Karimah Karimah komentáře u knih

Nespavost Nespavost Stephen King

Začala jsem Kingovy knihy místo čtení poslouchat a myslím, že to byl krok dobrým směrem. Zvlášť tuhle bych asi dočítala horko tĕžko. Jako audiokniha byla fajn.

24.01.2020 4 z 5

Děvče z města mrtvých Děvče z města mrtvých Gerhard Haase-Hindenberg

Pomalu plnoucí vyprávění o životě chudé egyptské dívky. Není to žádná hitovka, žádné šílenosti ve smyslu "vězněná, prodaná, obřezaná, znásilněná", ale opravdový pohled do hlavy, způsobu myšlení a do života, který je tak odlišný od toho našeho.

14.01.2020 4 z 5

Čekáte "vtipné historky z kariéry letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech ...", ho ho ho, to přece nemůže nikoho zajímat! Určitě vás všechny zajímá v kolik šla autorka spát, jestli zabrala hned nebo až za 5 hodin, kolikrát v noci vstala a jestli ráno vůbec vstala. Co si kde dala k snídani, co na to její bříško, jestli šla ven s Anetou nebo Hedvikou a kde pařily a jak dlouho. Kdo je coura a kdo rovnou p... Kniha má jedno velké plus a to, že autorka měla přítele, jinak mohla být taky 2x delší.

05.12.2019 2 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Velice čtivý pohled do ženských duší, škoda jen, že chyběl stejný vhled i do mužských postav.

08.10.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje třetí kniha od Patrika Hartla. Musím uznat, že umí psát velice čtivě, ale bohužel p o ř á d d o k o l a .... letní čtení k vodě, bez podstatnější myšlenky, zato přesexováno. Odkaz na konci knihy s videi o "nesrabáctví" už byla jen třešinka na dortu povrchnosti.

20.08.2019 3 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Napínavé čtení, ale chybělo mi tam vysvětlení některých věcí.

10.07.2019 4 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Knihu jsem vybrala, protože miluji autorčiny knihy pro dospělé, ale bylo to zklamání. O ničem. Vadilo mi i písmo. Líbily se mi pouze ilustrace.

05.02.2019 2 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pubertální klasika, ale všichni jsme si tím prošli. Jen ten Edward by se nemusel stále "uchechtávat".

05.02.2019 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Některé knihy jsou prostě divné a tahle je jednou nich. Četla se ale krásně. Hvězdu ubírám za konec, čekala jsem "něco" a ono "nic".

30.10.2018 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Kniha ve mně zanechala hluboký dojem, nikdy bych si nepomyslela, jaký chaos mohou mít adoptované děti v hlavě. Občas se mi to zdálo až neuvěřitelné, ale vzhledem k tomu, jak autorka precizně a uvěřitelně popisuje různá prostředí, je vidět, že vše bylo konzultováno s odborníky.
Těším se na další díl, který by měl pojednávat o biologické matce Malky, Běsa.

23.06.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha je napsaná čtivým stylem, ze začátku jsem si říkala, ze to bude příjemná oddechovka. Po první čtvrtině jsem se začala nudit, děj se nikam neposouval, v polovině už jsem se přestala orientovat, kdo s kým spal a čí je kdo dítě ... nuda, nuda, nuda. Měla jsem problém knihu dočíst.

22.06.2018 2 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Od autorky mám přečteno asi všechno, ale tohle bylo zklamání. Jedním slovem slabota. Odnikud nikam.

27.11.2023 2 z 5

Holka se sílícím hlasem Holka se sílícím hlasem Abi Daré

Smekám klobouk za překlad.

18.03.2022 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Bylo to správně ulítlé a zpočátku jsem se královsky bavila. Škoda, že ten drajv nevydržel do konce.

06.10.2021 4 z 5

Normální šílenství Normální šílenství Jiří Pasz

Kniha je rozdělená na dvě části. V první části se probírají jednotlivé duševní poruchy, nejprve z pohledu pacienta, poté odborníka a nakonec "post scriptum" takové shrnutí současného poznání o dané nemoci. Tuto část knihy bych hodnotila 5*.
Druhou část knihy tvoří rozhovory o psychiatrii se současnými odborníky.
Celkově knihu hodnotím jako velmi přínosnou, i když u druhé části jsem se spíše nudila a některé kapitoly měla problém dočíst.

15.02.2021 4 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Ze začátku se autor snaží vysvětlit, jak funguje buňka a zejména funkci buněčné membrány. OK, ale to není nic nového, všechno jsou to v podstatě dlouho známá fakta. Pak ale začne tvrdit, jak vědci věří tomu, že všechno řídí geny a vymezovat se vůči tomu, úplný Don Quijot de la Mancha, a nakonec tomu nasadí korunu teoriemi o reinkarnaci a podobnými bajkami alà vesmírná energie. Konec knihy už je čiré utrpení.

07.01.2021 2 z 5

Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Jana LeBlanc

Místy mi jednotlivé části přišly násilně propojené, nepřirozeně plynoucí, ale jinak skvělá kniha, rozhodně doporučuji pro každého, kdo se chystá žít v zahraničí.

29.12.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Překvapilo mě, jak se to odlišuje od ostatních autorčiných knih. Četla jsem 2x, napoprvé jsem to vnímala spíš citově, napodruhé zapadla i jednotlivá slova příběhu, která jsem v prvním čtení třeba úplně nepobrala.

02.11.2020 4 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Nijak jsem se nebála a většina povídek byla lehce předvídatelná. Nejvíc se mi asi líbilo propojení začátku a konce - takový koloběh vody.

23.06.2020 3 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Výborná pro cílovou skupinu, ale počtou si i dospěláci.

19.01.2020 5 z 5