Útěk

Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1718/bmid_utek-xYi-1718.jpg 4 81 17

Donna Brunosová si žije jako v bavlnce a svého manžela miluje z celého srdce. Když jej soud pošle za loupežné přepadení na osmnáct let za mříže, Donna je pochopitelně zdrcena. Georgio přísahá, že se stal obětí spiknutí, a z obavy, že nepřežije kruté podmínky v nejpřísnější britské věznici, svou ženu žádá, aby mu pomohla uprchnout. Donna začne podnikat první kroky a postupně proniká do světa, o jehož existenci neměla dosud ani potuchy - do světa brutálního sexu a násilí. A čím více poznává odvrácenou stranu manželových obchodních aktivit, tím silněji začíná pochybovat o jeho nevině.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Jump , 1995

kalinka99
06.08.2022 3 z 5

Kniha měla zajímavý náměť na to jak dostat manžela z vězení, ale příběh se táhnul a konec byl za mě málo dramatický.

gfdsa123
04.08.2019 4 z 5

První třetina knihy se mi zdála zajímavá, druhá třetina nudná - nevim čím byla Donna přínosem jako prostředník při vyjednávání útěku, ale poslední třetina vše napravila, tu jsem hltala. Alan se mi líbil od začátku a předvídatelný konec mi nevadil

DericCaster
01.09.2018 4 z 5

Nevím, mě se knížka celkem líbila. Zvláště poslední třetina byla docela napínavá. Je fakt, že hlanvní hrdinka působila trochu naivně, no ale kdyby ne, tak by půl knihy nemělo o čem být. Dostane-li se mi do rukou další knížka od autorky, tak si ji rád přečtu.

DickBach
30.09.2017 3 z 5

Na můj vkus zbytečně zdlouhavé, nimravé a moc... poetické - sladké. Hlavní hrdinka mi svou naivitou hraničící s blbostí lezla na nervy, svatouškovského manžílka by každá trochu rozumná ženská kopla do zadku hned a Alan? No já nevím, ale takový tvrďák a takhle se "rozsype"? Na mně prostě celé příliš naivní a zromantizované.

grizlinka
19.09.2017 3 z 5

Spad a trosku necekany zvrat přisel az na konci.jinak trosku ubíjející.ani nemluvím o tom jak dlouho mi to trvalo se tam dostat

Matita310
13.07.2017 5 z 5

Další kniha od této skvělé spisovatelky. Celou dobu jsem čekala, já tohle může skončit, ale jsem ráda, že to dopadlo zrovna takto. Moc pěkně napsané.

Martasek5
05.03.2017 3 z 5

Třetí knížka od Cole. Kvalita v mých očích pomalu klesá. Celá knížka byla strašně předvídatelná, od samého začátku Vám naivní Donna leze na nervy, u Georgia je jasné že nebude takový svaťoušek ja tvrdí své ženě, ale bordel s dětma? To je silné kafe..Konec se četl skvěle, jedním dechem narozdíl od začátku knihy dočteno..jo a Alana Coxe jsem žrala teda od začátku, ten se autorce povedl :)))

rengers
01.09.2016 5 z 5

Příběh je velmi poutavý, bez pasáží u kterých by se člověk nudil. Je tam všechno, láska, napětí, lidská naivita o tom jak člověk smýšlí, když jde o peníze a pohodlí!
Když jsem to dočetl, tak jsem si řek, jak lidé mohou být takové Sv.....Co všechno jsme schopni udělat pro peníze!!!

lharka13
08.03.2016 4 z 5

Skvělá čtivá knížka. Donně zavřou manžela, poté zjišťuje, že ho vlastně neznala, převezme jeho podnik, snaží se mu pomoci utéct a ve finále zjistí, že si její pomoc nezaslouží. Je to příběh, kde konečně zase jednou vyhraje chytrá ženská a ty špatný dostanou, co jim patří. Bavilo mě a strhlo.

alexis818
03.08.2015 5 z 5

Velmi zdařilé dílo,napínavé a čtivé.Doporučuji.

VladkaBU
26.10.2014 4 z 5

... zajímavý, čtivý příběh, zprvu se mi to nezdálo, ale pak jsem se začetla, zvláště poslední třetina, zvláště vyústění příběhu se mi líbilo

Kubíííína
23.06.2014 5 z 5

Martina Cole mě opět nezklamala, super čtení, napínavé, rozhodně doporučuji.

bobina58
11.03.2014 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a určitě né poslední.

Michnicka
18.09.2013

U této autorky jsem zvyklá na peprnější knihy. Vydržela jsem do stránky 100 a nezaujalo mě to.

terkycca
04.03.2013 4 z 5

velmi povedená kniha :)
je zajímavé, že i když žena žije jako v bavlnce a nemusí se vůbec o nic starat, mozek se ji neztratil a nakonec , i když to vůbec nebylo jednoduché, si dokázala dokonale poradit :-)
v knihách od Martiny Cole si bývají hlavní hrdinky(hlavně ženy) velmi podobné - chytré a krásné :-)

fidza
26.10.2011 5 z 5

Velmi podařená kniha! Georgio je pěknej mafián :)

WEIL
19.08.2011

Donna je prý bezva žena, miluje svého muže, a má co chce. Jenomže muž si vydělává hlavně přepadáváním a to Donna neví. A když se to Donna dozví, tak utíká co jí síly stačí.

Martina Cole
anglická, 1958