Kanylka Kanylka komentáře u knih

Přítelkyně Přítelkyně Irena Obermannová

Autorku neznám, čtu její první a taky poslední knížku. Hvězdička za to jak se jí povedlo srovnání Česka a USA.

13.02.2023 1 z 5

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Přemýšlím zda se dnes najde autor, který dokáže napsat biografii tak, aby to všechno mělo hlavu a patu. O Marie nic nevím, při čtení vyhledávám informace pomoci google a to se mi nezdá jako dobrá cesta. Najde se prosím čtenář, který četl lepší verzi "paní" Callas? Děkuji

06.02.2023 2 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Silný příběh, který prostě "odsejpal" od začátku do konce . Takhle si představuji dobré čtení.

06.02.2023 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha napínavá - dobře se četla, děkuji

06.02.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Při dočtení knihy jsem silně sevřela oči. Kdo by tohle chtěl zažít na vlastní kůži?

06.02.2023 5 z 5

Můj rok 1969 Můj rok 1969 Alena Breuerová

Přečteno a jede se dál

06.02.2023 3 z 5

Mala a její kočka Mala a její kočka Mala Kacenberg

Kniha pojednává o obsazení Polska nacisty-viděno očima malého děvčátka. "Nesmíme nikdy pro budoucí zapomenout." Chápu to a respektuji.
Mám už ale dost autorů knih jako je tahle nebo Cilčina cesta a jim podobné. Dnes se už opravdu nikdo nestydí vyzvedávat knihy s prázdným obsahem na piedestal s názvem bestseller.

06.02.2023 1 z 5

Big Mac Big Mac Serhij Žadan

Knížka mi svým obsahem připomínala "Poslední kabriolet".
Největší "fušku" mi dalo jí sehnat.

06.02.2023 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Knihu jsem přečetla v rámci "čtenářské výzvy" musím se přiznat, že tenhle žánr není můj šálek kávy.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha Zahrada byla lepším čtením

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Dejte této knize šanci.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Docela fajn čtení, kdyby tak autorka zkrátila obsah, byla by ještě lepší. Díky

27.01.2023 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Joona Linna mě baví. Díky moc

19.01.2023 4 z 5

Jana Šílená: Zajatkyně z Tordesillasu Jana Šílená: Zajatkyně z Tordesillasu Manuel Fernández Álvarez

Příběh královny Jany - 35 let být v zajetí, nemít v pokoji ani okno, po přečtení knihy mě jen tak napadlo "kdo by nezešílel". Mimochodem byla sestrou Kateřiny Aragonské /první manželka Jindřicha VIII. / jejíž osud taktéž nebyl růžový.

18.01.2023 2 z 5

Carevna Carevna C. W. Gortner

Přečteno podruhé. Pro mě krásné čtení. Děkuji

15.01.2023 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ani poprvé ani naposledy. Děkuji

13.01.2023 5 z 5

Můj první atlas Můj první atlas Pavel Dvořák

Je fajn se vrátit o mnoho let zpět. Tento atlas už jaksi není aktuální, ale úkol viz. Čtenářská výzva zněl jasně.

13.01.2023 3 z 5

Průlom a odhodlání Průlom a odhodlání Ulrike Schweikert

První díl knihy mě bavil o mnoho víc.

13.01.2023 2 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zahrada mě naprosto šokovala. Bravurně napsaná kniha. Děkuji autorce a také lidem viz."Čtenářská výzva", kteří na tuto knihu upozornili.

12.01.2023 5 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Parádní čtení o začátcích jedné nemocnice, trochu mi vadily kapitoly o milostném trojúhelníku, který narušoval to, proč byla kniha napsaná.

09.01.2023 4 z 5