Kanylka Kanylka komentáře u knih

Petr I. Petr I. Milan Švankmajer

Naprosto úžasné čtení, díky

10.05.2023 5 z 5

Sibiřské haiku Sibiřské haiku Jurga Vilė

Velmi zvláštně napsaná kniha. Kresby úžasné.

10.05.2023 2 z 5

Jeníkovy pohádky Jeníkovy pohádky Jan Zrzavý

Tyto pohádky byly úžasné jako jeho malby. Díky moc

10.05.2023

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Dobré čtení

10.05.2023 4 z 5

Krásná a smutná záležitost zároveň. Díky

10.05.2023

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

První polovina knihy se četla jedna báseň, druhá se vlekla, příliš mnoho postav. Líbily se mi zápletky, ze kterých vzešlo úplně něco jiného, než by člověk čekal. Závěr byl zcela neočekávány- co v životě p...., to ti vrátí.

24.03.2023 3 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Naprostá parádička. Děkuji

22.03.2023 4 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Dobré čtení, děkuji

22.03.2023 4 z 5

Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Marcela Pecháčková

Pocta sestrám Válovým - mé srdéčko zaplesalo.

22.03.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Tahle kniha mi tedy sedla. Zakoupena na doporučení na knižním festivalu v Ostravě 4.3. - 5.3 už byla přečtena. Proč? Protože to co anotace slibuje to dostanete.

07.03.2023 5 z 5

Konec Rasputinův Konec Rasputinův Felix Jusupov

O Rasputinovi se toho napsalo hodně. Já toužila právě po téhle knížečce vydané v roce 1928 - nezklamala. Jen mi trvalo téměř 2 roky než se mi podařilo jí sehnat.

07.03.2023 5 z 5

Miss Dior Miss Dior Justine Picardie

Kniha je čtivá to popřít nemohu - dozvíte se něco o francouzském odboji, koncentračním táboře Ravensbrück, okupaci Francie, ale taky o hromadě jmen, která s další čtenou stránkou prostě zapomenete. Pokud se chcete něco dozvědět o tom co jaksi sám podtitul knihy nabízí, tedy o C. Diorové a jejím bratrovi, nečekejte zázraky, budete zklamaní - já tedy jsem.

07.03.2023 1 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Taková super "jednohubka"

20.02.2023 4 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Helmut Newton

Helmut Newton se v knize doslova svlékl z kůže. Tak si představuji biografii.

20.02.2023 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Irena Obermannová

Autorku neznám, čtu její první a taky poslední knížku. Hvězdička za to jak se jí povedlo srovnání Česka a USA.

13.02.2023 1 z 5

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Přemýšlím zda se dnes najde autor, který dokáže napsat biografii tak, aby to všechno mělo hlavu a patu. O Marie nic nevím, při čtení vyhledávám informace pomoci google a to se mi nezdá jako dobrá cesta. Najde se prosím čtenář, který četl lepší verzi "paní" Callas? Děkuji

06.02.2023 2 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Silný příběh, který prostě "odsejpal" od začátku do konce . Takhle si představuji dobré čtení.

06.02.2023 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha napínavá - dobře se četla, děkuji

06.02.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Při dočtení knihy jsem silně sevřela oči. Kdo by tohle chtěl zažít na vlastní kůži?

06.02.2023 5 z 5

Můj rok 1969 Můj rok 1969 Alena Breuerová