Karoska Karoska komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dávám 10 hvězdiček z 5! Skvělá lekce dějepisu, která se z nepochopitelných důvodů do skutečných učebnic dějepisu nějak nedostala. A pak pochopte souvislosti a mentalitu tamních patriotů... Už se nemůžu dočkat, až se začtu do druhého dílu a také do nové knihy autorky Karin Lednické Životice. Knihu Šikmý kostel doporučuji všem náročným čtenářům, kteří hledají silný příběh, perfektně vystavěnou knihu, napětí a zároveň rozšíření obzorů.

20.03.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Naprosto brilantní čtení, ostatně jako vždy, sáhnete-li po díle Aleny Mornštajnové. Obdivuhodné je, s jakou lehkostí a pro čtenáře lehce stravitelným způsobem, dokáže naservírovat hluboké téma plné kontroverzních okamžiků a situací vynucujících si po čtenáři svůj vlastní pohled, zamyšlení, řešení... Jak bych se zachovala já? Bylo by to tak správně? A co je vlastně "správně"? Moje dobro? Dobro ostatních? Čisté svědomí? Kompromis?

29.12.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Naprosto brilantní! Vřele doporučuji. Úžasná sonda do života... Zajímavě vystavěná. Knihu mi doporučila profesorka českého jazyka na gymnáziu. Trošku jsem měla obavy, aby nebyla příliš "těžká". Ne, na čtení těžká není, čte se jako když másla ukrajuje. Ale obsah, ten je při nejmenším velmi velmi zajímavý a hluboký. Dejte se do čtení!

08.04.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak toto jsem opravdu nečekala a úvodem se musím omluvit naší velké spisovatelce Aleně Mornštajnové. Za co? Přiznávám se, že jsem k této knize přihlížela s určitou nedůvěrou. Ano, četla jsem od paní spisovatelky Hanu, Hotýlek, ale téma Listopádu mi s odpuštěním přišlo jako notně přitažené za vlasy. Jak hluboce jsem se zmýlila. Je to naprosto skvělé dílo. Hluboké, šokující, zoufalé, a přitom tak lehce, srozumitelně a příjemně čtivé. Dva dny mi stačily na přečtení, nemohla jsem se odtrhnout a i když jsem dělala náhodou něco jiného než četla, pořád jsem na hrdiny a děj knihy myslela. A je více než jisté, že tomu tak bude ještě po dlouhou dobu. Buďme šťastní, že je děj knihy pouhopouhá fikce, že je to "jen" zdvižený ukazováček, jak jen málo stačilo a mohlo vše dopadnout naprosto jinak. Děkuji PANÍ SPISOVATELKO, děkuji. Nechtěla jsem, ale nakonec si stejně neodpustím tuto malou poznámku pod čarou... U všech dalších voleb, vybírejte pečlivě, který konkrétní lístek do urny nevhodíte. Po přečtení této knížky Vám bude jasně jasné, který mám na mysli...
Parafrázuji zde rčení: "Nechval dne před večerem". - "Nezavrhuj knihu před přečtením."

06.03.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nejste spokojeni se svým životem? Zasekli jste se na mrtvém bodě a nevíte kam dál? Kterým směrem? A zda vůbec? Má smysl žít? Potom jste právě teď narazili na knihu knih... Po přečtení laskavého a čtivého příběhu s notnou dávkou filozofování se dostanete z bodu nula na restart. Kniha Vám pomůže uvědomit si, že vše ve Vašem životě má smysl. Každá maličkost, každá událost, ač velmi nepříjemná či tragická nebo na první pohled zanedbatelná a přehlédnutelná, je důležitým milníkem a nenahraditelnou součástí Vašeho bytí. Každý den Vám nabízí tisíce výzev, možností kudy se vydat a kam, rozhodnutí... To, jaký bude Váš život, je pouze a jen ve Vašich rukou, ve Vaší hlavě. Být šťastný a spokojený je o volbě a úhlu pohledu. Je sklenice do poloviny naplněná vodou na půl plná, anebo na půl prázdná? Vše záleží jen na Vás!

23.05.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Ale pozor, poznámka hlavně pro "rychločtenáře", nedá se "přehrkat". A nebo dá, ale to hlavní z ní pak nedostanete. To je za odměnu a stojí to za to. Kniha je dle mého názoru velmi výživná a silná pro rodiče dospívajících. Mám sedmnáctiletou dceru... Ještě teď jsem perplex... Už ses těším na pokračování My proti vám. Tak hupky do knihovny, ať Vás někdo nepředběhne!

30.04.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Klevisovou jednoznačně doporučuji. Mega skvělé knížky, jedná lepší než druhá. Tak se rychle dejte do čtení. Nešlápnete vedle, to mi věřte! Protože mně se jen tak něco nelíbí, knížky si hodně pečlivě vybírám. Život je totiž příliš krátký na to, abychom četli špatné knihy :-).

15.03.2021 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Naprostá TOPka! Kniha, která tě nepustí, z mnoha důvodů... Je skvěle napsaná, brilantně vystavěná... Možná by někdo mohl namítnout, že se věnuje už x-krát omílanému tématu, i když silnému. Možná ano, ale tento pohled, zpracování a psychologická sonda do nás samotných nemá konkurenci. Nejsi právě třeba i ty tak trochu emocionálně plochá osobnost? Tak trochu psychopat?

05.01.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kdyby to bylo možné, dala bych hvězdiček tucet. Tolik k mému hodnocení.

25.12.2021 5 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Fenomenální! Dlouho jsem si takto knihu nevychutnala, neužila, neprožila. Dokonalý koncert! Ani se nechce uvěřit, že je to autorčina prvotina. Už teď se těším na další knihu. Laťka položena nesmírně vysoko. Děkuji Elišce Cvrčkové za doporučení !

09.12.2023 5 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Absolutní topka! Doporučuji všem, kteří milují psychologické thrillery v ryzím slova smyslu. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, četla jsem v každé volné chvilce, za dva dny přečteno ;-).

20.10.2020 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Naprosto fenomenální! Běžte do toho! Ale pozor, cca na dva dny si nic neplánujte, od této knížky prostě nelze odejít. Nedá vám to, brilantní až do posledního písmenka. Všechny čtyři palce co kde mám nahoru, hodně nahoru!

07.05.2021 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Naprosto fenomenální kniha. Jedna z nejlepších, jakou jsem kdy četla. Skvěle vystavěná - technicky, co do struktury. A děj? Co se mi odehrávalo v hlavě? Pocity? Nepopsatelné! Popadněte ji a čtěte!

19.09.2020 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Naprosto geniální! Na konci knihy si vlastně vůbec nebudete jistí, kdo ji skutečně napsal a zda je to skutečnost nebo fikce... ;-). Tak toto se rozhodně povedlo! Jděte do toho!

22.04.2022 5 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Krásná a velmi zajímavá kniha, nejen poutavý a perfektně vystavěný příběh, ale alespoň pro mě obzory rozšiřující lekce dějepisu. Ubrala jsem však jednu hvězdičku. Důvodem jsou dle mého názoru zbytečně podrobné popisy. Kniha by mohla mít klidně o cca 50 až 60 stran méně a nic by neztratila ze svého kouzla a naléhavosti. Možná je to ale jen subjektivní dojem a právě tyto pasáže mnohé osloví. "Co čtenář, to názor". Knihu velmi doporučuji!

23.02.2022 4 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

Je obrovská škoda, že není možné dát aspoň deset hvězdiček. Silný příběh, který se ve vás uloží na vždy... Jedna z nejzajímavějších knih, kterou jsem kdy četla, doslova po všech stránkách. Čtenáři, běž do toho...

17.11.2023 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Jedním slovem skvělé! Vřele doporučuji, především těm, kteří podlehli falešné iluzi, že to co vidí a čtou na sociálních sítích, je pravda. #jsemNaSebeHrdaZeNejsemVSiti

07.11.2020 5 z 5