katallinka Online katallinka komentáře u knih

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Kniha se skvěle čte! Příběh je originální, zajímavý a zároveň dost zvláštní. Postavy a jejich jména mě moc bavily. Celkově kniha, i když se jedná o fantasy, řeší zásadní životní otázky.

11.03.2023 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Napínavé od začátku do konce. Některé zvraty jsem absolutně neodhadla! Takže obrovské nadšení a v sérii budu určitě pokračovat. 4,5*

10.03.2023 4 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Hodně smutná a zvláštní kniha. Zápletku jsem rozhodně neodhadla, jen jsem neustále čekala, co je špatně. V závěru nás autorky dost napínaly, ale celkově mi konec přišel už moc přitažený za vlasy.

02.03.2023 4 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

3,5* kniha mě bavila, ale není to něco od čeho bych se nemohla odtrhnout. Svět i postavy jsou super, ale druhý díl mi připadal zbytečně popisný, asi jsem si měla dát delší pauzu po 1. dílu.

28.02.2023 3 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Kniha je originální, stejně jako první díl, mužským pohledem na věc. Bohužel jsem se hrozně trápila a kniha mně vůbec nebavila, takže tento styl psaní není nic pro mě.

28.02.2023 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Knížka se skvěle četla, neustále jsem se hrozně bála! Neskutečně dobře vytvořena atmosféra strachu. Jen začátek byl trošku nudný než jsem se zorientovala.

25.02.2023 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Na začátku jsem měla poměrně mnoho výhrad, protože postavy byly nesnesitelné. Pak se kniha změnila a já otáčela jednu stránku za druhou. Kniha je hodně drsná a to jsem přečetla už hodně knížek s podobnou tematikou. Nicméně ukazuje také dobro v lidech na tak strašlivém místě jako je koncentrační tábor. Velké plus má kniha takè za historické souvislosti, které mi obohatily znalosti a zároveň nebyly v textu na překážku. Moc doporučuji, ale chce to silný žaludek.

24.02.2023 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Skvělý historický román, který popisuje těžké osudy v nelehké době. Marcus byl neskutečně milou hlavní postavou. Neustále jsem mu fandila a doufala, že se mu vše vydaří, i když mu osud opakovaně házel klacky pod nohy. Autor umí skvěle vykreslit také historické události, takže se určitě pustím i do jeho dalších knih.

21.02.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Opět skvělý příběh od mého oblíbeného autora. I když čaroděje příliš nemusím, tady bylo hrozně zajímavé odhalovat různé triky a řešit s jejich pomocí vraždu. Navíc Jessica jako hlavní postava se moc povedla. Těším se na další díly série.

20.02.2023 4 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Do půlky jsem si myslela, že to bude průměrná romantická oddechovka, vůbec jsem nečekala, že konec probrečím. Zase jednou platí, že není možné soudit knihu podle obalu.

13.02.2023 4 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Bouřná vrána je obrovské překvapení. Kniha mě moc bavila. Skvělá hrdinka, zajímavý svět a neskutečně dobře vymyšlený záporák. Navíc dost otevřený a napínavý konec, takže doufám, že přeloží i druhý díl. Kdyby byl k dispozici, tak pro něj zítra běžím do obchodu.

11.02.2023 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Druhý díl mě bavil mnohem více, povídkový formát mi prostě moc nesedí. Nicméně pan Kosek a celý nápad mě stále moc baví a určitě nekončím.

10.02.2023 3 z 5

Stali jsme se městem Stali jsme se městem Nora K. Jemisin

Hrozně nerada dávám špatné hodnocení, ale tady nemůžu jinak. Kniha hodně vulgární a psaná špatnou hovorovou češtinou. Celkově děj i postavy byly hodně plytké, neustále jsem se ztrácela a dokonce jsem občas i přeskakovala. Nápad byl určitě dobrý, ale provedení hrůza. Navíc kniha je úplně zbytečně dlouhá.

07.02.2023 2 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Autorka se už trošku opakuje, ale tento díl byl skvělý! Mám moc ráda Lady Danburyovou a její smysl pro humor, který je v této knížce opět fenomenální. Navíc je tato kniha originální odhalováním jednoho rodinného tajemství, které jsem nutně musela zjistit za jeden večer.

04.02.2023 4 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Jsem celkem příjemně překvapená. Sci-fi moc nevyhledávám, ale tohle mě moc bavilo. Oživení detektivní zápletkou mi vyhovovalo a přidávalo na zajímavosti a čtivosti. Určitě budu pokračovat.

02.02.2023 4 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Tohle byla moc povedená série. Plná erotiky, ale i napětí. Hltala jsem každou stránku. Určitě zkusím autorčiny další knihy.

01.02.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Já tuhle sérii naprosto zbožňuji. Hrozně mě baví, jak autorka vždy dokáže do případu proplést osobní život Josie, tak že se neopakuje a rozhodně to není nuda. Napínavé od začátku do konce. Chci rychle další díl!

29.01.2023 5 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Autorka pro mě byla velkou neznámou. Ale teď chci více jejich knih. Mám moc ráda poznávání rodiny a jejich těžkých osudu ve dvou časových linkách. Klářina linka byla malinko slabší, ale i tak mě hodně bavila. Velmi oceňuji, že se příběh zabývá těžkým nástupem komunismu.

28.01.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Autorčiny knížky mě vždycky úplně zničí. Tady mi začátek přišel malinko pomalý a měla jsem obavy, jak se mi kniha bude líbit, ale konec byl úplný opak. Tolik strašných zvratů, navíc je hrozné, že autorka opět hodně čerpá z faktů. Celkově děsivá historie pro mne neznámých historických událostí.

25.01.2023 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Nejsem moc fanoušek Sparkse. Většinou mám problém se smutným koncem. Nicméně tady mě knížka úplně rozložila, ale prostě to tak mělo být. Nádherný a něžný příběh první lásky. Jediné, co bych knize vytkla je na můj vkus příliš bible a náboženství.

24.01.2023 5 z 5