katallinka katallinka komentáře u knih

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Opravdu hodně temná pohádka, občas jsem byla dost překvapená nad změnou tempa a dost drsnými zvraty. Příběh byl zajímavý, ale nějak jsem se do knihy nemohla začíst. Navíc konec byl dost zvláštní, takže 3,5*.

27.04.2023 3 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Četla jsem lepší knihy na toto téma. Nicméně příběh pěkně odsypal a prostředí knihovny je vždycky skvělé.

27.04.2023 4 z 5

Příbeh římského setníka Příbeh římského setníka Gary M. Burge

Kdyby se takto psala odborná literatura, tak nečtu nic jiného. Kniha se mi moc líbila, bylo to zajímavé čtení z hlediska faktografie a zároveň dost napínavý příběh. Na konci bylo na můj vkus příliš náboženství, jinak by kniha dostala plný počet hvězdiček.

17.04.2023 4 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Povedená romantická kniha, která bohužel nemá moc z fantasy. Často jsem si pro čtení říkala, že to autorka mohla zkrátit a napsat prostě jen romantiku, která za mě rozhodně fungovala. Hlavní hrdinové si uměli pořádně komplikovat život. Moc jsem jim fandila. 3,5*

16.04.2023 3 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

Z knihy jsem nadšená! Napínavý příběh od kterého se nejde odtrhnout. Kniha má takový pohádkový nádech, ale místy je dost drsná. Jediné, co mi malinko vadilo, je ,,povídkový,, styl psaní. Poslouchala jsem jako audioknihu a špatně jsem se orientovala v tom, kde se příběh odehrává a kdo jsou jednotlivé postavy. Doufám, že se brzo dočkáme dalšího dílu.

16.04.2023 4 z 5

Rozuzlení Rozuzlení Masaši Kišimoto

Už jsem si pomalu začínala říkat, že mě ty souboje už nebaví. A pak skvělý zvrat, takže se těším na další díly! 4,5*

14.04.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Skvělá duchařina! Kniha se četla v podstatě sama a já jsem se u ni hrozně bála. Obě hlavní hrdinky byly dost zvláštní, ale i tak jsem si je oblíbila.

12.04.2023 5 z 5

Vykoupení Černé vlaštovky Vykoupení Černé vlaštovky Martin Fišer

Velmi povedená prvotina. Na začátku mi kniha připadala hodně dětská a naivní, takže jsem měla malinko pochybnosti o tom do čeho jsem se to pustila. Pak se to změnilo a kniha byla hodně napínavá a nakonec i místy drsná. Celý příběh byl podobný filmu Piráti z Karibiku, což mi maximálně vyhovovalo, protože je můj oblíbený. Doufám, že si od autora ještě něco přečtu.

08.04.2023 4 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Třetí díl se opět velmi povedl. Začátek byl malinko zdlouhavý, pořad jsme se točili v kruhu, ale potom to bylo hodně napínavé čtení. Všem jsem moc fandila. Jsem zvědavá, co si pro nás autor ještě vymyslí.

08.04.2023 4 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Pan autor je génius. Historické romány jsou dokonalé. Thrillery mě moc baví. Tohle ale byla naprostá pecka. Skvěle vymyšlená postapo kniha s velmi aktuálním tématem. Hlavní hrdina mě poměrně rozčiloval, ale celkově vývoj postav a jejich charakteristika mě neustále překvapovala. A ten konec!

02.04.2023 5 z 5

Vládce džinů Vládce džinů P. Djèlí Clark (p)

Autor v knize vytvořil hodně zajímavý svět. Nečekala jsem detektivní zápletku, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo a naopak vyšetřování s džiny, mě moc bavilo. Jediné výhrady mám k délce knihy, byly místa, kdy mi příběh připadal malinko zdlouhavý. 3,5*

01.04.2023 4 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Další dojemný příběh z koncentračního tábora. Kniha nepřináší asi nic nového, ale velmi dobře se četla. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Velkým plusem jsou sympatické postavy a jejich vřelé vztahy. Na konci jsem si pobrečela. Moc doporučuji.

01.04.2023 5 z 5

Ocelový alchymista 2 Ocelový alchymista 2 Hiromu Arakawa (p)

Celkem drsný díl, ale taky plný akce a zajímavých zvratů.

31.03.2023 4 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Kniha je fajn oddechovkou, i když místy zbytečně zdlouhavá. Postavy se občas chovají hloupě a kniha se tím dost natahuje. Závěrečné odhalení mě překvapilo a toto téma považuji za důležité a je nutné o něm mluvit.

31.03.2023 3 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Tohle byla skvělá detektivka. Napínavá, čtivá, vtipná a plná sympatických postav. Navíc vyřešení případu mě dost překvapilo.

28.03.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Myslím, že je hrozně těžké takovou knihu hodnotit. Popis událostí mnou mnohdy velmi otřásl, musela jsem si dávat pauzy a bylo mi děvčat hrozně líto. Nicméně chápu, proč se autor rozhodl příběh sepsat. Doufám, že je pro mnohé varováním nebo pomocí pro lidi, kteří jsou nějakým způsobem týrání a sami si to neuvědomují.

26.03.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Nádherná romantika, plná jídla a krásného prostředí. Navíc postavy tady byly naprosto dokonalé a neskutečně vtipné. Hned bych jela na dovolenou na Island do Polární záře.

25.03.2023 4 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Zmije mě vůbec nebavila. Jednalo se z mého pohledu o soupis jmen a zbraní bez nějakého hlubšího smyslu nebo příběhu. Navíc fantasy příběh to byl jen minimálně.

23.03.2023 2 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Další úžasná kniha od skvělé české autorky. Příběh byl napínavý a zajímavý od začátku až do úplného konce. Bylo mi těch mladých lidí tak líto. Nejen kvůli těžkému životu za války, ale také pro tvrdý nástup komunismu.

20.03.2023 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Moje první kniha od autorky a jsem hodně spokojená, bylo to dost napínavé čtení okořeněné troškou nadpřirozena. Přesně thriller podle mého gusta.

15.03.2023 4 z 5