JustWomen JustWomen komentáře u knih

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Trápím se s touto knihou už několik dní a končím na straně 238. Bohužel nedočteno, nudím se, nedá se to srovnat třeba s knihami Lindy Castillo, je to tak ploché, bez energie, bez emocí, chtěla jsem to dočíst, ale kašlu na to. Je tolik skvělých knih ...

20.06.2018 odpad!

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Tak toto byl thriller mrazivý asi tak, jako mužská rýmička. Spíš román pro ženy a ani konec se mi nelíbil, vyznělo to lacině. Nechápu 84 %, za mě ne!!!

17.06.2018 1 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Motivace k seriovým vraždám mi přišla nepřesvědčivá, ale celou knihu vyšperkovaly životy a vztahy skvělých hlavnich postav, v tomto dile zaujal zejména Billy. A nemohl by už někdo trochu uzemnit Vanju, která manipuluje s lidmi kolem sebe podle svých nálad? Jak toto skončí?

16.06.2018 5 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Průměr, do poloviny knihy dost nudné, postavy opravdu nesympatické, spíše psycho než thriller.

12.06.2018 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

V kontejneru odhozená těla mučených a zavražděných žen. Problematika sociálních sítí, falešné profily na Facebooku, jak jednoduché je někoho sledovat a zabít.
Líbilo se mi i to, že už v v průběhu příběhu autor prozradí vraha. Snad jen trochu zdlouhavé...

11.06.2018 4 z 5

Nerozlučný pár Nerozlučný pár James Patterson

Skvělá kniha, zavádějící název, nenechte se tím odradit, doporučuji.

11.06.2018 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Za mě pět hvězd. Výborné čtení, prostředí amišské komunity, postava náčelnice Kate... Jsem si jistá, že od této autorky přečtu všechno. Skvělá práce!!!

29.05.2018 5 z 5

Pochybnost Pochybnost C. E. Tobisman

Začalo to skvěle, postava Caroline je neskutečná, první den v nové práci, první složitý případ, mafie, konspirace, miliony úkolů, ale ona skvěle vyřeší vše. Pomalu mě to ale už přestávalo bavit a ačkoliv konec byl neočekávaný, chyběla tomu štáva. A všechny mužské postavy jsou negativní, všimli jste si?

26.05.2018 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Moc řečí, málo akcí, proto za 3

22.05.2018 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Wow, úžasné čtení, dala bych šest hvězdiček, kdyby to šlo. Krásně napsané, čtivé, drsné, ale nepřekombinované, zatím moje nejlepší kniha roku 2018.

15.05.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Bylo to divné, zatím nejhorší, co jsem od autora četla.Tak podivný motiv ke všemu tomu zlu, co se tam děje, tak nevěrohodné podrobné popisy bojů, dost jsem se trápila, abych to dočetla. Snad trochu to vylepšil neočekávaný konec.

11.05.2018 2 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Trochu mrazivá česká detektivka, napětí, tajemno, vztahy, znalost prostředí domova pro seniory, nezklamal ani konec. Ano, takové české autory chceme číst.

08.05.2018 4 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Napínavá zápletka, svět novinařiny a modelingu, ale trochu mimo realitu, protože vím určitě, že není možné, aby modelky byly takto zneužívané a nikdo si toho nevšiml. Nejde jen o jejich obličej, používají celé tělo, pořád je někdo fotí, obléká, líčí . A konec mi taky nesedl, pro mě prostě neuvěřitelné ...

28.04.2018 3 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Začátek vypadal zajímavě, ale čím dál, tím to bylo horší. Jednoduchá zápletka, nevěrohodná příčina k útěku, plytké popisy postav. Po knize této autorky už určitě nesáhnu.

22.04.2018 2 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Wow, skvělý psychothriller, napínavé, složité rodinné vztahy, domácí násilí a jeho vliv na životy všech zúčastněných, agresivní úchyl, posttraumatická porucha, zvláštní byla změna vypravěče v druhé části. Doporučuji.

18.04.2018 5 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Moje druhá kniha od této islandské autorky a vůbec mě to nebavilo. Tóra jako vyšetřovatelka je zde nemastná, scény z rodinného života nezajímavé, vše tak nějak jednoduše napsané, nevěrohodné, hodně jsem se musela do čtení nutit a ani konec se mi nelíbil.

16.04.2018 2 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Případ šestinásobné vraždy byl složitý a velice komplikovaný, vyšetřování trochu překombinované a zdlouhavé. Více než vyšetřování mě však zaujaly vztahy, ty jakoby zabraly hlavní dějovou linii a opravdu mě bavily. Těším se, jak to v dalším díle všechno dopadne, protože ten konec byl hodně překvapivý.

11.04.2018 4 z 5

Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawking

K přečení této knihy mě inspirovala smrt Stephena Hawkinga. Přestože byl SH intelektuáĺním velikánem a dosáhl nehynoucí slávy, byl sobecký, cynický a trval na tom, že je neomylný, a to přesto, že byl po většinu života bezmocný a závislý na pomoci jako dítě. Zajímaly ho jen 2 věci, jeho práce a jeho zdravotní stav.
Autorce a jeho manželce se to povedlo popsat zvláštním způsobem, bez emocí a pocitů, jakoby to psal někdo třetí. Svým způsobem to nebylo špatné, možná to ani jinak nebylo možné. Určitě kniha stála za přečtení.

02.04.2018 4 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Bylo to zvláštní, dva odlišné příběhy, minulost a současnost, erotické scény versus popisy holokaustu a života v Osvětimi a opravdu překvapivý, nečekaný, ale logický závěr. Hodně dobré, přečíst !

23.03.2018 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Simon Booker

Za mě dobrý. Morgan a Lissa, jak tohle skončí? Každý příběh je nejen vyšetřování justičního omylu, ale i jejich osobní příběh, šílené zážitky matky a dcery, co všechno musí prožít a jaké bude pokračování? Určitě si to nenechám ujít.

18.03.2018 4 z 5