Past

Válka nezná vítězů, jenom poražených. A kdo je v ní hrdinou a kdo obětí? Románem se jako červená nit odvíjejí životní příběhy tří hlavních postav. Georga von Wasserhof, majora wehrmachtu, který zažil běsnění u Stalingradu a těsně před jeho pádem byl odvolán do Berlína. Kapitána německé ponorky Kurta Tallera, vyplouvajícího s vlčími smečkami do vod nemilosrdného Atlantiku potápět plavidla spojeneckých konvojů, s nimiž nacházejí smrt na dně moře stovky a tisíce lidí, mnohdy nevinných civilistů, a kapitána britské válečné lodě Harryho Holma, který naopak tyto konvoje chrání. Co nakonec svede tyto tři muže dohromady, kdy jsou si navzájem nepřáteli a zároveň jsou jejich životy závislé na tom druhém? Je to jen zpravodajská hra se smrtí, odehrávající se mezi německými a britskými tajnými službami? Román o tom, že i vítězové válek jsou zároveň poraženými...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130668/big_past-9aI-130668.jpg 4.199

Kniha Past

konicekbily
07.08.2020

Autor si vybral zajímavé téma - námořní bitvy v Atlantiku za druhé světové války - a na těchto událostech vytvořil zajímavou fikci s propletencem osudů účastníků nejkrvavějšího konfliktu v dějinách. Moc se mi to líbilo!

hnusák
17.02.2020

Knihy hlouběji do historie jsou od pana Niedla dozajisté jiné počteníčko, a tak tato kniha mne nijak zvlášť nezaujala. Ale co člověk, to jiný názor a je to jenom dobře.

Schamila
09.02.2020

Georga von Wasserhof, Kurt Taller a Harry Holm, každý pes jiná ves, přesto závěr společný. Autor opravdu podrobně a napínavě popisuje všechny bojové akce, že člověk má pocit, jako by tam byl také. Některé okamžiky byly opravdu neskutečné, také jsem sledovala torpéda...
Krutá historie, ale příběh byl dobrý, až ten konec - zase plný otazníků..... Určitě doporučuji k přečtení....

jarin58
09.12.2019

Moje první kniha ze světové války od pana Niedla a určitě nezklamala.Je poznat že se vyzná ve válečných lodích i ponorkách.

Standa24
23.04.2019

Další čtivý příběh z pera pana Niedla, který se tentokrát odehrává během 2. světové války. Mě osobně se o trochu více líbí jeho romány odehrávající se ve středověku, ale ani tato knížka rozhodně nezklame.

Gity
12.01.2019

Další krásná kniha od pana Niedla - jeho styl vyprávění mám moc ráda. I přestože je historie moje oblíbené knižní téma, tak jsem se v této knížce dočetla spoustu nových informací, o kterých jsem nic moc nevěděla (vlčí smečky, doprovázení konvojů přes moře, život na ponorce). Zaujalo mě i to, že kniha neměla jednoho hlavního hrdinu, kolem kterého by se děj točil, ale hlavní postavy byly rovnou tři a já jsem mohla sledovat, jak a kde se jejich osud protne.

Bolomsson
20.09.2018

Kniha, která nijak výrazně nenadchne, ani neurazí, ale díky své čtivosti a vzrůstajícímu napětí v ději dokáže zaujmout. Od pana Niedla jsem určitě četl lepší knihy, ale ani u této jsem se nenudil a četbu si užíval, jako tomu bylo dosud u všech knih od tohoto vynikajícího autora. Rozhodně nezklamala.

triatlet
26.07.2018

Příběh Pavla Vencla (https://www.databazeknih.cz/knihy/pavel-vencl-utek-do-pekel-113426 ) považuji za jednu z nejhorších knížek, které jsem četl. A hlavní postavu za jednu z nejnesympatičtějších.
Jsem rád, že jsem dal autorovi druhou šanci. Příběh tří důstojníků - dvou německých a jednoho anglického - je čtivý, blíží se válečným románům Jiřího Šulce. Autor po kapitolách střídá osudy tří hlavních postav. Zatímco Venclova sexuální dobrodružství jsou trapná a pro příběh nefunkční, v Pasti působí přirozeně.
Protnutí osudů ústřední trojice v poslední třetině příběhu působí nevěrohodně. Potěšilo, jakou formu závěru autor zvolil.
Přesvědčivá je hlavní myšlenka - zlo nenesou vojáci a jejich velitelé, ale původce války.
Příběh mi připomněl filmovou sérii Válka generací (Naše matky, naši otcové).