Makléř

Makléř je příběhem mladíka z Valašska, který od dětství snil o úspěchu. Po vysoké škole se dostává do prestižní burzovní firmy, kde rychle míří k vrcholu. A to v oboru, v němž jediným měřítkem jsou peníze. V krátké a úderné knize s krimi zápletkou těží autor z detailní znalosti prostředí, neboť dlouhá léta pracoval u největšího obchodníka s cennými papíry v ČR. Podává autentický a velmi zajímavý pohled do nitra dění na pražské burze. Makléř se nezaměřuje na odborné detaily, ale spíše na příběh a vztahová témata, je proto dobře přístupný i širší veřejnosti. Burzovní dění funguje hlavně jako zajímavá a pro část čtenářů exotická kulisa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389127/big_makler-QUz-389127.jpg 3.940

Kniha Makléř

padola

V českém prostředí super knížka! Popisuje plochý svět hochů, kteří nejsou hloupí, ale nejsou ani (zbytečně) chytří, chtějí vyhrávat a zajímá je akce, akce, akce. Mnozí z nich jsou tak trochu primitivové, což kompenzují "okázalou spotřebou" v kasínech a saunách a stylových barech, kde ukazují, jak jsou úspěšní a plní si svůj "americký sen". Jsem překvapená, že se to děje i v Praze/ČR, kde ani dnes žádné skutečné investiční banky nejsou a ti, co si chtějí sáhnout na skutečně velký byznys, musí do ciziny.

CEO, co je fanatik do fitnessu a nesnáší, když zaměstnanci jedí bílý chleba - a zároveň jim toleruje pití coca coly, mě pobavilo. A trochu mě překvapilo, že ani energetická společnost ani makléřská firma autora knihy nezažalovala, i když bylo celkem jasné, o koho se jedná.

KáťaM.

Taková nenápadná knížka a takové překvapení, zasloužila by si, aby vyšla ve větším nakladatelství a dostalo se jí nějaké reklamy. Moc jsem si příběh užila, bylo to uvěřitelné, tvrdé, drsňácký svět, cítila jsem se jak v Grishamovi, ale v českém prostředí. Poslouchala jsem audioverzi a doufám, že se do ní dostanou i další autorovy knihy. Palec nahoru!

Isew
11.12.2020

Velmi zajímavě napsaná kniha. Hlavní hrdina se po VŠ dostane do nejprestižnější makléřské společnosti. Čichne k moci, penězům a jinému světu. Nereálné je, že se vůbec nezmění. Po pěti letech by byl prostředím pravděpodobně semletý. On ale zůstává Mirkem Dušínem s čistou a nezkaženou duší. Tomu se prostě věřit nedá. Ale je to snad jediná výtka, kterou ke knize mám. Zajímavé nahlédnutí do světa, které je mi vzdálené.

Prey
02.09.2019

Zajímavé profesní prostředí, ale zpracováním spíš podprůměr. Čekal jsem tvrdší pohled.

VitMrazek
26.08.2019

Kniha potěšila ve smyslu, že konečně se objevilo nějaké téma odlišné od různých introspekcí na českém venkově, nejlépe v době historické.

Naopak nepotěšila v tom smyslu, že postavy jsou málo rafinované, příliš ploché (bankéř Gold je prostě zloduch plný mamonu, samozřejmě, i sexista k tomu, bez schopnosti navázat jakýkoli emoční vztah) , hlavní postava je vlastně tím nejnudnějším charakterem a to i s přihlédnutím k tomu, že prochází tisíciletým klišé (chudý kluk přijde do města prohlédne jeho zkaženost) a vůbec, vývoj děje je velmi předvídatelný.

intelektuálka
26.03.2019

I pro mne příjemné překvapení a zajímavé informace ze světa peněz ..

" Peníze jsou důležité, ale mínˇ, než si většina lidí myslí.
A kouzelnou moc ? Tu mají jiné věci ... "

Doporučím.

___michal_
11.03.2019

Upřímně mě to překvapilo! Čekal jsem českou kopii Cityboye, ale je to originální a lehce se to čte. Oceňuji minimum zbytečné "vaty", uvěřitelnost všech událostí i styl psaní. Parádní oddechovka.

cendar
09.03.2019

Za mě naprosto skvělá knížka. Připadlo mi to téměř jako profesní román, v podobě jaké psal A. Hailey. Rozhodně zajímává sonda do oblasti, která ukáže jak to chodí na takových pozicích. Dalo by se to také trochu připodobnit k Vlkovi z Wall Street na český způsob.