Makléř

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Makléř je příběhem mladíka z Valašska, který od dětství snil o úspěchu. Po vysoké škole se dostává do prestižní burzovní firmy, kde rychle míří k vrcholu. A to v oboru, v němž jediným měřítkem jsou peníze. V krátké a úderné knize s krimi zápletkou těží autor z detailní znalosti prostředí, neboť dlouhá léta pracoval u největšího obchodníka s cennými papíry v ČR. Podává autentický a velmi zajímavý pohled do nitra dění na pražské burze. Makléř se nezaměřuje na odborné detaily, ale spíše na příběh a vztahová témata, je proto dobře přístupný i širší veřejnosti. Burzovní dění funguje hlavně jako zajímavá a pro část čtenářů exotická kulisa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389127/makler-QUz-389127.jpg 3.924
Romány, Literatura česká
Vydáno, BizBooks

Kniha Makléř

Prey
02.09.2019

Zajímavé profesní prostředí, ale zpracováním spíš podprůměr. Čekal jsem tvrdší pohled.

VitMrazek
26.08.2019

Kniha potěšila ve smyslu, že konečně se objevilo nějaké téma odlišné od různých introspekcí na českém venkově, nejlépe v době historické.

Naopak nepotěšila v tom smyslu, že postavy jsou málo rafinované, příliš ploché (bankéř Gold je prostě zloduch plný mamonu, samozřejmě, i sexista k tomu, bez schopnosti navázat jakýkoli emoční vztah) , hlavní postava je vlastně tím nejnudnějším charakterem a to i s přihlédnutím k tomu, že prochází tisíciletým klišé (chudý kluk přijde do města prohlédne jeho zkaženost) a vůbec, vývoj děje je velmi předvídatelný.

intelektuálka
26.03.2019

I pro mne příjemné překvapení a zajímavé informace ze světa peněz ..

" Peníze jsou důležité, ale mínˇ, než si většina lidí myslí.
A kouzelnou moc ? Tu mají jiné věci ... "

Doporučím.

___michal_
11.03.2019

Upřímně mě to překvapilo! Čekal jsem českou kopii Cityboye, ale je to originální a lehce se to čte. Oceňuji minimum zbytečné "vaty", uvěřitelnost všech událostí i styl psaní. Parádní oddechovka.

cendar
09.03.2019

Za mě naprosto skvělá knížka. Připadlo mi to téměř jako profesní román, v podobě jaké psal A. Hailey. Rozhodně zajímává sonda do oblasti, která ukáže jak to chodí na takových pozicích. Dalo by se to také trochu připodobnit k Vlkovi z Wall Street na český způsob.

RH faktor
18.01.2019

hm...překvapivě dobrá kniha, hodně dobrá! Zhruba do poloviny bych řekla lepší průměr, potom to začíná být hodně zajímavé a celkový dojem je opravdu výtečný! Oceňuji styl, jakým je kniha napsaná, zápletku, myšlenku...fakt jsem hodně dlouho nečetla ze současné tvorby něco, co by mě takhle nadchlo.../Možná jsem trochu poznamenaná tím, že jsem se v podobném prostředí léta pohybovala a když čtu o Arnoldovi a jeho svitě, vidím zcela zřetelně tváře těch "velkých kluků", jejich vyjadřování, pózy, hodnoty, co vyznávali...v reálu nic pěkného, ale dobře se to čte :-)

kirkpatrick
24.12.2018

Dá se říct, že celou knížkou se nese apel, co pro nás vlastně znamenají peníze, i když tomu podtitulek naznačuje. Ze začátku jsem byl trochu zklamaný, protože čtečka mi ukazovala, že to bude tenká knížka, ale obsahově velmi čtivá a rozhodně jsem se nenudil. Vadilo mi, že se autor trochu více nerozepsal o stycích s rodinou a kamarády na Valašsku, kde byl vidět velký kontrast mezi financemi v Praze a skromném důchodu matky Ondry.
Do podobných knih zařazuji severskou „krimi“ Zaslepení, která je podobná z pohledu burzovního a bankovního světa.

georgios1639
27.10.2018

Fajn oddechovka
- čtivá kniha
- zajímavý (i když předvídatelný) příběh
- na české poměry je děj zasazen do nezvyklého prostředí, což je zajímavé zpestření

Predátoři
Predátoři
Michaela: Události v klášteře svatého Anděla
Michaela: Události v klášteře svatého Anděla
Lord Mord
Lord Mord
Klub divných dětí
Klub divných dětí

společenské romány burzy finance česká literatura

Martin Kodýdek
česká, 1973