Beznádejná

Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Nikdy proti tomu neprotestovala - ak jej v živote niečo chýbalo, tak len televízia a internet. Chce však študovať na vysokej škole, je teda načase prísť medzi vrstovníkov. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Holder je beznádejný prípad a Sky vie, že by sa s ním nemala stretávať. Ale ako, keď spolu chodia do školy a on sa o ňu zaujíma až priveľmi? Čoskoro zisťuje, že Holder vôbec nie je taký, ako sa obávala, citové puto medzi nimi nezadržateľne mocnie, ale v intímnych chvíľach Sky podlieha panike... Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope? Dávno zabudnuté či vytesnené spomienky sa vracajú a Sky zúfalo dáva dohromady skladačku svojho života od zvláštneho správania adoptívnej matky až po desivé rodinné tajomstvo z detstva. Našťastie je tu Holder a šanca na návrat do normálneho života plného lásky a vášne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182776/big_beznadejna-182776.jpg 4.42289

Bez naděje 1.

Vydáno: , Ikar (SK)

Hopeless, 2013

Kniha Beznádejná

E.T.007

Námet zaujímavý, rozuzlenie suprové. Miestami sa mi to však zdalo príliš zdĺhavé, nudné - neskôr to našťastie nabralo spád. Dosť ma otravovali tie vzdychačkové scény, ktorých tam bolo požehnane (bohužiaľ, na úkor kvality samotného príbehu). Nemám nič proti šteklivým pasážam, ale ak sa skoro všetko vždy končí nimi a opisujú sa na každej tretej strane ďalšie dve-tri strany, tak to mi už lezie na nervy a stráca to pre mňa tú potrebnú iskrivosť.

ydnac

Dlouho jsem narážela na pozitivní komentáře knih od Colleen Hoover a tak jsem si jednu půjčila :-)
Víc než první polovina knihy mi připadala jako klasická romance, zavzpomínala jsem si na střední školu :-)
Chování Holdera mi občas připadalo nepřiměřené, ale to se časem objasnilo...
Ve chvíli, kdy jsem si řekla, dočtu stránku a jdu spát přišla nečekaná věta a mě napadlo - no do prčic... cožeeee to ?
Kniha je velice čtivá a autorka zapojila i velice vážná témata vzbuzující hodně emocí.
Sky se musela vyrovnat s velkým a bolestivým odhalením a nejen ona.

SPOILER:
Trochu nereálné mi připadalo, když si Sky vzpomněla na to co jí udělal její otec a hned poté došlo ke "sblížení" s Holderem, přestože už předtím měla Sky s intimnostmi problém, aniž věděla proč. Hodně lidí se s takovým traumatem nevyrovnává lehce...

michaela5515

(+ SPOILER) Příběh Sky, Holdera a Leslie ve mně rezonuje ještě roky po prvním přečtení. Pokaždé, když jejich příběh čtu, rozhodí mě to úplně stejně, jako napoprvé. Furt jsem na začátku rozuzlení naštvaná na Karen a na konci ji miluju za její nesobecké rozhodnutí. Navždycky srdcovka.

anna7852

Připojím se k ostatním, polovina knihy me až chvílemi nudila,mela jsem hejble to odložit.
Ale vytrvala jsem a jako musím říct druhá polovina knihy byla srdcebolná.
I když zatím pro mě že všech knihy co jsem od autorky četla,tak nejslabší,nejspíš kvůli první polovině knihy

mončičák42

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst. Usoudila jsem, že knihy, které kupuji dceři, už asi nejsou pro mě. Moje knižní kamarádky však knihu ohodnotily vysoko, tak jsem tedy vytrvala a ...dobře jsem udělala. Na začátku jsem příběh vůbec nerozklíčovala, naopak se mi postupně odhaloval. Je fakt, že anotaci jsem nečetla. Dcera si ale na přečtení bude muset ještě počkat, protože o romantický příběh pro náctileté se tedy rozhodně nejedná.

JJJ007

Tohle není oddechové čtení. V půlce jsem chtěla knihu odložit a pak jsem druhou půlku přečetla za odpoledne - změna děje a velmi silný příběh.

LiLinka

Když pominu to, že obálka se vážně nepovedla, tenhle příběh je velmi silný. Prvních zhruba 250 stran se "nic neděje" a pak to začne... vyplývají na povrch věci, které by vás ani nenapadlo očekávat, protože jsou jednoduše šílené. Smutný příběh Bez naděje s nadějeplným koncem. Stejně jako všechny knihy od Colleen můžu doporučit, avšak ne pro toho, kdo právě hledá oddechovou četbu.

Veber

(+ SPOILER) Čtivé, místy moc náhod (že se postavy nastěhovaly nedaleko sebe), ale tam chápu, že v rámci příběhu to byla nutnost. Příběh je silný. Přesto mi vadilo pár věcí - takže pozor, spoilery: Především, mi navzdory všemu přišlo, že je Sky dost sebevědomá (což já bych na jejím místě a s tím, co měla v podvědomí rozhodně nebyla) a ke konci si myslím, že by rozhodně měla jít na terapii (vzhledem k tomu co viděla u otce). Dean se mi jevil jako fakticky moc hodný kluk, ale strašně mě vytočil přímým požadavkem na hormonální antikoncepci. Byla to jedna krátká zmínka a já nejsem cílovka, jsem starší. A to je asi důvod, proč mi to hnulo žlučí. Nemyslím si, že by o to partner měl takhle dívku žádat (spíš jí to pomalu naordinovat) a taky ze zdravotních hledisek nemusí být HA vhodná. Ale k tomu to tu není. Každopádně při psaní románu pro dívky bych v tomhle byla asi trochu opatrnější.