Karola050716 Karola050716 komentáře u knih

Grey Grey E. L. James (p)

Pro mě absolutně zbytečná kniha. Předchozí trilogii jsem četla, nic nového jsem se nedozvěděla. Sem tam hozená noční můra, či nějaké obchodní jednání mi nepřijde jako důvod vydávat celou knihu z pohledu Christiana, abychom ho jakože víc poznali...jenže o to vlastně ani nešlo, že? Co je to teď za módu psát knihy z pohledu druhé postavy, vydávat převážně neškodné soubory povídek kvality (horší)fanfiction ze světa různých sérií atd.? To už nemáte námět na něco nového? Tak prostě nepište!

09.11.2018 1 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Druhá knížka od autorky Simona, velká očekávání. V první polovině veliké zklamání. Je to čtivé, náctiletě zmatené, ale na mě tam bylo trochu moc sebelítosti a sebepochybování a vlastních myšlenek, moc postav. Od poloviny super. Postavu Reida jsem milovala už od začátku, zbytek mi úplně k srdci nepřirostl. Ale teda poklona autorce za tu "mám tě rád/mám tě ráda scénu", u toho jsem se málem rozpustila :) Takže ve finále dobrý, ale rozhodně ne druhej Simon.

08.11.2018 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Pokračování Jiskry v popelu, která mě nadchla, byla jasná věc. Ze začátku jsem nebyla nadšená, že se kapitoly přidaly i Heleně, ale postupně jsem si jí hodně oblíbila (i její nejbližší podřízené). Četla jsem opět jedním dechem, i když musím říct, že jsem docela nadávala, protože se příběh nevyvíjel tak, jak jsem si přála. Ale ty twisty a gradující konec mi to vynahradili. Nemůžu se dočkat třetího dílu.

07.11.2018 5 z 5

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

Příběhy pro děti, které zároveň trochu vychovávají, pro mě jako rodiče příjemná změna od klasických stokrát opakovaných pohádek. Originální nápad.

07.11.2018 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Naprosto úžasná knížka, která vás vcucne a nepustí, dokud nedočtete.

04.11.2018 5 z 5

Příliš mnoho Vánoc najednou, líbily se mi asi tři povídky. O moc víc bych doporučila knihu Sněží, sněží.

16.10.2018 2 z 5

Atlas zemí, které neexistují Atlas zemí, které neexistují Nick Middleton

Krásně udělaná a rozhodně zajímavá knížka nejen pro geografy.

11.06.2018 4 z 5

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

Jakože nic moc...bůh ví proč jsem si myslela, že to má být dobrá kniha..no není. Kdyby se autoři omezili na vývoj "vztahu" dvou lidí, kdyby do toho netahali miliony odkazů na seriály a songy posledních x let, kdyby se tam zbytečně nemluvilo tak sprostě, kdyby tam bylo trochu víc přímé řeči a míň vnitřních keců, kdyby....tak by to bylo fajn, protože ten zmatek dvou lidí náhodně spojených funguje a toulání nocí jim věříte, jen kdyby okolo nebylo tolik balastu.

26.04.2018 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Cizinku jsem začala sledovat jako seriál, ale musím říct, že postava Claire mě hrozně štvala, takže jsem skončila někde uprostřed první série rozhodnutá si přečíst knihu. Cizinka kniha mě neuchvátila tak, jako většinu recenzentů tady, ale rozhodně to neznamená, že by mě nebavila. Pocitově se zážitek výrazně zlepšil, když jsem se v ději dostala tam, kde už jsem seriál neviděla. Claire přestane dělat totální kraviny a celkově první kniha docela výrazně graduje. I když vzhledem k nějakým 650 stránkám jsou zde pasáže, které jsou až moc klidné, kdy se děj neposouvá. Takže ve výsledku za mě dobré, mám v plánu druhý díl a také dokoukání první řady seriálu, protože podle knihy jsem skončila právě tam, kde se to dějově láme :)

26.04.2018 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Slabší Sparks, pro mě až hloupoučký... První jsem viděla film, ale ani ten mě moc nezaujal...pokud jste viděli film Noci s nepřítelem s Julii Roberts, tak Bezpečný přístav ho nepokrytě vykrádá a nesahá mu ani po kotníky. Kromě toho ten OMG moment na konci knihy je podle mě úplná pitomina a nechápu, že to někdo může jen vzdáleně brát vážně. Jediný přínos knihy oproti filmu je postava Kevina s těmi jeho psycho představami..citování bible ho parádně dokresluje.

06.04.2018 2 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Dávám 4 hvězdy, ani ne tak za styl, jako spíše za sílu příběhu. Stálo mě hodně sil to dočíst.

19.03.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

V rámci série už byly i lepší knihy, tahle byla na můj vkus trochu moc morbidní a rozkouskovaná. Každopádně moje láska k Harrymu trvá a už vyhlížím další díl v knihovničce.

26.02.2018 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Čtené v rámci výzvy 2018. Ze začátku trochu nuda a deprese, ale postupem času se to rozjelo a bylo to fajn. Ke konci znova trochu úpadek, takže ani dobré ani špatné. Další knihu autorky už asi zkoušet nebudu, ale přečtení nelituju.

10.02.2018 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Naprosto geniální, žádné dlouhé popisy prostředí, jen drama, které vám zamotá hlavu...a kdo uhodl rozuzlení, tak tomu smekám :D

03.02.2018 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Ač mám Svěráka ráda, tohle mě nebavilo. Po knize jsem sáhla kvůli výzvě 2018 a úplně nechápu jak mohla dostat cenu čtenářů Magnesia Litera. Lepší určitě byly ty povídky, kde samotný Svěrák nevystupuje, ale i tak se mi z celé knížky líbil snad jen příběh skladatele a jeho svérázného řidiče, jinak mi to přišlo jako přehled toho, kdo se kde s kým vyspal a neměl...za mě tedy ne.

08.01.2018 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Trochu se mi do hodnocení míchá dojem z filmu, který nebyl nic moc, a při čtení se mi některé scény vybavovaly. Postavy začaly být zajímavější až ke konci. Kniha mě úplně nenadchla, ale zajímá mě, kam se bude příběh vyvíjet, takže určitě zkusím i druhý díl série.

08.01.2018 3 z 5

Rozhodně kniha pro fanoušky Lauren, ne Lorelai. Chyba podle mě není v knize, ale ve mně. Jsem spíš fanoušek seriálu, než konkrétně autorky knihy. Z toho důvodu mě nezajímá, jak si upravuje vlasy a komu všemu kde sehnala roli a jak se sama protloukala. Několikrát mi to přišlo celkem vtipné, ale většinou spíš na sílu ala "hodilo by se teď vydat knížku", i když tam vlastně není co psát. Ale jak říkám, nejsem skalní fanoušek Lauren, ale spíše jednoho z jejích seriálů.

28.11.2017 2 z 5

Debordelizace Debordelizace Erin Rooney Doland

Skvělý pomocník, pokud si chcete trochu udělat pořádek. Po přečtení začnete ten "bordel" vidět trochu jinak a pomocí mnoha uvedených tipů se ho poměrně snadno zbavíte. Mohu jen doporučit.

28.11.2017 5 z 5

Knížka se četla docela dobře, ale nesedl mi styl hlavních postav, hlavně vyjadřování, oslovování hajzle apod. bylo dost přes čáru, jinak by to byl pěkný příběh...no a z konce jsem taky nebyla úplně nadšená a hlavní hrdinku by patřilo zaškrtit.

15.11.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se čte lehce, příběh je napínavý. I když mě jméno vraha několikrát napadlo, tak jsem si stejně nebyla jistá, že je to on, a celkové odhalení pravdy mě docela šokovalo, asi jako samotné vraždy. Určitě se podívám po pokračování.

13.10.2017 4 z 5