Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Legenda Legenda Marie Lu

Vojenské prostředí, nemoc, válka, intriky, dva odlišní hrdinové, zajímavá forma vyprávění. Akční, uvěřitelné, boží.

04.11.2019 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Nápad naprosto geniální. Příběh je spíš nenáročné proplouvání neobyčejným životem, kde na vás nečeká moc zvratů. Víc než osud hlavních hrdinů by mě zajímaly životy těch, v jejichž těle se A ocital. Ale jako oddechová jednohubka je to fajn.

04.11.2019 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Strašná nuda, raději si pusťte pohádku.

04.11.2019 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Zvláštní. Ne moc děsivý. Rozhodně zajímavý.

04.11.2019 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Není to můj šálek kávy.

04.11.2019 2 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Knihu hodnotím jako lepší průměr, protože jsem měla problém se do toho vžít a Mac mi lezla na nervy. Rozhodně bych knihu doporučila lidem, kteří hledají něco nového, ale nečekají nic převratného. Je to spíš oddechové čtení, které sice neurazí, ale třeba vás ani nenadchne.

04.11.2019 3 z 5

Kniha, co je a není o Avě Lavender a magický realismus, který vás dostane. Neuvěřitelné podivné a krásné.

04.11.2019 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Miloučké a nenáročné. Gierová má kouzelný styl psaní, díky kterému příběh utíká. Spíše pro mladší.

04.11.2019 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Neurazí, nenadchne, ale jako jednohubka je to fajn. Čte se to rychle, pomalu, příběh dává smysl, postavy jsou víceméně příjmené a styl psaní taky.

Papírová města Papírová města John Green

Za mě asi nejlepší Greenovka. Možná bych ocenila trochu uzavrřenější konec. Snad bych i překousla krátké "za půl roku" nebo celkově epilog. A musím říct, že postava Marco byla docela zklamaní.

03.11.2019 4 z 5

Hrabal je Hrabal. Hlavní postava je nesnesitelná, povrchní a vypočítavá, ale taková má být. Občas fajn motivy, ale příběh jako takový mě nevzal.

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Mimozemské sci-fi prostě můžu, o víc, když je krvavé. Nejsem morbidní, ale prostě mám ráda akci a zvraty. Pátá vlna popisuje hned několik různých dějových linek, které se nakonec spojí v jednu. A věrte mi, že fakt nebudete vědět, na čí straně stojíte.

03.11.2019 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Pasažérka je rozhodně originální a velice povedená kniha. Autorka cestování časem pojala velice dobře, a přestože mi nějaké skutečnosti trochu ucházely nebo jsem s nim nesouhlasila, byla jsem spokojená. Podívat se do různých epoch a měst (Paříž, New York, Londýn, Damašek...) bylo zajímavé, ale ráda bych se dozvěděla více detailů o jednotlivých místech. Hrdinové mi úplně k srdci nepřirostli a jako největší mínus vidím romantiku, které v příběhu bylo více než dost.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

jakože jo i ne. něco tam bylo fakt super, ale asi v tom neumím najít tu hloubku, kterou tam všichni nalezli - nebo alespoň tvrdí,že ji tam vidí. nejlepší byl asi prostředek a spíš se mi líbily ty delší části. ale jako exkurz do poezie dobrý. jelikož jsem naposledy četla kytici k maturitě, tak mi to trochu otevřelo oči. na víc než dvě hvězdičky to ale nevidím, protože si myslím, že poezie by mi měla dát něco víc.

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

První dva díly bomba, ale tohle mě už tolik nebralo.

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Rupi Kaur by měla zůstat u instagramových postů. Což je prostě ideální formát na čtyř řádkové proudy myšlenk oddělené enterem. Nemluvě o tom, že bez toho enteru by to prostě byla naprosto obyčejná věta. Zkusila jsem to dvakrát, ale prostě se s Kaur nekamarádíme.

Gemina Gemina Amie Kaufman

430 stránek na jeden zátah. Takhle dobrý to bylo. Nevím, na co čekáte. Mazejte to číst. (I když Illumiane bylo o vlas lepší. A rozhodně o jeho větší masakr - v tom krvavém slova smyslu). Chci Obsidio. Teď. Hned.

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tahle kniha je hodně o Karkulce a málo o Cinder. Scarlet je ale výborná postava a vedlejší postavy jsou ještě mnohem lepší. Dějová linka byla docela přímočará a odehrála se asi tak během dvou dnů, ale na škodu to rozhodně nebylo.

Cress Cress Marissa Meyer

Cress a Thorne jsou milááááčci! Cress byla o dost romantičtější než předchozí díly, ale vůbec mi to nevadilo. Spíš naopak. Každopádně pořád to byla dost jízda, přestože jsem neměla tolik času věnovat se čtení. Cress je naprosto úžasná postava a jsem dost ráda, že měl Thorne mnohem větší prostor... Nicméně jsem měla během čtení trochu déja vu, o čem jsem psala už v jednom updatu, a pořád jsem si ho nevysvětlila, protože zbytek knihy mi byl dost cizí. Tak... A teď je čas pustit se do Winter. Už teď vím, že mi bude líto, až celou tetralogii dočtu.

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Jako celek průměrná, ale příjemná série. Před pár lety by se mi líbila o něco víc. Teď jsem tam viděla příliš klišé a na nehynoucí lásku do konce života v šestnácti letech jsem prostě trochu stará. Navíc mě fakt štval ten milostný trojůhleník. Na to, jakou Tucker hrál roli v prvním díle, teď tam byl hrozně navíc, vůbec nezasahoval do příběhu, a přestože jsem původně byla team Tucker, Christian si mnohem víc zasloužil šťastný konec.