KAREL6725 KAREL6725 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Děkuji všem co napsali komentaře k této knize přede mnou , nějakým nedopatřením tato kniha unikla moji pozornosti. Vše napraveno , přečteno v rekordním čase. Co napsat , krása, nádhera , tohle se četlo samo. Drsný svět, krásný příběh , zajímavé postavy. Hodně dlouho jsem nečetl nic tak výborného a navíc od českého autora. Naslouchač mě opravdu dostal , tohle je absolutní pecka. Jen slova chvály a nadšení, za tento krásný příběh. Plný počet hvězd, tak že deset z pěti. Prostě tohle je nejlepší fantasy příběh od českého autora, co bylo před Naslouchačem už neplatí. A už jsem toho přečetl opravdu hodně.

06.02.2018 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Od autora přečteno vše co napsal. Hynek Tas z Boru oblíbená postava. A jak to vypadá tak inspektor Prevít bude další. Velice milé překvapení, že autor vedle historických knih dokázal napsat tak zábavnou detektivku. Už jsem předobjednal další díl. Za mě plný počet hvězd, skvělé čtení. Doporučuji.

03.07.2019 5 z 5

Tahle kniha je bez debat jedna z nejkrásnějších co jsem kdy četl. Srdcová záležitost , za ty roky čteno několikrát. Psát o čem kniha je považuji za zbytečné ,tohle snad četl každý kdo má rád krásné příběhy. Plný počet hvězd.

28.01.2018 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Asi tak od autora přečtena pouze Přemyslovská epopej, jinak nic. Narozdíl od osudu českých králů, mě byla rodina Heřmanů tak nějak bližší. Nádherný román o sklářské rodinně odehravajicí se v Čechách 17. století. Kniha mě úplně pohltila, tohle se četlo samo, za mě plný počet hvězd. Letos zatím nejlepší kniha co jsem četl. Všem co nečetli doporučuji.

10.06.2020 5 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Tak že za mě nejlepší díl z celé serie. Červenák se knihu od knihy zlepšuje. Tohle se četlo samo dobrodružství v Krkonoších , vražda únos, pěnokazci, vše propleteno v jednom příběhu. Co víc si přát. Pokud mi něco vadilo tak otevřený konec, nezbývá něž počkat na další díl , dobrodružství v Plzni jak se budou další osudy Steina a jaroše vyvíjet. Za mě celková spokojenost, plný počet hvězd. Doporučuji.

23.01.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jeden z nejlepších sci-fi příběhů všech dob. Tohle snad zná každý.

30.01.2018 5 z 5

Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Dobrodružný svět Zdeňka Buriana Ondřej Müller

Úchvatna kniha , plná překrasných ilustrací . Tahle kniha se prostě musí vidět. Listovat touto knihou nikdy neomrzí. Člověk musí žasnout kolik nádherných ilustrací pan Burian vytvořil. Plný počet hvězd . Chlouba mojí knihovny. Velké poděkování vydavatelství Plus , že tato kniha spatřila světlo světa.

12.01.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Kniha roku 2017 . Prosím další díl, tohle je knižní skvost. Komentáře mluví jasně všichni jsou nadšeni , tak co napsat víc. Poděkovat paní Stehlíkové , za ten nádherný příběh a přát si , aby ji vydrželo její nadání psát tak krásné příběhy a aby brzo vyšel další díl.

06.02.2018 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Drsná kniha, drsný příběh o tom jak to dopadne , když se svět posere. Putování otce a syna odnikud , nikam. O hledání naděje , o beznaději, s téhle knihy kape deprese. Když jsem to dočetl byl jsem z toho na prášky. Viděl jsem i film a doopravdy nevím co bylo depresivnější. Plný počet hvězd. McCarthy napsal příběh, který mi zůstane dlouho v hlavě.

17.11.2017 5 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

No prostě pecka kniha. Autor stvořil fantastický svět , plný neskutečných potvor. Tahle kniha vás bud vtáhne do děje nebo odradí. Patřím k první skupině, neskutečná jízda. Přečteno v rekordním čase . Moje první kniha od autora , ale určitě ne poslední. Doporučuji. Plný počet hvězd.

09.06.2019 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Středověká detektivka , odehrávající se v Praze . Jako vždy výborné, tohle se čte samo. Plný počet hvězd.

25.01.2018 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Až mi je to líto, že je to poslední díl. Takové romány se nečtou každý den , už jsem jsi na Hynka zvykl. Určitě budu v budoucnu číst ještě jednou. Pan Niedl je pan spisovatel. Pro mě nejlepší historický román co jsem četl. Žádný Ranhojič , žádná Řeka bohu nebo Šogun , ale Hynek Tas z Boru. Nádherný příběh , celá série knih je geniální. Kdyby to mělo v budoucnu pokračování vůbec bych se nezlobil. Plný počet hvězd. A děkuji prožil jsem z Hynkem krásné dobrodružství.

22.01.2018 5 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Dočteno , prostě kolosální dovršení dobrodružství kapitana Bathoryho. Super čtení, plné akce . Nevím co napsat všichni vše napsali přede mnou. Až je mi z toho smutno , že mám dočteno. Červenák je mistr pera , za mě nejlepší série od autora. Plný počet hvězd. Doporučuji. Nitraaa.

22.02.2019 5 z 5

Podivuhodný svět Zdeňka Buriana Podivuhodný svět Zdeňka Buriana Ondřej Neff

Ilustrace pana Buriana , ke knihám Julese Verna. Knižní skvost, tohle se prostě musí vidět. Plný počet hvězd . Doporučuji rozhodně stojí zato. Myslím , že kdyby pan Verne viděl ty nádherné ilustrace , ke svým knihám byl nadšen stejně jako já. .

12.01.2019 5 z 5

Ostrov pokladů Ostrov pokladů Robert Louis Stevenson

Moje nejoblíbenější kniha z dětství , dobrodružství Jima Hawkinse na Ostrově pokladů. Klasika dobrodružné literatury, pro mě jedna z nejlepších dobrodružných knih co jsem kdy četl. Čteno několikrát , filmové zpracování Heston a Bale bylo nádherné. Proto plný počet hvězd , tenhle příběh nikdy nezestárne . Prostě nádhera.

23.02.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin tady opravdu nic nejde dodat , tohle je srdcová záležitost . Tahle kniha plus ilustrace Adolfa Borna , dělají z téhle knihy knižní skvost. Plný počet hvězd.

29.01.2018 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Vynikající čtení o téhle knize snad slyšel nebo četl každý. Čteno poprvé před mnoha léty .Později jsem viděl film James Deanem , v tomto případě ,nevím co bylo lepší jestli kniha nebo film. Plný počet hvězd je jasná volba. Téhle knize na čtivosti neubere ani čas . Timšel.

29.01.2018 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Moje první setkaní s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem. Středověká krimi od slovenského mistra pera. Když někdo umí , tak umí a Červenák umí psát zatraceně dobře. Nový příběh, nový svět , nové postavy, co si víc přát. Prostě jedním slovem nádhera. Já mám pro autorovy knihy ,jen slova chvály. Deset hvězd z pěti možných.

24.01.2018 5 z 5

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Robert McCammon je mistr vypraveč. Ve své knize vás vezme do Alabamy roku 1964. Dvanáctiletý Cory zde prožije velké dobrodružství. Je to příběh o dospívání, příběh o hledání pravdy , plný magie , fantazie, strachu a reality. Souhlasím místy mi připomínalo Kinga nebo Bradburyho - Pampeliškové víno. Pokáždé když čtu knihu z amerického jihu , připadá mi jako by tam čas plynul jinak , klidněji, pozvolněji. Tahle kniha z roku 1991 je knižní skvost a takových knih moc není. Doporučuji všem co mají rádi krásné příběhy.

11.04.2023 5 z 5

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Vlastislav Toman

Návrat do dětství , kdy jsem sháněl nové číslo ABC. Konečně jsem přečetl celá Kruanova dobrodružství. Z nasledujicích komiksu si pamatuji pouze Druhou výpravu . Celkově musím říct , že kniha se povedla. Doporučuji všem malým i velkým čtenářům. Spokojenost.

16.11.2022 5 z 5