KáťaM. KáťaM. komentáře u knih

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Nad českou prózu prostě není, jsem ráda, že jsem objevila další českou autorku, která skvěle píše, odsun Němců je dost opomíjené téma, přestože mnozí jeho důsledky odnáší dodnes, jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky, vřele doporučuji! Souhlasím ale s komentářem před sebou, těch postav tam bylo moc.

17.07.2022

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Mrazivé čtení, uvítala bych více stránek, abych se mohla dostat více do nitra postav, vzhledem k oblíbenosti knížky a recenzím jsem čekala trochu víc, ale rozhodně skvělá Odeonka, kterou vřele doporučuji.

17.07.2022 3 z 5

Nechci víc než všechno Nechci víc než všechno Cecily von Ziegesar

Ani po třetím díle mě série neomrzela, naopak čtu (poslouchám) dál, příběhy těch hrdinů mě zajímají, nedávno jsem si zkusila pustit i seriál a ten mě tolik nezaujal. Mile mě překvapuje, jak rychle série v audioverzi pokračuje, jen tak dál.

17.07.2022 4 z 5

Gigolo Gigolo Dominik Král

Problém recenzí této knížky bude ten, že málokdo se odhodlá přiznat, že něco takového četl. Mně se knížka líbila, je skvěle namluvená a poslech jsem si užila. Sem tam erotickou literaturu čtu a tuhle knížku považuju rozhodně za zajímavější než celé odstíny nebo nejdejbože story o dominantních bohatých právnících (nic mě v knize nedokáže vytočit víc než rychlovka na stole advokátní kanceláře). Vyprávění z pohledu chlapa bylo mnohem zajímavější, než z pohledu ženy, takových je totiž na trhu nepřeberné množství. V knize bych vynechala ty ženské recenze. Škoda, že z toho tolik kapalo to, že je to vyloženě PR, pro mě to bylo trochu rušivé, bez toho bych si knížku užila ještě víc, ale chápu, že záměr knížky byl i jinde, jsem přesvědčená, že po dočtení gigola vyhledala nejedna žena, byť by to nikdy nepřiznaly.

17.07.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Můj největší problém s knížkou byl, že velmi klouzala po povrchu, doufala jsem v knížku, která podpoří motivaci a chuť žít naplno, koneckonců sama jsem ji četla v takovém svém pochmurném období (v žádném případě ho ale nemohu a ani nechci srovnávat s tím, co zažil autor). Knížka napůl popisovala téma holokaustu a napůl právě ten přístup k životu a ve výsledku byl pro mě polovičatý i celý dojem, je mi líto, ale čekala jsem od této knížky víc. I tak si myslím, že stojí za přečtení, ale vracet se k ní asi nepotřebuji.

17.07.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Tohle zase bylo pohlazení, Shari Lapena mě zatím nezklamala, stejně tak sehrané duo interpretů, kteří namluvili audioverzi, ti dodávají knížce tu správnou šťávu. Moc se mi líbilo ústřední téma - tři sourozenci lačnící po dědictví, vraha jsem tentokrát neodhalila, přišlo mi, že nám ho autorka tentokrát naservírovala o chlup dřív, byla bych si ještě počkala, ale ten epilog, to byla skvělá tečka. Moc se těším na Svět knihy, kam letos autorka zavítá a ještě víc na další knížky od ní.

10.06.2022 4 z 5

Naučte se investovat Naučte se investovat Daniel Gladiš

Knížka poměrně nedávno vyšla v audioverzi. Myslím, že tahle knížka přinášela super informace v době, kdy vyšla, fakt, že se objevila v audioverzi až po takové době od vydání, ji a především autora podle mě dost poškozuje, protože knížka není tak nadčasová jako třeba jiné tituly o financích. Místy mi knížka přišla až příliš teoretická a ne pro laiky, proto knížku hodnotím jako průměr a spíše doporučuji spoustu zajímavých přednášek od autora, pokud se o investování zajímáte, protože autor určitě má co říct, knížku ale za sebe spíše nedoporučuji.

10.06.2022

Bohatý táta, chudý táta Bohatý táta, chudý táta Robert T. Kiyosaki

Vůbec se nedivím, že je knížka takovým bestsellerem, živě a čtivě podané, jednoduchý recept, doufám, že někdy budu mít příležitost zahrát si i autorovu hru, kterou v knížce zmiňuje. Moc se mi líbil popis autorovy cesty. Můžu jen doporučit!

10.06.2022 4 z 5

Makléř Makléř Martin Kodýdek

Taková nenápadná knížka a takové překvapení, zasloužila by si, aby vyšla ve větším nakladatelství a dostalo se jí nějaké reklamy. Moc jsem si příběh užila, bylo to uvěřitelné, tvrdé, drsňácký svět, cítila jsem se jak v Grishamovi, ale v českém prostředí. Poslouchala jsem audioverzi a doufám, že se do ní dostanou i další autorovy knihy. Palec nahoru!

15.05.2022 5 z 5

Ty víš, že mě miluješ Ty víš, že mě miluješ Cecily von Ziegesar

První díl se mi moc líbil, takže když vyšel další díl audioknihy opět namluvený úžasnou Viktorií Taberyovou, neváhala jsem ani chvíli, opět super oddychovka, druhý díl se mi dokonce líbil víc než první, je trošku víc akčnější,super útěk od reality.

15.05.2022 4 z 5

Líbej mě Líbej mě Cecily von Ziegesar

Knížku jsem si užila, i když už nejsem cílovka, ocenila bych možná trochu víc akce, knížka je skvěle namluvená, jako oddychovku moc doporučuji, ten svět internátních středních škol je prostě boží a dá se o tom číst v každém věku!

15.05.2022 3 z 5

Jak si dělat chytré poznámky Jak si dělat chytré poznámky Sönke Ahrens

Tohle bylo bohužel veliké zklamání. Knížka mi nesedla, pořád jsem čekala na nějaký ten velký objev, o kterém autor pořád mluvil a zveličoval ho, a nějak se nedočkala, neodnesla jsem si vůbec nic použitelného. Nevidím smysl v tom zahltit se dalšími seznamy a hlavně jejich tvořením. Za sebe tedy nemůžu doporučit.

15.05.2022 1 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Mně se moc líbila atmosféra knížky a prostředí, ve kterém se odehrávala, prostě jsem do něj vklouzla, byla jsem v takovém tom správném napětí, zápletka i vyvrcholení super, řekla bych taková ta klasika žánru, určitě se pustím i do dalších knížek autorky. Knížku vřele doporučuji navíc v audioverzi, je skvěle načtená!

15.05.2022 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Tvorba Lucie Hlavinkové je taková správně temná. Cením si, jak autorka dokážu popsat dobu, která není tolik čtenářsky přitažlivá. Stejně jako v Sestrách Foxových ukázala, že nic není černobílé, vše má nějaký kontext a bez jeho znalosti (a vlastně ani se znalostí) není možné někoho odsoudit. Těším se, až se zase pustím do nějaké další její knížky, zanechávají ve mě stopu. Děkuji za to!

15.05.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Mrazivé, nepředstavitelné. Zajímavý náhled do uzavřeného světa, audioknížka je navíc namluvena skvělými interprety, velké doporučení!

26.01.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Dívku ve vlaku i Do vody jsem hodnotila plným počtem hvězd, měla jsem proto velká očekávání. Musím říct, že pro mě bylo rušivé neustále přeskakování v čase (knížku jsem poslouchala, snad je to tedy v klasické verzi čitelnější), postavy mě tentokrát tolik nezaujaly, ani název mi nepřišel příliš přiléhavý. Od autorky jsem čekala další temný psychologický thriller, dostala jsem ale něco, co hodnotím "jen" jako lepší průměr, nutno ale dodat, že se nevytratil spád, za mě tedy neurazí, ale nenadchne, všechny ostatní knížky autorky ale vřele doporučuji, tahle byla slabší.

23.01.2022 3 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Z celé série je knížka o Kateřině Howardové bezesporu tou nejpeprnější. Nebála bych se toto dílo zařadit do červené knihovny. Autorka se toho nebojí a milostný život Kateřiny nám přibližuje zcela bez obalu. Bála jsem se, že po Anně Klévské, která se dožila královy smrti, už nebude příliš o čem číst, naštěstí jsem se mýlila. Určitě si tento díl nenechte ujít.

26.12.2021 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička je klasika, ale na základní školy nepatří, nesouhlasím s tím, že každý Čech ji musí nutně přečíst, ale každý, kdo tak udělá, bude nesmírně obohacen. Vřele doporučuji novou audioverzi namluvenou Magdalénou Borovou, velmi příjemný poslech.

26.12.2021 5 z 5

Já tuhle sérii zbožňuji a je to můj největší objev roku, myslím, že i podle doslovu si tady autorka musela hrát s příběhem nejvíc, o to je zajímavější. Ze všech čtyř královen mi Anna povahově sedí asi nejméně, ale zase její linka je taková správně dynamická, snad i díky fantazii autorky. Přestože jsem Anně příliš nefandila, moc mě bavil její příběh tak, jak ho vykreslila autorka, možná že ten skutečný tak zajímavý nebyl. Co mě trochu mrzí, je skutečnost, že v tomto příběhu poznáme i osudy dalších dvou královen a tím pádem se asi bude hodně věcí v dalších dílech série opakovat. Koneckonců zjistím to brzy, hned začínám číst pátý díl, pokud se Vám líbily předchozí díly série, Anna se Vám bude líbit taky, jen si možná nezíská Vaše srdce.

21.12.2021 4 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Mám za sebou čtyři díly, Jana je asi zatím moje favoritka. Krásně zpracovaná série, pokud se Vám líbily předchozí díly, ani tento nezklame.

21.12.2021 4 z 5