Zázračný lék

Zázračný lék

Napínavý nonstop thriller odehrávající se v lékařském prostředí kliniky, kde několik lékařů hledá lék na smrtelnou nemoc AIDS. Jejich snažení však ohrožuje smrt. Jeden z tvůrců projektu, dr. Grey, zahyne a neznámý psychopatický zabiják vraždí vyléčené pacienty, homosexuály. Překážky výzkumu však klade i skupina, jejímiž vůdčími osobnostmi jsou doktor Lowell, specialista na rakovinu, řídící středisko zaměřené na tuto chorobu, a bigotní reverend Sanders. Využívají svého spojení s tajemníkem Národního institutu zdraví a snaží se kliniku zkrátit o přidělené granty. Sára Lowellová, dcera dr. Lowella a známá televizní moderátorka, a její manžel, basketbalová hvězda Michael Silverman, přicházejí na kliniku, neboť Michael záhadně onemocněl. Diagnóza je jednoznačná - AIDS. Michael je však vzápětí po přijetí na kliniku unesen. Je objeven i s únoscem až v dalekém Bangkoku. Zatčení únosce vnáší do záhady, kdo stojí za vraždami a co je jejich motivem, nečekané světlo. Elegantní prostředí Long Islandu, Manhattanu, a v neposlední řadě i bizarní prostředí Bangkoku dává Harlanu Cobenovi možnost vytěžit přitažlivý román, jenž splňuje požadavky i nejnáročnějšího čtenáře, který hledá napětí, kulturu, poučení i zábavu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/91501/zazracny-lek-91501.jpg 3.954

The Miracle Cure (1988)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Bradlo

Kacule88

Skvělá kniha. Do poslední chvíle jsem nevěděla,kdo v tom má prsty.
Prostě Harlan Coben.

Pajina68

Skvělá kniha. Děj do poslední chvíle velice napínavý, jako u každé knihy Harlana Cobena.

Lenka.Vílka

Nečtu knihy z lékařského prostředí, protože mě to nebaví (nemám ráda nemocnice, tak proč si o nich číst). Ale všude čtu, jak je ten Coben dobrej, tak jsem chtěla být poctivá a začít s autorem od začátku, ať by kniha byla o čemkoliv. Naštěstí kniha zas tak moc "o nemocnici" nebyla. Vlastně byl děj opravdu dobrý a napsané příjemným stylem. V některých místech jsem byla napnutá jako kšandy a děj hltala stejně rychle, jako když bouchám své oblíbené lasagne. Párkrát se sice stalo, že jsem si kvůli chybě musela větu domyslet, (nebo kurzíva kvůli vzpomínce, která byla až do konce kapitoly, i když jsme už byli zpátky v přítomnosti nebo přehršel výkřičníků, který nemohl být in ani před tím čtvrt stoletím, kdy kniha vyšla), ale ok, všechno bylo jinak dobré. Škoda, že překladatel opomenul převod jednotek (zůstalo v originálu) a jedna věc, kterou nenávidím ještě víc než přechylovaní příjmení, přeložení křestního jména (evergreen českých překladů Sarah versus Sára, ale fakt, že je to tak často mě nepřekecá, abych z toho byla celá juchů). A chyb v rámci slovosledu bylo ke konci tolik, že čtení bylo dost náročné (jako kdyby to už překladatele přestalo bavit a chtěl to mít rychle za sebou). Kdyby kniha vyšla znovu s novým překladem, asi by to bylo jiný kafe.
Rozhodně si ale přečtu další knihy od autora.

happy-smile

Od Harlana toho vyšlo spousta a je to poslední dobou dost oblíbený autor, tak jsem si říkala, že od něj musím něco zkusit. A nelituju. Sice jsem už asi četla i promakanější thrillery, ale velmi dobře se mi to četlo a i pointa byla překvapivá. Rozhodně se těším na další jeho knihy. Vzhledem k tomu, že toto je jeho prvotina, tak očekávám vzrůstající tendenci co se kvality týká.

Kamienkova33

Za mna velke sklamanie, od autora sa mi pacili zatial vsetky knihy, ale tu som sa miestami premahala, aby som to docitala.... tema dobra, mozno to bolo prekladom, ale asi skor nie.

Veeris
18.03.2016

Harlan Coben je pro mě pan Spisovatel. Přirozeně některé díla jsou slabší a některé lepší, ale včechny jsou velmi čtivé a poutavé a to je pro mě nejdůležitější, abych si knihu opravdu užila. Takže za mě není co vytknout.

ovpana
05.08.2015

Úžasná a napínavá kniha z lékařského prostředí, zajímavý příběh drží v napětí až do konce.

Prateri
11.04.2015

Zázračný lék - záhadná úmrtí, je to napínavé, čtivé. Je to Amerika. U nás v knihách z lékařského prostředí se to nehemží vraždama, ale většinou sledujeme boj lékařů s nemocí. To býva také pěkně napínavé. Ovšem o těch zahraničních si také ráda přečtu, a usínám s vědomím, jak je to fajn, že v tomto směru nejsme tak světoví:-).

Jolča1
02.03.2014

dokonalá knížka :-)

ina77
19.02.2012

Já dávám pět hvězdiček, moc dobře napsaná kniha má to děj a perfektně to končí,už se těším na další!

Harlan Coben

Harlan Coben