Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Veľmi milá kniha a verím, že mnohým ženám/dievčatám pomôže...

01.08.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Toto moja prvá kniha od autorky, ale určite nie posledná, už mám v poradí ďalšie :-) Trošku som sa bála tej témy, či to nebude priveľmi ťažké čítanie a teoreticky aj bolo. Prakticky - kniha sa čítala dobre a jednoducho, mala spád a bola dobre písaná. Niekedy mi zdvíhalo tlak, niekedy dokonca aj z obvinenej Ruth. Najsympatickejšia mi bola jej obhajkyňa, často som si povedala, že presne toto by som urobila/povedala ja. Román určite odporúčam :-)

06.02.2018 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Tak toto bola pre mňa super kniha! Od začiatku až do konca som čítala jedným dychom.. Najprv som nechápala prepojenie postáv, ale zhruba po tretine Vám bude všetko jasné :) Pre mňa skvelá zápletka, miestami síce postavy reagujú cudne, ale nevadilo mi to... Zaradila by som to do kategórie ženský thriller

21.01.2018 4 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

POZOR, SPOILER!
Knihy o unosoch mam preluskane asi všetky, minimálne väčšiu polovicu :) Táto sa ku mne dostala náhodou, zaujala hned na začiatku, lebo sa naozaj dobre čítala (aj napriek nie veľmi príjemnej téme). Je pravda, že niektoré veci sú trosku preexponovane a prehnane, niektoré reakcie postáv zostávajú nevysvetlene, ale okrem konca, ktorý má sklamal, hodnotim dobre.
Bodaj by všetky takéto príbehy takto končili (dobre, okrem niektorých detailov :-D)

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mňa áno, dobrá zápletka, čítala som jedným dychom

17.01.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Trošku sa mi plietli hlavné hrdinky, ale to je asi jediné, čo by som vytkla :-) Ak hľadáte niečo ako oddychový psychothriller (áno, aj také existujú :-D ), tak toto je určite pre vás :-)

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Pozor, tento komentár bude asi úplne iný ako všetky predošlé :)
Pre mňa to bolo naozaj ťažké čítanie... Áno, ťažké témou (o ktorej sa dozvedáme naozaj asi do stredu knihy len okrajovo), ale hlavne ťažké tým, že som sa síce strácala, ale od prvého momentu som mala pocit, že toto nebude pre mňa. Strašne som sa na túto knihu tešila, ale... Pre mňa neskutočne sklamanie. Asi nie som vhodná cieľová skupina. Priateľstvo hlavných postáv (4 muži) som nedokazala celkom dobre pochopiť, na mňa tam bolo strašne veľa zbytočných opisov a vedľajších postáv. Jasne, boli tam pasáže, kde ma mrazilo a bolo mi jedného z nich naozaj ľúto, ale priznávam, že som to asi 150 strán pred koncom vzdala a precitala si iba koniec. Nuž, nie je to pre každého :)

16.01.2018 2 z 5

Ďalšia skvelá absyntovka, nečíta sa ľahko, ale veľa som sa dozvedela o KKK, odporúčam

03.01.2018 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Dalsia skvela kniha od tejto autorky

27.09.2017 4 z 5

Beznádejná Beznádejná Colleen Hoover

Od autorky som čítala Odvrácená tvár lásky a tá sa mi teda páčila :-) Tak som sa dala na túto, ale už pri prvých stranách som zistila, že nie som cieľovka. Ako young adult román super, ale pre mňa príliš veľa sladučkej lásky, aj keď chválim námet. V jednom momente som mala pocit, že hlavní hrdinovia napríklad všetko riešili bozkávaním a bolo tam veľa nereálnych situácií...

15.02.2017 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Moja prvá kniha od autorky, ale určite nie posledná. Dobre sa to čítalo, celý čas som čakala na rozuzlenie, čo majú dva príbehy - súčasnosť a Londýn počas druhej svetovej vojny - spoločné a aký súvis to má s vraždami. Pri dejovej línii z minulosti mi až srdce trhalo, aký to musel byť krutý svet... a žiadny happy end sa nekonal ani v knihe. Zaujímavé bolo, že sa autorka venovala viac hlavným postavám - podozrivým, ako vyšetrovaniu a konanie polície mi pripadalo miestami dosť amatérske, ale nevadilo mi to.

15.02.2017 4 z 5

Zázračný lék Zázračný lék Harlan Coben

Za mna velke sklamanie, od autora sa mi pacili zatial vsetky knihy, ale tu som sa miestami premahala, aby som to docitala.... tema dobra, mozno to bolo prekladom, ale asi skor nie.

09.01.2017 3 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Kniha sa mi zo zaciatku velmi pacila, bola dynamicka a nevedela som s tym prestat... Druha polovica mi ale pripadala pomala, uz ma to tak nebavilo a koniec bol pre mnna akoby sa autorovi uz nechcelo, tak skoncil...

30.11.2015 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Veľmi zaujímavý príbeh, od začiatku som knihu ťažko púšťala z rúk.. Záver mi to trochu narušil, ale to je len môj osobný názor, bolo tam podľa mňa toho už veľa :-)

26.11.2015 4 z 5

Rozlúčka s peklom Rozlúčka s peklom Tvrtko Vujity

Autor píše skvelé reportáže, ktoré sa ľahko čítajú, zároveň ale zanechajú aj po prečítaní stopu... Silné príbehy..

23.11.2015 5 z 5

Údolie bábik Údolie bábik Jacqueline Susann

K tejto knihe sa rada vraciam, čítala som ju už asi 5krát, voľné pokračovanie tiež niekoľkokrát :-) Príbehy a životné situácie v nej sú ,,nesmrteľné", preto aj desaťročia od vydania je stále úspešná :)

23.11.2015 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Veľmi zlé, ja som mala aj katastrofálny preklad s obrovským množstvom gramatických a štylistických chýb. Seriál milujem, ale s knihou nemá nič spoločné.

26.10.2015 odpad!

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Túto knihu som mala stiahnutú už dlhšie, stále som ju presúvala, ale som rada, že som sa nakoniec do nej pustila. Veľmi ťažká téma, o to ťažšie sa to číta, keď vieme, že je to skutočný príbeh... Zaujímavý pohľad na nemeckých tínedžerov (12-13.r.) v 70-tych rokoch, ktorí začnú drogovať, sami ani nevedia, ako do toho spadli, stávajú sa z nich prostitútky a prostitúti... Naozaj zaujímavé čítanie. V tomto novom vydaní je v závere aj kapitola, ktorá opisuje, ako to vlastne celé naozaj dopadlo - s odstupom približne 20 rokov. Odporúčam :)

26.10.2015 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Pri tejto knihe ma hned zaujala anotácia a téma, podľa mňa veľmi aktuálna. Asi po par stranách som zistila, že je to asi YA, ale aj tak som tomu dala šancu. No nakoniec to nebolo nic pre mňa, koniec nedotiahnuty, niektoré postavy mi riadne liezli na nervy

21.01.2018 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pre mna to bola jedna z najlepších kníh tohto žánru. Sadol mi štýl, postavy, zápletka, super!

03.01.2018 5 z 5