Kanylka Kanylka komentáře u knih

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Úžasná záležitost. Děkuji za doporučení

Proces (komiks) Proces (komiks) David Zane Mairowitz

Budu se muset polepšit a sehnat knihu v originálu, tenhle komiks mě nebavil

04.03.2024 2 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Hnusná záležitost....Hnusná matka.......Hnusný otec

04.03.2024 3 z 5

Zrození horského pramene Zrození horského pramene Vladimír Körner

Chtělo by se mi zakřičet: "Ach". Bylo to překrásné čtení. Děkuji

04.03.2024 5 z 5

Jiří Adamíra - noblesní král českého jeviště Jiří Adamíra - noblesní král českého jeviště Jaroslav Kříženecký

Jiří Adamíra by si zasloužil víc....

04.03.2024 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Merle nezklamal.

Job. Román prostého člověka Job. Román prostého člověka Joseph Roth

Příběh Mendela Singera si zaslouží 5 hvězd. Díky

16.02.2024 5 z 5

Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy František R. Kraus

Báječná kniha. Děkuji

14.02.2024 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Kniha o disidentech, jak to tenkrát bylo? Viděno očima polskeho reportéra. Nejkrásnější kapitola o stavbě pomníku Stalinovi , to si musí přečíst každý, náramně jsem se bavila.

29.01.2024 3 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Autor vám naservíruje dobře "upečeného Páva" na zlatém podnose, prosím, není to jednoduché čtení, mějte trpělivost, pomalu si vychutnávejte jednotlivé věty, nikam nespěchejte....Až budete "ohlodávat" tu pomyslnou kost, budete u konce se čtením a teprve tady oceníte celý příběh. Moc autorovi děkuji.

29.01.2024 5 z 5

Sisi: Císařovniny hvězdy Sisi: Císařovniny hvězdy Mara Andeck

Na tuto knihu jsem se přímo "třásla", ale ten správný čtenářský požitek se jaksi nedostavil.
Drazí čtenáři, všem děkuji za "parádní" tipy na knihy. Výzvu mám i díky vám splněnou.

29.01.2024 3 z 5

Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Vilém Hrach

Doba to musela být "šílená". Utíkat z vlastního "hnízda"...Nevědět do poslední chvíle, zda to vyjde. A pokud ne? Zahrála vám kapela pod taktovkou "STB".

26.01.2024 3 z 5

Lutyňské tango (a jiné válečné příběhy z Těšínska) Lutyňské tango (a jiné válečné příběhy z Těšínska) Otylia Toboła

Kniha vás naprosto pohltí...Navíc...Když žijete tam, kde se děj odehrává...Navíc...Když vaše babička je Polka a máte "hordu" polských příbuzných...Navíc...Když pár let strávíte "čas" pod jednou střechou paneláku s aristokraticky vyhlížející Aurélií Pielczyňskou. Brala mi dech svým přístupem k životu a to jsem neměla ani ponětí, čím vším si prošla. Děkuji, děkuji, děkuji

26.01.2024 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Začátek se trochu "vlekl", pak příběh "rozkvetl" a já se nechala unášet na vlnách "baťovské doby". Konec se táhl a byl na mě hodně "přeslazený".
Tohle "dílko" doporučuji. Děkuji autorovi za krásný popis Zlína, určitě se tam brzo vypravím. Čtenářům, kteří v rámci "Výzvy" upozornili na tuto knihu moc děkuji.

26.01.2024 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

V každé knize "Coeleho"? se najde něco, nad čím se zákonitě musí čtenář zamyslet.

26.01.2024 3 z 5

Toyen - první dáma surrealismu Toyen - první dáma surrealismu Andrea Sedláčková

Prostě nádherné.

22.01.2024 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tahle detektivka mě bavila, díky

22.01.2024

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha rozhodně stojí za přečtení

22.01.2024 3 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles