kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Za mě třetí díl méně čtivý. Přišlo mi zbytečné zmiňovat v příběhu jejího ex a bratra, kteří tam neměli v podstatě žádný význam. Konec byl hodně překvapivý.

25.04.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha během večera přečtená a byl to moc smutný příběh. Cácorky mi bylo moc líto a pořád jsem si říkala, že se to už musí zvrátit k lepšímu v jejím životě a v rodině.

25.04.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh psaný, tak jak to bylo v pohraničí během válečných let a poté. Smutná doba a přes to se soužití dvou rodin zdá idylické nebýt nového pana předsedy.

25.04.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Vždy skvělá Colleen napsala opět čtivý příběh, ale konec byl bohužel celou dobu předvídatelný.

09.04.2023 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Příjemný příběh zasazený do historického Londýna.

09.04.2023 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Narazila jsem na autora náhodou a skvěle napsané. Příběh utíkal a neustále jsem přemýšlela, jak to asi dopadne? Nechybělo napětí, rodinné tajemství a tak si ráda přečtu něco dalšího od spisovatele.

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Chvíli čtivé a chvílemi jsem se ztrácela o čem je příběh. Každopádně zajímavé z pohledu historie o povolžských emigrantů z Německa.

28.03.2023 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Perfektní krimi příběh ze švédské krajiny.

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha mě velice zaujala a popravdě jsem moc nevěděla, že bylo u nás tolik Řeků i přesto, že babička mi vyprávěla, že jich měla několik na základní škole a spoustu jich zde zůstalo.

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi Picoult umí psát čtivě a pojmout výborně těžké a většinou smutné téma. Tenhle příběh není výjimkou, kdy je hlavní příčinou rasismus.

Truly Truly Ava Reed (p)

No, tak klasická slaďárna. Ničím nepřekvapí a od začátku je jasné, jak to celé dopadne.

21.02.2023 3 z 5

Těla na prodej Těla na prodej Martina Cole

Skvělý detektivní příběh. Martina Cole opět nezklamala. Celou dobu jsem vraha tušila.

21.02.2023 4 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Kniha měla láskyplný nádech i přesto, že příběh je zasazený do válečného období ve Skandinávii.

21.02.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Skoro do konce jsem netušila jak to dopadne. Claire, která se sama chtěla pomstít nakonec skončila jako oběť.

21.02.2023 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Dobrý příběh plný akce, napětí,o věrnosti k rodině a přátelům.

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Skvělá oddechová kniha z královského prostředí. Samozřejmě mě bylo jasné, jak tento sladký příběh skončí, ale proč si občas nepřečíst knihy se šťastným koncem.

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Hlavní hrdina je opravdu zvrhlý a už podle toho napovídá název knihy. Aiden má problém s Elsou, ale mstí se jí za něco? Temná minulost? To se vše odráží v jeho zničené a násilné mysli.

06.02.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Mariana Zapata nikdy nezklame. Vím, co od ní očekávat a toho se mi vždy dostane.

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Jako bych se ocitla v Krušných horách. Kniha vypráví o bohužel smutném osudu, kdy hlavní hrdina padne až na samé dno, ale hory ho dají do pořádku a snad už jen se šťastným koncem.

28.12.2022 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Trošku mě trvalo než jsem se knihou prokousala. Nevadilo mi střídání časové linie, ale za mě moc postav, které se tam třeba jenom mihli. Jinak příběh je zakomponován v krásné skotské přírodě.

28.12.2022 4 z 5