Beznádejná

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Sky začne chodiť do školy až krátko pred osemnástymi narodeninami, dovtedy ju doma vyučovala adoptívna matka Karen. Nikdy proti tomu neprotestovala - ak jej v živote niečo chýbalo, tak len televízia a internet. Chce však študovať na vysokej škole, je teda načase prísť medzi vrstovníkov. Spolužiaci ju však prijímajú nepriateľsky. Okrem jedného čudáka, geja a mormóna. A okrem pekného chlapca Holdera, ktorý sa jej akosi pričasto pletie do života. Holder je beznádejný prípad a Sky vie, že by sa s ním nemala stretávať. Ale ako, keď spolu chodia do školy a on sa o ňu zaujíma až priveľmi? Čoskoro zisťuje, že Holder vôbec nie je taký, ako sa obávala, citové puto medzi nimi nezadržateľne mocnie, ale v intímnych chvíľach Sky podlieha panike... Jedného dňa u Holdera náhodou natrafí na starú fotografiu, z ktorej pochopí, že sa s ním a s jeho sestrou poznali už ako deti. Práve Holder bol svedkom toho, ako Hope, dievčatko od susedov, neznáma žena uniesla zo záhrady ich domu. Kto je vlastne Sky a čo má spoločné s nešťastím malej Hope? Dávno zabudnuté či vytesnené spomienky sa vracajú a Sky zúfalo dáva dohromady skladačku svojho života od zvláštneho správania adoptívnej matky až po desivé rodinné tajomstvo z detstva. Našťastie je tu Holder a šanca na návrat do normálneho života plného lásky a vášne....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182776/beznadejna-182776.jpg 4.52013

Bez naděje 1.

Vydáno, Ikar (SK)

Hopeless, 2012

Kniha Beznádejná

maryska09

Dobře napsaná, ale mírně přeslazená a dost průhledná kniha se snadno odhadnutelným koncem. Přesto neurazí a pro romantické duše doporučuji

KnihomolkaKatka

Miluju tu knihu. Sama nevím, proč jsem ji tak dlouho odkládala. Je to dojemná kniha, která je plná lásky, přátelství, bolesti, pocitů, rodinných tajemství a záhad.Do Deana Holdera jsem se zamilovala tak, že mi bylo až líto, že doopravdy neexistuje. Myslím, že přesně takový by měl být každý přítel - trpělivý, ochotný, empatický a láskyplný. Všem holkám a ženám přeju, aby někoho takového, jako je Holder našli. Kniha opravdu stojí za to.
A souhlasím s ostatními komentáři, že to, co udělal táta hlavní postavě, je naprosto neodpustitelné a zvrácené.

Opatov

Skvělá zápletka, kterou bohužel zkazil přeslazený a zdlouhavý začátek. Druhá část lepší, i když některé vyličené události jsou těžko uvěřitelné a navíc občas nedávají smysl a jsou hodně vzdálené realitě.

lihate

Tuhle knížku jsem přečetla za jeden jediný den. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát, ale úplně mě pohltila. Byla to moje první kniha od této autorky a rozhodně mě překvapila hloubkou příběhu. Dobrá kniha se podle mě pozná podle toho, kolik emocí a pocitů vám během čtení zvládne předat. Kolikrát se cítím osaměle, smutně nebo vesele, kolikrát se mi chce plakat, křičet, utíkat, zavřít rychle knihu, jen abych ji zase musela otevřít a čelit tomu, čemu čelí hlavní postavy. Nebo kolikrát mě přivedou otázky v knize k myšlenkám, ke kterým bych jinak nedošla. A že tahle kniha je sakra dobrá.

Život se nedá rozdělit do kapitol... Jen do minut.

Lejčís

Tohle byla má pátá kniha od Colleen a opět samozřejmě nezklamala. Je to čtivý jak blázen, je to napínavý jak struna, dojemný jako *** (nechci být sprostá), plný neskutečných zvratů, který jsem teda fakt nečekala a sakra... zase mě to dostalo. Není to tak dobrý jako její new adult knihy, ale to bude asi tím, že už nejsem cílový čtenář. I tak jsem si čtení nesmírně užila. :)

LaDouche

Uf... Autorka opravdu skvěle zpracovává vážná témata. A toto jsem opravdu nečekala. Často u knížek už tuším, jakým směrem se bude děj vyvíjet, ale tato kniha mě úplně zaskočila a překvapila. Je opravdu skvěle napsaná.

MirkaLuc
27.12.2020

Na začátek bych chtěla zmínit, že tohle byla moje první knížka od Colleen Hoover. O téhle autorce jsem toho hodně slyšela. Říká se, že její knihy jsou čtivé, krásné a s nějakým vážným tématem. Do téhle knížky jsem se pouštěla bez větších očekávání, čekala jsem pouze čtivost a romantiku. Ale už při čtení jsem se do knihy pomalu zamilovávala a když byl najednou konec, neměla jsem slov. Vlastně je pořádně nemám ani teď. Tohle bylo něco tak nádherného, že to ani nedokážu popsat. Romantická linka byla úžasná, styl psaní se mi zalíbil hned po prvních stránkách, hlavní postavy mi byly sympatické, knížka byla čtivá od začátku do konce a to vážné téma, o kterém pojednává, mi nedalo spát. Hlava mi prostě nebere, že někdo, koho v životě milujeme, nám může udělat něco takového. Že někdo může něco takového udělat a procházet mu to. Že to někdo může někomu udělat a ten člověk si kvůli tomu vezme vlastní život. Na jednu stranu byla tahle knížka opravdu nádherná, ale na druhou stranu i odporná (kvůli té věci, o které kniha pojednává – nechci spoilerovat, ti, co četli, ví). Emočně mě tahle knížka rozložila, ale přesto jsem chtěla číst dál a dál a nechtěla jsem, aby to skončilo. Propojování minulosti s přítomností se mi moc líbilo, zápletka se "Sky" a "Hope" byla skvělá a také bych ráda zmínila jediné slovo "Hopeless", které je prostě úžasné (opět, ti, co četli, pochopí). Tahle knížka v mém srdci a paměti zůstane ještě hodně dlouho a musím dodat, že je to jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy přečetla. Určitě mám v plánu přečíst si i Ztracenou naději, protože potřebuju více z tohoto příběhu. Nakonec napíšu jen pár posledních slov. Kdybych tuhle knížku měla popsat stručně, stačilo by mi jediné slovo: wow.
~
10*/10*

d.a.s.a
25.12.2020

První dvě třetiny se hrozně táhly, psáno stylem spíš pro dospívající, přeslazené pasáže, které by mě ale před dvaceti lety asi oslovily.. na konci měla kniha spád i dobrou pointu,kterou jsem tak trochu čekala. Na dlouhý zimní večer dobrý,ale už se k ní nevrátím.