Příbeh římského setníka

Příbeh římského setníka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496748/pribeh-rimskeho-setnika-9rp-496748.jpg 3 6 3

Přenesme se spolu o dva tisíce let zpět, abychom nahlédli do domácnosti římského setníka Appia. Kromě Appia v tomto příběhu potkáme spoustu dalších postav. Například jeho otroka a písaře Tulla, který jej provází na cestě biblickými lokalitami starověké Palestiny, jako jsou Cesarea, Galilea nebo Kafarnaum. Zde se nakonec setkají s židovským Prorokem z Nazareta, díky němuž se jejich příběh protne s příběhem Knihy knih. Kromě zábavné historické fikce nám autor nabízí spoustu dalších poznatků a zajímavých informací o kultuře, životě, vědě a dalších reáliích Ježíšovy doby.... celý text

Literatura světová Vojenství
Vydáno: , Návrat domů

A Week in the Life of a Roman Centurion , 2015

Damonka12
25.12.2023 4 z 5

Kniha mě moc mile překvapila. Historii miluju a zapojení faktů do příběhu bylo prostě dokonalé.

katallinka
17.04.2023 4 z 5

Kdyby se takto psala odborná literatura, tak nečtu nic jiného. Kniha se mi moc líbila, bylo to zajímavé čtení z hlediska faktografie a zároveň dost napínavý příběh. Na konci bylo na můj vkus příliš náboženství, jinak by kniha dostala plný počet hvězdiček.

Moniska2410
18.11.2022 2 z 5

Tak ve finále to nebylo úplně špatné. Něco mě bavilo víc něco míň.
Něco mi přišlo zdlouhavé ( poslední část knihy) a něco bylo pro mě nové.
Bavily mě informace ve čtvercích.
Přišlo mi to jako obsáhlejší učebnice Dějepisu na toto téma.

Autorovy knížky

Gary M. Burge
americká, 1952
2022  67%Příbeh římského setníka

Kniha Příbeh římského setníka je v