katallinka katallinka komentáře u knih

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Mám tyhle klasické detektivky moc ráda a Hercule Poirot je sázka na jistotu. Skvělý a napínavý příběh!

30.09.2023 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Kniha je bohužel vystavena na seznamu událostí a příběh mi připadal pouze okrajový. Mám načteno hodně podobných knížek, ale tady mi neseděl styl jakým byla kniha napsaná. Osudy postav byly velmi smutné a život se s nimi většinou nemazlil, ale nedokázaly mě úplně chytnout za srdce. 3,5*

03.08.2023 4 z 5

Dům na tekutých píscích Dům na tekutých píscích Carlton Mellick III

Když jsem viděla obálku a anotaci měla jsem obavy, ale mám ráda výzvy, takže jsem se do knihy pustila. Je pro mě obrovským zjištěním, že přesně takové ,,divno knížky,, jsou skvělé a chci je číst. Kniha mě moc bavila, při čtení jsem se bála a měla milion teorií. Klíštěk byl skvělý hlavní hrdina, kterému jsem moc fandila, takže jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Největší plus v této knížce vidím v tom, že řeší téma vztah rodiče s dětmi. Neustále jsem musela přemýšlet nad tím, jaká budoucnost nás čeká.

31.07.2023 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Opět velmi napínavé a zajímavé čtení. V tomto díle velmi oceňuji přesah do historie! Celá tato série má jediné dvě mouchy délka a množství postav, ale to nic nemění na tom, že je to skvělé.

31.07.2023 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tohle bylo skvělé, dokonalé. Měla jsem záchvaty smíchu a přečetla jsem za jeden den. Konečně hrdinové, kteří se chovají ,,normálně,, a šíleně, navíc se krásně doplňují. Autorka vzala klasické klišé a vytvořila z nich neskutečně vtipnou a ujetou romantiku a celkem fungující erotiku. Skvělá oddechovka!

24.07.2023 5 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

Z knihy jsem nadšená! Napínavý příběh od kterého se nejde odtrhnout. Kniha má takový pohádkový nádech, ale místy je dost drsná. Jediné, co mi malinko vadilo, je ,,povídkový,, styl psaní. Poslouchala jsem jako audioknihu a špatně jsem se orientovala v tom, kde se příběh odehrává a kdo jsou jednotlivé postavy. Doufám, že se brzo dočkáme dalšího dílu.

16.04.2023 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Napínavé od začátku do konce. Některé zvraty jsem absolutně neodhadla! Takže obrovské nadšení a v sérii budu určitě pokračovat. 4,5*

10.03.2023 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Hodně silný příběh! Dlouho jsem si tak nepobrečela. Tolik otcovské lásky, smutku a utrpení, zároveň obrovského štěstí v nelehké době. Moc doporučuji!

01.11.2022 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

První díl se mi líbil malinko víc, ale opět skvělý poslech, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Zdeňka Žádníková se na Josefínu skvěle hodí.

30.07.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tak tohle byla skvělá oddechovka na jedno odpoledne. Věděla jsem z nadšených recenzí, že se kniha čte sama, ale i tak jsem neskutečně překvapená, že to bylo až tak dobré. Moc se těším na další díl a doufám, že jsme se s hlavními hrdiny ještě úplně nerozloučili.

03.04.2022 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Moc krásné čtení, tahle série se čte sama. Kniha rozhodně není plna zvratů, ale i tak jsem se od čtení opět nemohla odtrhnout. Moc se těším na další díl, hlavní hrdinky jsou úžasné a jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál.

01.12.2021 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Kniha stejně dobrá jako seriál, který jsem v dětství znala nazpaměť. Jsem moc ráda, že jsem si tuto klasiku konečně přečetla.

19.09.2021 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Skvěle napsaná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Podobné knihy jsem už v minulosti četla, ale tahle byla nejlepší. Postavy jsou neskutečně sympatické a jejich životní osudy zajímavé. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

21.07.2021 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Velmi povedená detektivka. Paní autorka mě dokonale zmátla.

12.11.2020 4 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha, od které jsem čekala pouze romantický příběh a dostala jsem příběh plný dobrodružství. Myslím, že paní autorku musím zařadit mezi oblíbené autory. Moc se těším na druhý díl.

14.06.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Čtivý, děsivý a neskutečně fascinující příběh. Po přečtení jsem byla strašně šťastná za svůj život!! Autorka vymyslela naprosto děsivou budoucnost, ke které bychom mohli snadno dospět. Navíc styl psaní se mi strašně moc líbil a činil příběh mnohem čtivější. Konec je hodně otevřený, takže si člověk říká, co bylo dál, chci víc, ale asi se v nejlepším má přestat. U mě otevřený konec a ty teorie, které ve mě vyvolal přidává rozhodně jednu hvězdičku.Všem doporučuji si knihu přečíst!!!

17.08.2018 5 z 5

Já nevím, jak dokáže Murakami do knihy o celkem obyčejném živote přidat tolik emocí. Kniha na mne neskutečně zapůsobila a myslím, že ještě dlouho budu mít pocit naprostého úžasu a zdrcení bez hlubšího důvodu. Opět zůstalo na konci mnoho nezodpovězených otázek, na které bych ráda znala odpovědi, ale asi i tato skutečnost přidává kouzlo Murakamiho knížkám.

25.06.2017 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Povedená klasika!

20.08.2023 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Pomocí knížek vždy ráda poznávám odlišné kultury a obvykle očekávám, že to čtení bude bolet, protože si neumím představit žít jinde než v ČR a přizpůsobovat se jiným pravidlům. Hlavní hrdinka této knihy byla velmi silná a v podstatě dost emancipovaná žena, která měla strašnou smůlu a protrpěla si to nejhorší, co ženu může potkat. Vůbec jsem nečekala, že mě kniha tolik zasáhne. Jedná se o velmi silný příběh dotýkající se otázky mateřství, který je okořeněn historií Nigérie. Vše je odhalováno postupně, takže se kniha velmi rychle čte.

03.08.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Myslím, že je hrozně těžké takovou knihu hodnotit. Popis událostí mnou mnohdy velmi otřásl, musela jsem si dávat pauzy a bylo mi děvčat hrozně líto. Nicméně chápu, proč se autor rozhodl příběh sepsat. Doufám, že je pro mnohé varováním nebo pomocí pro lidi, kteří jsou nějakým způsobem týrání a sami si to neuvědomují.

26.03.2023 5 z 5