Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině

Jaké to je, zabalit si dvoje boty, slovník, zamknout pražský byt a po třicítce začít nový život v kultuře, která není vaše vlastní? Když se novinářka Jana LeBlanc přestěhovala do Ameriky, vzala do ruky blok, tužku a sepisovala všechno, co se naučila: jak v cizině hledat přátele, přestat se litovat, porodit, vychovávat dvojjazyčné dítě, jíst velké večeře a nepřibrat u toho, nerozvést se, když se úsměvné kulturní rozdíly promění v nesnesitelné, nebo co odpovídat na otázku, kde se jednou nechá pohřbít. Tam, kde byla kdysi doma, nebo v zemi svého muže? Vtipně, sebeironicky, s okouzlující otevřeností a s nadhledem napsaná kniha potěší každého. Rozesměje vás, pokud jste daleko od domova nebo máte s životem v cizině jakoukoli zkušenost. A pohladí ujištěním, jak dobře se žije v Česku – kdybyste náhodou měli pocit, že jinde ve světě to je určitě lepší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388996/big_moje-bejby-amerika-co-vam-nikdo-ner-BJh-388996.jpg 4.394

Kniha Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině

misell58

Kniha mě velmi bavila, život Čechů v zahraničí mě obecně dost zajímá. Autorka napsala knihu čtivě, s humorem a vystihla důležité rozdíly mezi USA a Českou republikou. Uvítala bych klidně více knížek na tohle téma, například jak se třeba žije Čechům v Argentině či v různých evropských zemích. Za mě jsem moc ráda, že tato kniha vznikla a doufám, že na tohle téma vyjde více takových knih a příběhů.

heliiinka
31.12.2021

Zábavné, oddechové a poučné. Není to turistický průvodce, ale líbí se mi popsané všední důležité detaily života. Líbí se mi, že autorka mluví hezky o obou zemích a krušné začátky podává s humorem.

sporran
16.12.2021

Chytlavá knížka. Dostala jsem se k ní naprostou náhodou, tento žánr moc nečtu. Zprvu mě nadchla vtipem, bezprostředností, výstižnými komentáři. Po několika kapitolách se to už malinko omrzelo. Ale stejně vcelku pěkná knížka.

Noisette73
24.08.2021

Ach jo... Proč já vždycky podlehnu a snažím se číst tyhle rádoby humorné příběhy těžce emancipovaných žen, které mají pocit, že jejich život je dobrý pro vydání v knižní podobě, knihu o svém životě může mít koukám dnes už opravdu každý.
Žije s cizincem, má s ním dítě, žije v Americe......hmmm dobře a co dál?
Pro mě nazajímavé, nedočteno.

MildeZ
14.07.2021

Oddechovka na letní dovolenou zhltnutá téměř na jeden nádech. Nečekal jsem veledílo, ale mile mě kniha překvapila ;-)

Ilona439
22.03.2021

Skvělé, pohodové čtení umocněné tím, že sama často navštěvuji USA a veškeré kulturní odlišnosti, které autorka popisuje, jsou popsané trefně. Knihu posílám dál, až do dalekého Kansasu. Ať si jí tam také "užijí".

evacerna18
11.02.2021

Příjemná oddechovka u které se zasmějete, odreagujete a zároveň se dozvíte i pár zajímavých informací o životě v USA. Doufám, že autorka ještě nějakou knihu vydá, třeba o jejím novém životě v Turecku :)

Karimah
29.12.2020

Místy mi jednotlivé části přišly násilně propojené, nepřirozeně plynoucí, ale jinak skvělá kniha, rozhodně doporučuji pro každého, kdo se chystá žít v zahraničí.