Děvče z města mrtvých

Děvče z města mrtvých - anotace Před branami milionové metropole Káhiry leží města mrtvých, obrovské hřbitovy, v jejichž mauzoleích a hrobkách jsou pochováni příslušníci majetných rodin. Vzhledem k bytové nouzi, která v Káhiře vládne, slouží hroby zároveň jako příbytky desetitisícům chudých Egypťanů. Ilegální osídlení je sice oficiálními místy trpěno, pro společnost jsou však obyvatelé těchto míst tabu. Dvacetiletá Mona vyrostla spolu se sedmi mladšími sourozenci v tradičním islámském městě mrtvých Al-Shafi´i izolovaně od ostatního světa. Teprve poté, co získala místo v káhirské Centrální bance, poznává západně orientované velkoměsto se všemi svody moderního arabského světa. Mona se potácí mezi vírou v osud a snem o životě, o němž by rozhodovala sama. Své myšlenky a naděje svěřuje svému deníku. Na podkladě těchto poznámek, obsáhlých rozhovorů a intenzivního pátrání přímo na místě, vypráví autor životní příběh Mony a líčí naprosto poprvé tabuizovaný svět měst mrtvých, jakož i myšlení a cítění jejich obyvatel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30373/devce-z-mesta-mrtvych-30373.jpg 322

Das Mädchen aus der Totenstadt

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

zulvisek
26.01.2014

Zajimava kniha.Sice si myslim,ze uz ji vicekrat cist nebudu,ale neni spatna a jsem rada,ze jsem se dozvedela neco o zivote chudych Egyptanu.Ja znam jen ty z turistickych letovisek a tam se zije pomerne jinak

valentýna
14.09.2013

Kniha mě zaujala způsobem života v hrobkách na hřbitovech, kde žijí již několikáté generace prvních osídlenců, což je pro nás dost nepředstavitelné a přesto se to děje. Vyprávění doplňují fotografie.

Illka
29.07.2013

Knihu jsem sice přečetla během dvou dnů, spíše než islámské tradice a zvyky a život v Káhiře jako takový zde autor popisuje díky
vyprávění mladé Mony její vlastní život, zaměstnání, lásky, ovšem samotný příběh nebyl nijak silný, stejně tak i závěr...

rtesarova88
11.05.2013

Velice zajímavá. Mě se velmi líbila.

pavlinasej
04.05.2013

Já teda knihu dočetla.Ale už dlouho jsem nečetla něco tak nezajímavého.

petahor
27.11.2011

Knihu jsem začala číst a pak jí zase na čas odložila, protože už na začátku mě moc neupoutala, nevím jak to bude v průběhu, ale když mě nezaujala hned na začátku, tak se mi do ní ani moc pouštět nechce..

Gerhard Haase-Hindenberg

Gerhard Haase-Hindenberg