katallinka katallinka komentáře u knih

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Bylo to čtivé, romantické a místy i napínavé. Chemie mezi hlavními hrdiny skvěle fungovala. Na druhou stranu bych knížku zkrátila a a obešla bych se bez zbytečného dohadování mezi hlavními hrdiny, čímž mi dost lezli na nervy. Nevěřila bych, že si to budu někdy myslet, ale tentokrát je film lepší než knižní předloha. 3,5*

31.07.2023 4 z 5

Dům na tekutých píscích Dům na tekutých píscích Carlton Mellick III

Když jsem viděla obálku a anotaci měla jsem obavy, ale mám ráda výzvy, takže jsem se do knihy pustila. Je pro mě obrovským zjištěním, že přesně takové ,,divno knížky,, jsou skvělé a chci je číst. Kniha mě moc bavila, při čtení jsem se bála a měla milion teorií. Klíštěk byl skvělý hlavní hrdina, kterému jsem moc fandila, takže jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Největší plus v této knížce vidím v tom, že řeší téma vztah rodiče s dětmi. Neustále jsem musela přemýšlet nad tím, jaká budoucnost nás čeká.

31.07.2023 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Opět velmi napínavé a zajímavé čtení. V tomto díle velmi oceňuji přesah do historie! Celá tato série má jediné dvě mouchy délka a množství postav, ale to nic nemění na tom, že je to skvělé.

31.07.2023 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Mrzí mě, že to musím říct o knížce, ale tohle byla totální blbost! Jazyk jak, kdyby to psalo dítě. Naprosto žádná chemie mezi hrdiny, rovnou láska až za hrob. Navíc ty dialogy úplně o ničem. Říkala jsem si, že to třeba konec zlepší, ale ne, v půlce hádky je kniha ukončena a pro jistotu je to v knize napsáno, což nechápu. Rozhodně mě to na další díl nenalákalo! Jsem překvapena z tak vysokého hodnocení, za mě 1,5*

30.07.2023 2 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tohle bylo skvělé, dokonalé. Měla jsem záchvaty smíchu a přečetla jsem za jeden den. Konečně hrdinové, kteří se chovají ,,normálně,, a šíleně, navíc se krásně doplňují. Autorka vzala klasické klišé a vytvořila z nich neskutečně vtipnou a ujetou romantiku a celkem fungující erotiku. Skvělá oddechovka!

24.07.2023 5 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Autorův nápad a celkové poslání knihy je geniální! Informační technologie jsou obrovským pomocníkem, ale mohou se stát v určitých případech snadnou hrozbou. Kniha se velmi dobře četla, krátké kapitoly a sympatické postavy. Nicméně na můj vkus byla příliš dlouhá a myslím, že se z námětu dalo vytěžit ještě trošku více. Konec nebyl příliš překvapivý dle ladění celé knihy. 3,5*

23.07.2023 3 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Na to, že jsme s knihou stejně staré, tak velmi povedený thriller. Poslouchala jsem jako audioknihu a hlas hlavní hrdinky mi dost rušil poslech. Oblíbila jsem si všechny hlavní postavy, i když je jich celkem dost, takže se malinko pletou. Velké plus této knihy je poznávání Aljašky a její kultury.

23.07.2023 4 z 5

Past Past František Niedl

Pan Niedl opět předvedl své mistrovství a ukázal 2. světovou válku z pohledu tři rozdílných vojáků. Řekla bych, že tato kniha je množstvím technických výrazu a detailnějším popisem boje více pro muže. I tak jsem si knihu moc užila. Pouze mě mrzí, že epilog nezahrnoval i osud vedlejších postav. 3,5*

20.07.2023 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

4,5* Tuhle knihu jsem si opravdu užila a pravidelně jsem si ji dávkovala. Moc povedená romantika přesně na léto.

20.07.2023 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Jsem hodně mile překvapená, tohle bylo skvělé! Kniha mi dost připomíná zaklínače, ale tohle bylo mnohem lepší. Příběh je velmi čtivý a postavy sympatické a zajímavé.

18.07.2023 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Dost šílená romantická komedie! Hlavní hrdinka je zde dost nesympatická a první polovina knihy je taková zvláštní. Druhá polovina je mnohem lepší a splnila to, co jsem od knihy očekávala, smála jsem se a moje romantická část se radovala. Autorka píše velmi čtivě, takže i když z této knihy nejsem úplně nadšená, chci zkusit i další knihy. 3,5*

17.07.2023 3 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Absolutně bych nepoznala, že se jedná o autorky Božského, s tím se kniha nedá srovnávat. Nicméně i tak mě kniha moc bavila. Ten pomalý naivní začátek se mi naprosto trefil do nálady a já si ho moc užila. Prostředí natáčení filmu bylo velmi zajímavé, dokonce musím uznat, že mi tady ta romantická linka byla celkem jedno.

12.07.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Autorku a její knížky mám moc ráda, bohužel tato oproti předchozím je spíše průměrná. Hlavní postavy jsou zde celkem ploché a dost věcí nebylo dobře vysvětleno. Hlavní postavy se tím pádem chovaly dost neadekvátně situaci. Jinak objevování starého skotského hradu mě moc bavilo a klidně bych brala více Skotska a ne pouze různé výrazy. Největší plus této série jsou rozhodně obálky a tahle je jedna z nejhezčích, nemůžu se na ni vynadívat.

10.07.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha mi ukázala trošku jiné Řecko než je obecně známe a část jeho děsivé historie. Příběh je velmi dobře a zajímavě napsaný. Osudy hlavních postav mě hodně zasáhly a konec mě úplně odrovnal. Neskutečně silné čtení. Moc doporučuji!

07.07.2023 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Pane bože!!! Tohle bylo naprosto úžasné čtení, od kterého se nešlo odtrhnout! Pořád jsem si říkala, to jasné, jak to bude pokračovat a pak moji teorii autor naprosto odpálil a znovu a znovu. Úplně jsem se ztrácela v tom, co je pravda a co ne. Skvělé čtení a s autorem určitě nekončím. Naprosto geniální thriller!

07.07.2023 5 z 5

Dluh Dluh Dmitrij Rus

Knihy se malinko opakují, takže doporučuji nečíst hned po sobě. Nicméně autor má skvělé konce, takže opět chci nutně vědět, co bude dál.

06.07.2023 3 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Mě autorovy historické romány moc baví a nejinak je tomu i u této série. Čtivá, zajímavá a mnohdy vtipná a napínavá.

06.07.2023 4 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Kniha má velmi zajímavou anotaci a ústav pro choromyslné ve mě vzbuzoval malinko strach, co vše se dočtu, ale naštěstí všechny mé obavy nebyly naplněny. Kniha byla velmi čtivá. Hlavní hrdince jsem celou dobu fandila.

04.07.2023 4 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

S prvním dílem se to nedá srovnat. Stále je kniha čtivá, ale první polovina se dost vlekla a obecně je kniha dost repetitivní. Posledních asi 50 stran bylo skvělých a plných zajímavých témat. A ten konec?! Co to zase je?! 3,5*

02.07.2023 3 z 5

Souboj stínů Souboj stínů Masaši Kišimoto

Díl plný akce, ale bohužel na můj vkus poměrně nepřehledný a bez nějaké zajímavější zápletky.

01.07.2023 3 z 5