pouštěla, nevěděla jsem, co očekávat. Musím však říct, že se mi to velmi líbilo. Autorka zde vytvořila velmi sympatickou hrdinku, která mi opravdu přirostla k srdci. Nejraději jsem však měla Poa. Příběh je velmi čtivý, napínavý a hlavně chytlavý. Jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem se odtrhnout. Konec ohledně Lecka jsem tak nějak čekala, stejně mě ale překvapil v jednoduchosti. Ten zvrat, co týče Poa jsem opravdu nečekala. opravdu velmi příjemné čtení.

03.11.2013 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Od této knížky jsem nic moc neočekávala a jsem za to ráda. Je to taková průměrná kniha. Nijak zvlášť mě nenadchla a ani jsem se do hlavních postav nijak zvlášť nevžila a po přečtení jsem o knize vůbec nepřemýšlela. Velmi sympatický pro mě byl Miin děda. Nevím, zda si přečtu pokračování.

30.07.2013 3 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Nedokáži posoudit, jestli byl tento díl lepší než ten první, ale určitě se mi líbil. Susannah je mi velmi sympatickou postavou. Líbí se mi, jak je ztřeštěná a vtipná, protože její hlášky a přirovnání mě vždycky dostanou. Závidím jí Jesseho. I když je to jen duch. Moc by se mi líbilo, kdyby tvořili pár. Jen škoda, že je Jesse mrtvý. Těším se na další díly.

07.06.2013 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Abych se přiznala, tak mě Hamlet příliš nenadchl. Konec byl úžasný to ano, ale to okolo mě tak trochu nudilo. Nejlepší byly části, kde vystupoval Hamlet. Ten zbytek jsem nějakým způsobem „překousala“. Moc se mi líbil ten tragický závěr. Hamlet mi byl ze všech nejvíce sympatický. Nejvíce se mi asi líbilo Hamletovo setkání s duchem a poté rvačka v hrobě. Musím ale říct, že Romeo a Julie se mi prozatím líbil více.

19.05.2013 3 z 5