Kate3003 Kate3003 komentáře u knih

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Kniha se mi opravdu líbila. Celý svět smrtek byl hezky vymyšlený. Líbili se mi jednotlivé detaily života smrtek a jak celý svět fungoval. V příběhu nechybělo napětí, které mě nutilo číst dál abych se dozvěděla víc o tom co se s Ellie vlastně děje a proč se o ní tolik “lidí” zajímá. Celkový koncept toho jak se vlastně člověk stane smrtkou je velmi zajímavě vymyšlený a postupně odhaluje povahu jednotlivých postav. Jediné co co mě trošku rušilo byli názvy jednotlivých kapitol, které prozrazovali až příliš mnoho o jejich obsahu. Jinak velmi čtivě napsaná kniha a já už se těším na další díl.

07.06.2022 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tentokrát jsem se neubránila hodnocení 5 ⭐️, protože tenhle díl je jedná velká akce a rozuzlení spousty věcí z předchozích knih. Objeví se nová postava (Sebastian) u které prostě nevím jestli ji víc miluji nebo nenávidím za to jaká je. Alek se konečně postaví za to co opravdu chce a Clary s Jace jsou o něco méně nesnesitelní, ale jo tak prostě je jim 15-17 jsou to puberťáci to, že nebudou úplně rozumní se prostě musí čekat. Kdo z nás v tu dobu nebyl aspoň občas na zabití? Kniha mě neuvěřitelně vtáhla už na začátku a celkově jsem ji měla za chvilku přečtenou, protože jsem se prostě nemohla dočkat toho jak to dopadne. Sice vím jakým směrem měl příběh směřovat, ale v knize si to užijete o dost více. Za mě zatím nejlepší díl série, ale čekají mě ještě tři další, takže uvidíme. Jediné co mě mrzí je, že vedlejší postavy nemají moc prostoru jako na příklad v seriálu.

07.06.2022 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Kniha měla velmi zajímavě vypracovaný koncept a opravdu se mi hodně líbil nápad s částmi města, které vidí jen určití lidé i to jak zvláštně tyhle části města fungovali, ale trošku mi v první polovině chyběla jiná akce než poznávání nově objeveného světa. Rozhodně autorovi nemůžu upřít originalitu a úžasnou fantazii, která je protknuta celou knihou. Místy je to sice trošku jako jízda na tripu (né že bych to zkoušela, ale takhle nějak si ji představuji), přesto je do knihy vetkáno více než se na první pohled zdá. Pořád si nejsem úplně jistá co si o knize myslet a běhám od pocitu čirého šílenství a fantazie, po hlubší myšlenku, která ukazuje jak jsou schopni lidi sami sebe uvrhnout do zkázy a dojmy budu nejspíše ještě nějakou chvíli vstřebávat.
Začátek byl trochu chaotický, ale po chvíli jsem se do knihy bez problémů začetla a pak už stránky ubíhali jedna za druhou. Nejvíce bych asi vypíchla konec, který mi na celé knize přišel dějově nejzajímavější. Ocenila bych trochu větší rozvoj postav i co se charakteru týče, přesto bych knihu doporučila pro její fantazii.

07.06.2022 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhý díl této série je trošku slabší než první, ale tak tomu bylo i u série Pekelné stroje. Přesto musím znovu vyzdvihnout propracovanost celého světa stínů, která je takřka reálná a člověk by si řekl, že mít zrak tak za rohem uvidí nějakého čaroděje a nebo jiného podsvěťana.
Je pro mě těžké knihu hodnotit naprosto objektivně, protože celý ten svět prostě miluji . V knize nechybí akce, která je okořeněna vtipem. Postavy se postupně vyvíjí i když Clary je pořád celkem dětinská a i Simon v tomto díle působí trošku jako osina vy víte kde . To všechno, ale neubírá knize na čtivosti a stránky stejně tak jako u prvního dílu mizí pod rukami.

07.06.2022 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha je čtivá jako ostatně vše co jsem zatím od Cassandry četla. Clary a Jace dokážou lézt neuvěřitelně na nervy, ale to asi mají v genech (kdo četl i jiné série mě jistě pochopí) přesto je a celý jejich příběh mám ráda. U knihy se rozhodně nebudete nudit, protože je dost akční a stránky ubíhají rychle pod rukama. Svět který je zde vytvořen je hezky propracovaný a jednotlivé postavy prochází určitým vývojem což mě na knize baví. Snažila jsem se hodnotit objektivně a přestože Lovce stínů zbožňuji tak nemůžu dát 5/5, ale přesto bych knihu doporučila úplně všem.

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Knihu jsem četla v rámci štafety. Jinak bych se k ní asi jen tak nedostala.
Od knihy jsem neměla velká očekávání, jelikož jsem autorku ani knihu neznala, ale nakonec mě velmi mile překvapila. Autorka vymyslela hezky propracovaný svět plný kouzel, čarodějů a dalších bytostí. Kniha byla napsaná formou povídek zasazených do různých období života hlavní hrdinky. Jednotlivé povídky byli fajn nechyběl jim spád, zvraty a rozhodně byli čtivé. Líbilo se mi jak autorka popsala jednotlivé druhy magie, které se v knize nachází. Takže za mě rozhodně milé překvapení a rozhodně se podívám po další knize od této autorky.

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Knihu jsem četla v rámci štafety a sama bych po ní zřejmě nesáhla.
Nakonec mě ale kniha celkem příjemně překvapila. Začátek knihy mě až tak nezaujal a obávala jsem se jednoho velkého utrpení, ale postupně se děj změnil a začalo to být zajímavé. Kniha je napsaná čtivě a i pasáže, které nebyli až tak zajímavé tak se dobře četli. Příběhem provází Zrzi, která řeší jak svoje problémy s dospíváním, ne úplně ideální rodinou a zároveň se snaží přijít na to co se stalo její kamarádce Naomi. Kdybych byla mladší asi by mě celkově téma dospívání, které má v knize velký prostor oslovilo víc, celkově bych řekla, že je kniha určena pro mladší čtenáře, ale vedlejší thrillerová linka s vyšetřováním Naomini “nehody” se mi líbila. Knihu bych tedy hodnotila jako mírný nadprůměr.

07.06.2022 3 z 5

Upřímně jsem od knihy čekala mnohem víc. Né že by se kniha špatně četla, myslím že Holly Black umí psát poutavě a její styl mi celkem sedí, ale chyběla mi tam akce a nějaký spád, či gradování děje. Nápad s chladnou infekcí je velmi zajímavý a celkově je fajn zpracovaný a celý svět je hezky vysvětlený, ale prostě ta akce chybí. Hlavní postava Tana není typická hrdinka, ale to se mi na ní líbí a i přesto že je to vlastně celkem obyčejná holka tak je fakt statečná a se vším se popere líp než kde který hrdina. Gavriel je prostě úžasný, trošku blázen, ale přesto jsem si ho oblíbila už skoro od začátku i když mě zároveň občas trošku štval. Obě tyto postavy se vyvíjí v průběhu knihy a jejich chování je občas příjemně překvapivé. Takže bych to shrnula jako fajn knihu která, ale mohla být víc akční.

Strážkyně krve Strážkyně krve Tessa Gratton

V knize Strážkyně krve se znovu setkáváme s originálním nápadem magie prováděné s pomocí krve, ale ne ledajaké. Jedná se o určité rodové linie, které si nesou tuto magii v krvi. V této knize se trochu víc dozvíte o magii a dokonce se objeví i postavy z prvního dílu, ale celkově mě neoslovila tolik jako první díl. Will a Mab mi nepřirostli k srdci tolik jako Silla a Nick a za celou knihu jsem si k nim nenašla tak úplně cestu. Asi ani záporák mi nepřišel tak dobrý jako v prvním díle i když musím uznat, že to byl taky dost magor a moc magie mu vlezla do hlavy kdo četl ví a nechci moc spoilerovat . Pro ucelení informací o magii a celkovém světě si to stálo za to přečíst, ale příběh už mě prostě nevtáhl tolik jako ten první.

07.06.2022 2 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Nějakou dobu mi trvalo než jsem se do knihy začetla a prvních pár kapitol se nic moc nedělo. Od knihy jsem asi čekala trochu něco jiného. Asi jsem od Wonder woman čekala více akce než kolik mi kniha nabídla. Mohla být i více objasněna mytologie kolem Válkonošky a dalších postav. Nemohu říct že by se mi kniha vyloženě nelíbila, protože některé momenty mě bavily a zvrat děje na konci knihy mě velmi překvapil. Zařadila bych jí asi do kategorie neurazí ale nenadchne a zůstanu u filmů

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Doplňková kniha se mi líbila víc než samotné Kroniky prachu. Možná je to i tím, že Elisu a rodinu Reedových jsem si oblíbila už v knize a zde je možné se s nimi více seznámit. Líbí se mi jednotlivé dopisy, popisy postav i poznámky autorky. Některým postavám mohlo být věnováno ještě trochu více prostoru, ale celkově to bylo hezké doplnění základního příběhu.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Asi nebudu patřit mezi největší fanoušky téhle knihy. Né že by se mi kniha tak úplně nelíbila je velmi hezky napsaná a je čtivá, líbil se mi vývoj postav, ale celkově je taková bez děje. První polovina je hlavně o popisování knihovny, Londýna, jednotlivých postav a jejich vzájemných vztahů až někdy kolem strany 300 jsem se dočkala něčeho zajímavějšího. Celkově se mi líbili více vedlejší postavy a Animant mi ze začátku přišla dost rozmazlená, zato ironický pan Reed se mi zamlouval ihned. Je to taková milá kniha kterou si člověk může přečíst jako oddechovku a užít si krásný popis Londýna či knihovny, ale asi nesedne každému.

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Kniha měla velmi zajímavý námět, originální pojetí magie i zpracování se mi líbilo. Přestože jsem původně neměla od knihy velká očekáváni tak mě velmi mile překvapila a rychle mě vtáhla do děje. Příběh byl celkově velmi napínavý, vlastně až do konce příběhu dost věcí pouze odhadujete a k odhalení opravdu dochází až ke konci knihy. Navíc je to psané tak, že si nemůžete být zcela jisti tím kdo je vlastně padouch. Jednotlivé kapitoly byli prokládány úryvky z deníku což bylo skvělé a ucelovalo to celkový děj. Přestože bylo psáno z pohledu dvou hlavních hrdinů nijak mě to nerušilo a vyhovovalo mi že pohled jednoho začíná tam kde končí ten druhý a jednotlivé části se neopakují.

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Knihu jsem četla v rámci společného čtení u @knihydobrovsky

Kniha byla velmi čtivá a autorčin styl psaní mi sedl. Stránky mi mizely pod rukami jedna za druhou. Byla jsem nadšená s toho jak se hlavní postavy neustále poštuchovali a jak si o sobě zprvu udělali mylné závěry z kterých vycházeli. Prostě hate to love romantika jak vyšitá . Né moc zdařilé pokusy Lis o to svést Romaina mě vždy pobavily. Celkově to byla taková fajn oddechovka u které se člověk odreaguje, ale neměla jsem pocit, že se jedná o fantasy knihu. Nebýt pár zmínek o věštbách a magických amuletech nebo nápojích řekla bych, že se děj odehrává v normálním světe. Potenciál světa Pýthianů se mi bohužel zdál nevyužitý, ale jako taková feel-good romantika se mi kniha líbila.

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Díky poprasku, který způsobila kniha na instagramu jsem od ní měla velká očekáváni. Bohužel se tak úplně nenaplnila. Nápad byl velmi zajímavý, ale zpracování dost pokulhávalo. Autorka se snažila v knize upozornit na téma rasizmu, ale bohužel v mnoha případech bylo do knihy vtlačeno na sílu a k situaci v knize se nehodilo takže nakonec neustálé upozorňování na toto téma bylo spíš k zlosti. Celkově první polovina knihy byla spíše utrpení, protože jsme byli vtaženi do úžasného světa, ale nikdo neobjasnil jak vlastně funguje což byla škoda. Moc se toho navíc nedělo a kromě Sela, který to zachraňoval se člověk neměl na co těšit. Druhá polovina knihy už začala být zajímavější a konečně jsem se dočkala i nějaké větší akce a zvratu takže nakonec se kniha vyšplhala na hodnocení 3 ⭐️. Celkově oceňuji nápad na využití Artušovi legendy, akci a zvraty v druhé polovině knihy, ale myslím že první polovina mohla být kratší

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Příběh byl celkem předvídatelný a jak to celé dopadne člověk vydedukoval již na začátku. Moc mi nesedla postava Jaye, který nesl rysy všech typických bad boys, které jsem potkala ve filmech nebo knihách. Části které byli z pohledu Ley se mi zamlouvali více, bylo velmi zajímavé zjišťovat co se člověku honí v hlavě, když trpí OCD (obsedantně kompulzivní porucha). Asi mě jen trochu zarazilo jak v knize byli víceméně odsouzeny metody psychologů, kteří se snažili hlavní hrdince pomoci. Zároveň mě rušilo spoustu anglických výrazů, které dle mého názoru mohli být také přeloženy. No abych nebyla jen negativní tak musím říct, že kniha byla napsaná velmi čtivě já sama jsem přečetla za dva dny. Líbili se mi popkulturní narážky, které se v knize objevují. Je to taková milá oddechovka, ale dojem mírně kazí ta celková předvídatelnost příběhu a ten naprosto učebnicový bad boy.

07.06.2022 2 z 5