Karoley Karoley komentáře u knih

Slib Slib Sharon J. Bolton

Obětovala se pro ně. Teď je čas platit.
Parta přátel. Autonehoda. Slib. Laskavost.

Šest přátel má po střední a čeká je zářivá budoucnost. Jenže pak riskují a způsobí smrtelnou nehodu. Megan se rozhodne vzít vinu na sebe. Dostane na oplátku od přátel slib, že jí po propuštění z vězení splní jakékoliv přání. O dvacet let později je Megan na svobodě a hra začíná!

Přečteno během dvou dní, takovou jízdu jsem nečekala, napínavé až do konce! Už se moc těším na novou knihu Mrazení, která má vyjít v dubnu!

20.03.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Typická rodina - milují se, ale ještě víc se touží navzájem pozabíjet..

Kdyby se vaše matka ztratila, řekli byste to policii? I kdyby byl hlavním podezřelým váš otec? A právě před takovým dilematem stojí čtyři dospělí sourozenci Delayneovi. Nahlédnutí do minulosti jedné rodiny, kde se vše odjakživa točilo kolem tenisu. Stará tajemství a křivdy vyplouvají na povrch..

Moje třetí kniha od Liane Moriarty (Manželovo tajemství, Sedmilhářky, Jablka ze stromu nepadají) a opět velká spokojenost! Přečteno za dva dny, potřebovala jsem se nutně dozvědět, co se stalo s Joy!

13.01.2024 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Blíží se konec světa - čas na poslední road trip!

Můj šestý román od Jonassona, Analfabetku a Stoletého staříka asi už nic nepřekoná, ale stále je to hodně vtipné čtení.
Hlavní hrdinové jsou pěkná sebranka - hlupák, prorokyně konce světa, tetka s fialovými vlasy a prezident afrického ostrova Kondory, přezdívaný "kretén" :)) Menší roli si střihne i americký prezident Ob(r)ama.
Dobře jsem se bavila. A Johana bych si nechala už jen kvůli těm lahodným pokrmům!

10.01.2023 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?

Na říčním člunu v Londýně je nalezen brutálně zavražděný mladík. V centru pozornosti se ocitají tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily. Laura, mladá dívka, která měla s Danielem poměr. Sousedka Miriam, která mrtvolu objevila. Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad ztrátou svého malého syna.
Příběh je to docela zamotaný. Nejvíce mě bavila dějová linka točící se kolem minulosti Miriam. Přečteno za dva dny, Dívka ve vlaku to sice není, ale bavilo mě to dost!

21.11.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho.

Livie si vzala Adama v mladí a narychlo, o to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, která má být dokonalá. Když Adama během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?

Příběh o lásce, zklamání, o pocitu viny, o zlomeném srdci.. o tajemství, které vše zničí.

Moje čtvrtá kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží, Přiveď mě zpátky, Dilema) a opět skvělé čtení! Emoce by se daly ždímat.. a v jednu chvíli málem i slza ukápla. Už se moc těším na novou knihu Terapie, která má vyjít příští týden!

10.03.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Každý něco tají.

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké..

Moje čtvrtá kniha od Shari Lapeny (Manželé odvedle, Její konec, Nevítaný host, Jeden z nás) a opět jsem nadšená!
Poklidný život obyvatel jednoho newyorském předměstí rozvíří nejprve série podivných vloupání a pak brutální vražda jedné z místních žen. Každý v ulici má, co skrývat.. a jeden z nich je vrahem. Podezdřívala jsem postupně skoro každého, ale tohle mě vůbec nenapadlo! A ten epilog!

19.01.2022 5 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Za zdmi tajemné státní školy se skrývají strašlivá tajemství...

Příběh dvojčat Sage a Rosmary. Uzavřené oddělení statní školy Willowbrook. Hrůzné podmínky ukryté za tlustými zdmi. Inspirativní příběh o spravedlnosti a sesterství.

Do státní školy ve Willowbrooku (na newyorském ostrově Staten Island) byli zavíráni chovanci s různými vývojovými vadami. Autorka se snažila vykreslit otřesné poměry, které zde panovaly.. a to až do roku 1987, kdy byl ústav zavřen. V této státní "škole" byli chovanci na denním pořádku byti a jinak týráni.

Přečteno díky čtenářské výzvě, velmi smutný příběh, místy mi z něj bylo opravdu nedobře. Od autorky si určitě ještě něco přečtu.

12.05.2024 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Tři lidé dokážou udržet tajemství...
Pokud jsou dva z nich mrtví.

Chorvatský ostrov Tišina, podivná smrt manžela, tajemný dopis, dávné tajemství, boj o holý život.
Někdo je schopen udělat vše, jen aby si udržel svá tajemství. Může Maggie vůbec někomu věřit?

Moje dvanáctá kniha od Roberta Bryndzy, první mimo detektivní série s Erikou a Kate. Příběh byl napínavý a bavilo mě spolu s hlavní hrdinkou hledat stopy vedoucí k pravdě o smrti jejího manžela. Zkrátka prima jednohubka, ale už chci zas nějakou Eriku!

13.01.2024 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Jako malá jsem Povídání o pejskovi a kočičce milovala, babička mi četla tuhle knihu před spaním.. a já ji teď zase čtu svým dětem ;)

02.01.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Nechtěla jet, ale přesvědčili ji. Prý se není čeho bát...

Parta přátel vyráží na dovolenou do zapadlé horské oblasti. Na krajinu pomalu padá tma a skupina se rozhodne jet zkratkou, kterou objeví ve staré mapě. Poznámka na okraji před zpustlou cestou varuje, přesto se všichni do hlubin lesa vydají. Netuší ale, jak děsivé tajemství se mezi stromy skrývá. Les uprostřed Beskyd se totiž jen nerad vzdává toho, co už jednou pohltil...

Moje první kniha od Kateřiny Karolové, nalákalo mě zjištění, že je to prý "něco jako Trhlina od Kariky". Odbočka v lesích je opravdu zlá kniha, hned na začátku mě sevřela ve svém mrazivém objetí a vypustila až na úplném konci.. ve 3 ráno.. a docela vyděšenou!

05.03.2022 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kmotra mi doporučovala kamarádka už kdysi na střední, ale mě příběh o mafiánech vůbec nelákal. Po dlouhých letech jsem knihu ze zvědavosti otevřela a zjistila, že je naprosto skvělá a že ji miluju ;)

"Muž, který svým dětem není otcem, nikdy nemůže být opravdovým mužem."

08.01.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku. Co viděla?

Povedený koncept vypravěčky alkoholičky - výpadky paměti, střípky vzpomínek a nejistota, zdali vůbec může své paměti důvěřovat.. Super! Mně se to líbilo moc.

07.01.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Stejně jako Houbařka i já jako malá vyrážela s otcem brzy ráno na houby, v ruce košíček a rybičku, šlapali jsme dlouhé kilometry lesem až "za koleje", měli svá osvědčená houbová místečka a oblíbený kus lesa, který nás nikdy nezklamal a kterému jsme říkali "náš les".
Kromě nostalgických vzpomínek na čas strávený s otcem ve mně kniha vyvolala vlnu smutku a rozčarování nad pohnutým osudem mladé Sáry, která neměla v rodině žádné zastání.. a nezbývalo jí, než se uchýlit do milosrdné náruče šumavských lesů. Silný čtenářský zážitek, nejen pro milovníky hub.

07.01.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U Poslední aristokratky jsem se dobře bavila, Marie III. Kostková z Kostky aneb Mary Kostka je skvělá vypravěčka. Párkrát jsem se zasmála i nahlas. Příjemná oddechovka. Jdu na další díl!

"Kostka je naše rodové sídlo.. Dva měsíce po dokončení dobyli Kostku rytíři z řádu německých rytířů. Potom už dobyl Kostku v podstatě každý, kdo šel zrovna kolem."

04.01.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Její pootevřené rty jakoby se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu.. A není jediná.

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

27.12.2021 5 z 5

Já jsem hlad Já jsem hlad Petra Dvořáková

Příběh o zápasu s mentální anorexií, o hledání životních cest a o návratu k ženské duši. Dotýká se složitých rodinných vazeb a traumat a milostného tápání.

Moje čtvrtá kniha od Petry Dvořákové (Vrány, Zahrada, Pláňata). Autobiografický příběh o životě v klášteře, o problémech v manželství, o těžce nemocném dítěti.. a o hladu.

Až díky této knize jsem pochopila, jak moc jsou "Vrány" založeny na skutečných událostech z dětství autorky (malování, sestra, menstruace, tresty, vztah k matce).
Přečteno během jediného večera, kniha vhodá k zamyšlení.

20.03.2024 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Upřímná zpověď hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska.

Čtení této knížky jsem strašně dlouho odkládala v domnění, že mě to nebude bavit.. a pak jsem ji přečetla během dvou večerů a litovala, že už je konec :) Ten závěr mě totiž moc neuspokojil.. ostatně i propojení některých dějových linek bylo nad mé chápání a zběsile jsem listovala knihou zpět..
Ale i přes drobné nedostatky jsem se dobře bavila a to se počítá!

20.03.2024 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Zvedá se vítr a s bouří přichází smrt

Voda, vítr.. a smrt.
Parta dětí, vražda, Sněhurka, ničivá povodeň, stařena a šelma.
Parta dospělých, covid, tornádo.
Smrt je nenasytná šelma.

Píše se rok 1997 a jižní Moravu sužují katastrofické povodně. Parta dětí najde v lese mrtvolu krásné dívky a přísahá vypátrat jejího vraha. Po dvaceti letech přichází tornádo. Zvedá se vítr, na krajinu padá temnota a kamarádi stojí tváří v tvář vlastním pochybám, přírodě i času... Na koho má spadeno smrt tentokrát?

Potěšilo propojení s předchozí knihou - Kristýna (někdejší první láska hlavního hrdiny Filipa) je manželkou Petra - hlavního hrdiny Šepotu z lesa. Podobná propojení často a ráda nalézám u Kinga. Apropó parta dětí a zlo vracející se v cyklech, nepřipomíná vám TO něco? :))

Zaujalo slovácké nářečí i zmínky o jezeru Lužák - měli jsme v Lužicích u Hodonína příbuzné a nostalgicky jsem si zavzpomínala.

Moje druhá kniha od Kateřiny Surmanové a opět parádní čtení! I když musím přiznat, že Šepot z lesa se mi líbil víc, proto "jen" 4 hvězdy. Další knihu od autorky si nenechám ujít!

28.10.2023 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Jeden dům, dvě rodiny, tři těla.
Pozor, koho si pustíte domů...

Londýn. Honosný dům na nábřeží a v něm kolébka s nakrmeným a spokojeným miminkem, které čeká, až ho někdo pochová. O patro níž, v kuchyni, leží tři rozkládající se mrtvá těla. Kdo se doteď o dítě staral? A kam zmizel?

Rodina Lambových a jejich milí hosté. Strašidelný dům plný tajemství. Svůj příběh nám vypráví tři osoby - Libby, Lucy a Henry, kteří postupně rozplétají klubko lží, polopravd a prapodivných rodiných vztahů.
Kdo je malá? Kdo je kdo? Kdo s kým? Potřebovala jsem nutně znát odpovědi, přečteno za dva večery. Skvělé čtení!

21.09.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

V každém je místnost plná temnoty.

Alice a Leo se přestěhují do Londýna, do luxusní vily v uzavřeném obytném komplexu. Takové bydlení je jako sen.. který se ale postupně změní v noční můru. Co se stalo s předchozími majiteli domu? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Jaké temné tajemství se tu skrývá?

Moje pátá kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží, Přiveď mě zpátky, Dilema, Terapie) a musím říct, že patří k nejlepším! Společně s hlavní hrdinkou Alice jsem podezřívala snad úplně každého.. ale až ke konci mi svitlo, kdo asi za vším stojí :) Příběh je skvěle vymyšlený, chvílemi slušně mrazivý a jako obvykle neskutečně čtivý! Další knihu od B.A. Paris si nenechám ujít!

27.03.2022 5 z 5