Nejtemnější obavy

Nejtemnější obavy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1728/nejtemnejsi-obavy-1728.jpg 4 75 7

Pro pouliční prostitutku Joanii Brewerovou jsou její tři děti vším. A protože otcové o svých potomcích nechtějí ani slyšet, natožpak je živit, Joanie se dál věnuje nejstaršímu řemeslu, aby její děti nestrádaly. Je sice příkladnou matkou, ale vzhledem ke svému způsobu obživy žije v neustálém strachu, že jí budou děti odejmuty. Osmnáctiletý Jon Jon je na jednu stranu vzorný syn, ale už se pevně začlenil do londýnského podsvětí. Jeanette má sice teprve čtrnáct, ale o špatnostech světa ví více, než by bylo v tomto věku vhodné. Joanie se proto upne především na nejmladší Kiru, jedenáctiletého naivního andílka, která je ze všech tří dětí nejzranitelnější. Jednoho dne se však naplní její nejtemnější obavy: malá Kira zmizí. Mateřský instinkt Joanii napovídá, co se její malé holčičce stalo. Jako ženě znalé praktik podsvětí je jí jasné, že by snad bylo lepší trpně přijmout krutý osud, ale ona je rozhodnuta zjistit holou pravdu, i kdyby je to všechny mělo zničit…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Know , 2003

kalinka99
18.06.2022 5 z 5

Škoda smutného konce. Jinak první kniha od autorky a líbil se mi styl psaní a z jakého prostředí, i když ne moc zrovna šťastného.

perpe2a
18.10.2020 4 z 5

Výborné drama z mafiánského prostředí. To ráda čtu, Martina Cole je má oblíbená autorka. Tématem byla tentokrát prostituce a zneužívání dětí. Mohu doporučit.

hasta
13.10.2019

Po dlouhé době jsem dostala chuť vrátit se k Martině. Nebyla to špatná knížka, ale v hlavě mi asi nijak neutkví.

Martasek5
24.12.2016 4 z 5

Super čtení, Joannie mi byla i vzhledem k své obživě velmi sympatická, i jejího syna John Johna jsem si oblíbila..Jen mě kniha nedostala tolik jako předchozí co jsem četla od autorky, Maniak - ten byl o kapánek lepší.Ale jak říkám, pohodové čtení

DickBach
20.04.2016 3 z 5

Pěkná knížka, četlo se téměř jedním dechem. Sice jsem "věděla", jak to s Kirou je, ale i přesto jsem byla hrozně zvědavá jak to Martina zauzluje a převrátí naruby. Konec byl, pravda rychlejší, ale nijak výrazně mi to nevadilo.

malen
17.01.2015 5 z 5

Také jsem čekala jiný konec, ale opravdu se jinak moc dobře četlo.

Trina1
12.03.2011 5 z 5

Knížka se moc dobře četla, ovšem ten závěr byl oproti celkovému ději nějaký rychlý, působilo to na mě, jako by to autorka chtěla rychle ukončit a tak to tam honem všechno naplácala.

thrillery prostitutky matky samoživitelky, svobodné matky

Martina Cole
anglická, 1958