Dům na tekutých píscích

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Klíštěk a Polly jsou děti, které se nikdy nesetkaly se svými rodiči, ačkoliv s nimi žijí v jednom domě. Vedou pohodlný život v izolaci, v péči staré chůvy a několika robotických zařízení, ale čím jsou starší, tím víc otázek si kladou. Kromě záhady nepochopitelného nezájmu ze strany rodičů chtějí odhalit tajemství svého příbytku, hermeticky uzavřeného komplexu několika pokojů ztracených kdesi v rozlehlé rezidenci, do níž jim brání vstoupit příšery šramotící za hlavními dveřmi a chůvina důrazná varování před smrtelným nebezpečím. Otazníků přibývá, navíc začne selhávat dosud hladce fungující technika a dětem nezbude než udělat krok, který dosavadní idylu změní v hororové dobrodružství plné napětí a zvratů. Při čtení Carltona Mellicka III si můžete být jisti, že neuhádnete, co vás čeká na další stránce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464587/big_dum-na-tekutych-piscisch-6v0-464587.jpg 4.440
Žánr:
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Carcosa
Originální název:

Quicksand House, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Dům na tekutých píscích

jaroiva
01. května

První Mellickova kniha, kde mi i nějaká ta slza ukápla.
Opět skvěle vystavěný příběh plný nečekaných vymyšleností a konstrukcí. I když s bizarností v tomto případě autor spíš šetřil, vynahradil si to temnou psychologickou depresivní atmosférou.
Tentokrát nestříká kolem krev, ale nějaké to zlomené žebro by se našlo.
Za mě asi nejlepší Mellick, kterého jsme měli možnost přečíst si česky.
Což by potvrzovalo i aktuální hodnocení na Databázi knih, kde se jako jediný jeho kousek dostává nad 80% (aktuálně 86%). Když tedy nepočítám samotnou povídku Fantastická orgie, která je momentálně na 88%.

Moje pořadí Mellickových knih je nyní následující:
Dům na tekutých píscích (5*)
Plyšákokalypsa (5*)
Zbouchnul jsem Satanovu dceru a Lidožrouti z Lízátkova (4*)
Strašidelná vagina (3* - a to hlavně kvůli povídce Porno v srpnu, které je pro mě nejslabší z toho, co zatím u nás vyšlo)

Dům na tekutých píscích doporučuji i Mellick-začátečníkům :).

Nikolka001
14. března

(+ SPOILER) Ačkoli byl pro mě autor i nakladatelství krok do neznáma, rozhodla jsem se, že to zkusím. A věřte mi nebo ne, jsem nadšená. Prakticky od začátku jsem stránku po stránce hltala a čekala, co bude dál. Autor svět velmi dobře propracoval, všechno do sebe hezky zapadalo a nezachytila jsem ani vteřinu, u které bych se během četby nudila.

Evidentně se mám na co těšit, protože dle hodnocení je Dům na tekutých píscích šílený nejméně a jsem zvědavá, jaké budou ostatní autorovy knihy.

Dům na tekutých píscích přináší do mysli čtenáře trochu toho napětí, humoru, nechutností, otazníků, překvapení, ale také zábavy. Dětí se líhnou z larev, ve stínech pobíhají slídiči, proti kterým nic nezmůžete bez světla, bláznivá sestra v říji útočí na všechno, co se ji dostane pod paroží, z matky se vyklube šílenec a všechno, co v životě člověk zná, je v závěru jen podvod. Nejen s těmito nepříjemnosti se potýká hrdina, který stále vidí na všech těch neduzích něco pozitivního a jde si za tím, čemu věří.

Knihu doporučuji všem lidem, kteří chtějí vkročit ještě do šílenějšího světa, než je ten náš.


Bulba
10. února

Sáhl jsem po knize na základě hodnocení v XB1, kde měla 5 hvězdiček. S hodnocením souhlasím, moje první kniha od autora, přečtu si i další.

katchamccall
04. února

To je taková hezká fantasy pohádka. Žádnej bizar, ani žádná úchylárna. Ale i tak mě to bavilo.

vorenus
22. ledna

Za mě nejslabší Mellick. Asi chtěl oslovit i mladší čtenáře. Prostě to bylo málo perverzní a bizarní.

Ditules
02. ledna

Zbožňuju jeho propracované světy. I když, jak píšou ostatní, malý odvaz... Držel se tentokrát při zemi.

petrarka72
30.12.2021

Mellick mě hodně baví, jeho světy jsou překvapivé a promyšlené. Dům, ve kterém bloudí Ricky-Klíštěk a zelenovlasá parohatá Polly, skutečně evokuje všechny úzkosti, děsy, nejistoty a podrazy dětství - a i když je pointa docela banální, celkově patří příběh mezi autorovy lepší.

mot33
24.11.2021

Za mě ok. Pořád že odložím ,ale přečtu ještě pár stránek ,a byl konec.

1