Makléř

Makléř je příběhem mladíka z Valašska, který od dětství snil o úspěchu. Po vysoké škole se dostává do prestižní burzovní firmy, kde rychle míří k vrcholu. A to v oboru, v němž jediným měřítkem jsou peníze. V krátké a úderné knize s krimi zápletkou těží autor z detailní znalosti prostředí, neboť dlouhá léta pracoval u největšího obchodníka s cennými papíry v ČR. Podává autentický a velmi zajímavý pohled do nitra dění na pražské burze. Makléř se nezaměřuje na odborné detaily, ale spíše na příběh a vztahová témata, je proto dobře přístupný i širší veřejnosti. Burzovní dění funguje hlavně jako zajímavá a pro část čtenářů exotická kulisa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389127/makler-QUz-389127.jpg 4.411
Romány, Literatura česká
Vydáno:, BizBooks

Kniha Makléř

___michal_

Upřímně mě to překvapilo! Čekal jsem českou kopii Cityboye, ale je to originální a lehce se to čte. Oceňuji minimum zbytečné "vaty", uvěřitelnost všech událostí i styl psaní. Parádní oddechovka.

cendar

Za mě naprosto skvělá knížka. Připadlo mi to téměř jako profesní román, v podobě jaké psal A. Hailey. Rozhodně zajímává sonda do oblasti, která ukáže jak to chodí na takových pozicích. Dalo by se to také trochu připodobnit k Vlkovi z Wall Street na český způsob.

RH faktor

hm...překvapivě dobrá kniha, hodně dobrá! Zhruba do poloviny bych řekla lepší průměr, potom to začíná být hodně zajímavé a celkový dojem je opravdu výtečný! Oceňuji styl, jakým je kniha napsaná, zápletku, myšlenku...fakt jsem hodně dlouho nečetla ze současné tvorby něco, co by mě takhle nadchlo.../Možná jsem trochu poznamenaná tím, že jsem se v podobném prostředí léta pohybovala a když čtu o Arnoldovi a jeho svitě, vidím zcela zřetelně tváře těch "velkých kluků", jejich vyjadřování, pózy, hodnoty, co vyznávali...v reálu nic pěkného, ale dobře se to čte :-)

kirkpatrick
24.12.2018

Dá se říct, že celou knížkou se nese apel, co pro nás vlastně znamenají peníze, i když tomu podtitulek naznačuje. Ze začátku jsem byl trochu zklamaný, protože čtečka mi ukazovala, že to bude tenká knížka, ale obsahově velmi čtivá a rozhodně jsem se nenudil. Vadilo mi, že se autor trochu více nerozepsal o stycích s rodinou a kamarády na Valašsku, kde byl vidět velký kontrast mezi financemi v Praze a skromném důchodu matky Ondry.
Do podobných knih zařazuji severskou „krimi“ Zaslepení, která je podobná z pohledu burzovního a bankovního světa.

georgios1639
27.10.2018

Fajn oddechovka
- čtivá kniha
- zajímavý (i když předvídatelný) příběh
- na české poměry je děj zasazen do nezvyklého prostředí, což je zajímavé zpestření

Autor knihy

Martin Kodýdek