katallinka katallinka komentáře u knih

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Mám pocit, že označení detektivka, je možná přehnané. Nicméně nějakého vyšetřování jsme se dočkali a také velkého množství popisu historie a ezoteriky. Mě osobně historie velmi baví, takže mi to vůbec nevadilo. Navíc oba policisté mi byli velmi sympatičtí. 3,5*

07.08.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha mi ukázala trošku jiné Řecko než je obecně známe a část jeho děsivé historie. Příběh je velmi dobře a zajímavě napsaný. Osudy hlavních postav mě hodně zasáhly a konec mě úplně odrovnal. Neskutečně silné čtení. Moc doporučuji!

07.07.2023 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Pane bože!!! Tohle bylo naprosto úžasné čtení, od kterého se nešlo odtrhnout! Pořád jsem si říkala, to jasné, jak to bude pokračovat a pak moji teorii autor naprosto odpálil a znovu a znovu. Úplně jsem se ztrácela v tom, co je pravda a co ne. Skvělé čtení a s autorem určitě nekončím. Naprosto geniální thriller!

07.07.2023 5 z 5

Putování se Ziburou je vždy plné vtipu a naprosto nepředstavitelné smůly (nebo možná štěstí). Tentokrát jsem měla pocit, že jsme se společně propili Arménií a Gruzií a informací o zemi bylo méně než v předchozích knihách. Nicméně opět jsem se velmi bavila. 3,5*

28.06.2023 4 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Moc povedené pokračovat i prvního dílu. Příběh měl spád a Lukáš neustále musel řešit různé zapeklité situace. Těším se na další díly.

01.01.2023 4 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

V jednoduchosti je krása! Nádherný vánoční příběh. Všech dvanáct schůzek se moc povedlo, ať už v dobrém nebo strašném.

27.12.2022 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Úžasná kniha, která krásně ukazuje, jak se lidé i jejich názory mohou měnit. Pro mě asi první kniha, která se zabývá odsunem Němců po druhé světové válce. Velmi mě zde bavil pohled obou strany. Moc doporučuji a těším se na další díl.

23.12.2022 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Tak do třetice jsem konečně objevila knihu od Kinga, která mě bavila. Napínavé čtení od začátku do konce. Odpočet v knize přidával na čtivosti. King zde také pěkně zachytil problémy lidské společnosti a osvětlil nepěknou budoucnost, která by mohla nastat.

16.11.2022 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Další skvělá série od mého oblíbeného autora. Hlavní hrdina se moc povedl! Bylo to vtipné a napínavé. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

26.10.2022 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

K Sabrině jsem měla celkem předsudky, vůbec jsem nečekala, že bych si ji mohla takto oblíbit. Nicméně poslední díl je malinko jiný než předchozí, hlavní hrdinové zde měli dospělejší problémy, což mi vůbec nevadilo.

11.07.2022 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Rozhodně to není kniha po které bych běžně sáhla, ale slyšela jsem tolik pozitivních ohlasů, takže jsem neodolala. I když to asi není úplně horor dost jsem se bála! Jinak se kniha četla moc dobře a hodně mě bavil mazlíček hlavní hrdinky. Hodnotím jako průměr, ale po čase chci zkusit i nějaký další díl této série.

08.06.2022 3 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Pořád mě to moc baví a tahle série mě vždycky znovu vrátí ke čtení, když mám horší čtecí období. Nicméně v tomto díle mi chyběl některé postavy, takže jsem měla trochu pocit, že to není ono.

28.05.2022 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Asi nejlepší díl série. Kniha se skvěle četla a konec byl překvapivý, i když jsem si to chvilku myslela.

22.01.2022 5 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Zase super díl, moc mě bavil vývoj Wolframa. Konečně nebyl pouze dokonalý. Hned jdu do dalšího dílu. Tato série je skvělá!

15.01.2022 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Tahle série je skvělá. Neustále se musím usmívat a nemůžu se rozhodnout, která dějová linka mě baví nejvíc. Tentokrát mi i slza ukápla, moc jsem si všechny postavy oblíbila. Brzy se pustím do dalších dílů.

30.12.2021 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

3,5* Příběh byl opět velmi čtivý a zápletka zajímavá, ale konec velké zklamání, zbytečně uspěchané a zůstalo mi ještě poměrně dost otázek. První díl rozhodně mnohem lepší! A možná zbytečně natahovaný, jako samostatný příběh by byla kniha pravděpodobně lepší.

09.10.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Krásná romantická oddechovka, která se skvěle čte! Pan romantik je asi snem každé ženy. 4,5*

21.08.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Skvělá kniha, napínavá a čtivá od začátku až do konce. Navíc mě bavily obě hlavní postavy (dějové linky) a to u mě není zvykem. Řadím mezi nejlepší thriller, které jsem četla. Doufám, že u nás vyjdou další knihy autorky.

07.06.2021 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Stejně skvělé a možná ještě o kousek lepší než první díl. Kdybych si měla vybrat jen jeden díl, tak asi je tento. Nicméně děj je u obou dílů skoro stejný, takže jsem jednu hvězdičku ubrala, ale i tak skvělá práce Colleen jako vždy.

22.05.2021 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

3,5 * stále mi u této série vadí množství postav. Děj je poměrně nepřehledný. Navíc celá série je zbytečně drsná. Nicméně konec mě zase dostal, takže se pustím i do dalších dílů.

18.04.2021 4 z 5