kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha se příjemně četla a příběh hezky ubíhal. Anežky je mi líto, že matka má na ni předsudky kvůli její barvě pleti a nedokáže se do ní vžít, co prožívá. Bohužel, narazila na špatné spolužáky a vyrůstat bez citu matky a bez pochopení okolí, tak jí nemám za zlé, co prováděla.

31.08.2022 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Nadchla mě anotace a že téma není pro slabší povahy? No, to nevím. Začátek byl napínavý, ale potom mě to přišlo, že je to v podstatě jako podobné knihy na téma červená knihovna.

31.08.2022 2 z 5

Bez tváře Bez tváře Martina Cole

Příběh o drsném a temném prostředí. Boží mlýny melou pomalu a jistě....

31.08.2022 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Milý příběh na odpoledne k vodě.

18.08.2022 4 z 5

Král Král Devney Perry

Perfektní kniha se sympatickými postavami a zápletkou, ale škoda, že nebylo trochu nastíněno rozuzlení a musím sehnat druhý díl.

06.08.2022 4 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

No, nevím. Moc stránek, ale skoro o ničem. Dávám tomu šanci pouze skrz Gabrielovi a zápletce ukradených obrazů.

06.08.2022 3 z 5

Útěk Útěk Martina Cole

Kniha měla zajímavý náměť na to jak dostat manžela z vězení, ale příběh se táhnul a konec byl za mě málo dramatický.

06.08.2022 3 z 5

Hanebná kráska Hanebná kráska Martina Cole

Opět kniha od autorky, kde rodina drží při sobě a hlavní hrdinka Briony ji drží při sobě. Zajímavý příběh s pohnutými osudy ač ze začátku krutý skrz věk dívek.

27.07.2022 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Milý romantický příběh a ztrátě důležité osoby, ale i o znovushledání dávné lásky.

12.07.2022 4 z 5

Bestie Bestie Martina Cole

Tak to je teda vyloženě bestie! Knihu jsem nemohla odložit a celou dobu jsem si říkala, že to není možné, jak jí furt důvěřují a že jí to prochází.

Tajemství bohyní na Žítkové Tajemství bohyní na Žítkové Vlastimil Hela

Kraj to byl a je určitě zajímavý svojí historií, neznalostí místních obyvatel a že jim to tam dlouho vydrželo si zachovat svoji rázovitost a nevědomost, co se děje okolo nich. Kniha to byla určitě zajímavá, ale bohužel autor to nepojal zrovna nejlépe.

12.07.2022 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Silný příběh o tom, že chcete zachránit jedno nemocné dítě, ale trpí i to zdravé a funguje pro rodiče jako náhradní součástka. Konec byl velmi smutný.

Královna zločinu Královna zločinu Martina Cole

Nešťastný osud jedné dívky a rodiny přetváří život v nemilosrdné zločiny londýnského podsvětí.

Nejtemnější obavy Nejtemnější obavy Martina Cole

Škoda smutného konce. Jinak první kniha od autorky a líbil se mi styl psaní a z jakého prostředí, i když ne moc zrovna šťastného.

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Příběh jsem četla jedním dechem, ale prostě je to k neuvěření, že se tohle dělo. Mám pochyby jestli to bylo vážně založené na skutečné události nebo jak moc se na tom podepsala pravda. Ještě mi chybí dovětek jak to bylo po válce s hlavními aktéry popřípadě shledání s přáteli a rodinou.

Tenký led Tenký led Paige Shelton

Kniha byla fajn a líbí se mi vykreslení drsné Aljašky. Jsem zvědavá na pokračování.

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

Třetí díl se mi líbil nejvíce a závěr byl překvapivý.

Ten den Ten den Blanka Lipińska

Pokračování se mi líbí více. Je to především o kamarádství Laury a Olgy, která je mi nesmírně sympatická svoji ztřeštěností.

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Nejdřív jsem viděla film a až teď jsem četla knihu s ročním odstupem. Kniha se mi líbila více. Laura byla mnohem sympatičtější a při téhle knize je lepší si děj představovat, protože ve filmu toho tolik nenatočí.

18.06.2022 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Ponurá krajina Norska a český kriminalista jede náhodou na dovolenou, kde se musí stát vražda. Klevisová v poslední době patří mezi mé oblíbené české autorky.

17.05.2022 5 z 5