kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Druhý díl se mi líbil mnohem více. Cam byl prostě chlap k sežrání a kdo by nechtěl takového souseda?

17.05.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Mě většina těch příběhů přijde na podobný způsob. Bohatý chlap a hned se milují. Tento příběh měl aspoň vtip a Bianka byla sympatická s Jacksonem.

17.05.2022 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Další úžasná kniha od autorky. Každodenní útrapy v manželství, strasti i trochu toho štěstí na pozadí komunistické doby až příběh graduje ke katastrofě v podobě stoleté vody a všechny tři ženy se opět setkávají.

17.05.2022 5 z 5

Očekávala jsem trochu více po Šikmém kostelu. Možná by bylo lepší kdyby tragický osud vesnice Životice byl vyprávěn jako příběh. Každopádně jsem dosud neměla vůbec ponětí, že se tahle pohroma udála a myslím, že by se měla dostat více do našeho povědomí, aby se už nikdy neopakovala.

04.05.2022 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Příjemný oddechový příběh s detektivní zápletkou, kterou pojí dávná minulost.

04.05.2022 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tak z příběhu šel opravdu strach. Cítila jsem úplně jak se mi zarýval do hlavy a chvílemi jsem ani nedýchala. Prostě Karika umí skvěle navodit mrazivou a děsivou atmosféru do tajů různých slovenských míst.

04.05.2022 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tak to mě popravdě moc nebavilo. Začátek mě naháněl strach, ale poté to bylo jen tlachání a utíkání před něčím, co měl snad jen ve své hlavě.

11.04.2022 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Výborný detektivní příběh jako každý další od této autorky.

11.04.2022 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Příběh mě opět od této autorky dostal. Každodenní péče o úžasné stvoření jako jsou právě sloni a moc sympatické postavy v knize . Konec jsem vůbec nečekala.

11.04.2022 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Prostě Jodi Picoult umí psát krásné příběhy. Nikdy bych se o sektu Amišů nezajímala, ale spisovatelka je úžasně vykreslila, že jsem měla pocit, že žiji s nimi. Do konce vyprávění jsem vůbec netušila, kdo a jak a proč.

05.04.2022 5 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Zajímavá kniha na téma z 50.let minulého století. Příběh je poutavější, že je založen doopravdy na reálném pozadí.

05.04.2022 4 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Kniha má výborný náměť i zajímavě nadpřirozený úkaz v podobě smrtící propasti. Ale chyběl mi trochu pořádný konec s rozřešením a že většinu knihy se hlavní hrdina plácá pouze ve své mysli.

05.04.2022 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Vyprávění o chlapci s Arspergrovým syndromem a jeho nadšení pro kriminalistiku. Autorka opět nezklamala, jak je příběh do detailu promyšlený a že autismus není v dnešní době tabu.

05.04.2022 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Krásná kniha a úžasná mateřská láska mezi matkou a vlastními i cizími dětmi, ale těžko říct, co se zde vše v příběhu odehrávalo doopravdy. Což je myslím škoda a jsou lepší knížky na tohle válečné a strastiplné téma.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Nenáročná kniha od Colleen, ale také k zamyšlení. Líbil se mi autorčin nápad bydlení v kostele.

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Takový jednodušší a předvídatelný příběh mezi Katy a Richardem, ale jinak moc příjemné čtení na odpoledne.

12.03.2022 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Po další knize od Kariky budu mít strach snad navštívit Slovensko. Kniha mě opravdu strhla a nemohla jsem ji odložit. Ale jestli je to pouze smyšlený příběh nebo pravdivý dle výpovědi Igora? Těžko říct a to je na tom příběhu mnohem tajemnější a jen tak dlouho to nevyženu z hlavy.

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Aleš Brichta

Zajímavá kniha o životě zpěváka a podnikavce Aleše Brichty. Vyprávění je skvěle sepsané a k tomu doplňující fotografie z osobního archivu.

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tak to jsem trošku zklamaná. Colleen má napsané určitě lepší knihy. Celý příběh předvídatelný a chyběl mi tam pořádný zvrat, ale jinak jako vždy autorka píše velmi čtivě a knihu jsem přečetla během dne.

Smršť Smršť Jozef Karika

To byla teda doslova smršť. Příběh mě zcela pohltil a nemohla jsem knihu odložit. Temné a mysteriozní vyprávění tří známých a jedna záhadná bába. To všechno způsobuje halný vítr. Konec byl rychlý a unáhlený z čehož jsem moc nepochopila ani moc, co se stalo.