Pochybnost přehled

Pochybnost https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372371/bmid_pochybnost-XbJ-372371.jpg 4 80 80

Caroline Audenová série

1. díl

ČÍM VÍC SE SNAŽÍ O SPRAVEDLNOST, TÍM VÍC SE VZDALUJE OD ZÁKONA… Caroline Audenová získá práci ve špičkové právní kanceláři v Los Angeles a je nadšená z nové výzvy – a vděčná za to, že může zapomenout na svou temnou minulost počítačové hackerky. Její nový šéf ji pověří úkolem zjistit, jestli oblíbená geneticky modifikovaná potravina nezpůsobuje u lidí selhání ledvin. Caroline nemá udělat nic víc než prozkoumat podklady a seznámit nadřízené s tím, co zjistila, jenže její technické dovednosti a intuice ji zavedou mnohem dál, než původně zamýšlela. Když začne tušit, že by mohla existovat souvislost mezi smrtí uznávaného vědce a netransparentním biotechnologickým gigantem, hlasitě se ozve proti zjevné křivdě a brzy se sama ocitne na mušce. Čas se krátí a tisíce životů jsou v ohrožení... včetně toho jejího. Teď musí tahle nezkušená začínající právnička s problematickou minulostí a zálibou v hackerství prokázat, že firma s majetkem v řádu miliard dolarů způsobila smrt tisíců lidí – než dostanou i ji samotnou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Doubt , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pochybnost. Přihlašte se a napište ho.

Miro67
24.09.2022 3 z 5

Něco tomu chybělo (možná i něco víc). Námět dobrý, zpracování pokulhává. Caroline je věčně v časovém presu, vždy chybí pár minut, ale ona to zvládne. Na případu pracují i renomovaní právníci, ti však dělají školské chyby. Caroline to však zvládne.
A druhá věc, v případě Super Sojy jde o produkt, který prakticky zabíjí. Ale důkazní studie jsou "k ničemu", pokud nebudou soudu dodány do určité vteřiny? Opravdu tak funguje právo v USA?

Berny
31.08.2021 3 z 5

Někde v půlce knihy (myslím) hlavní hrdinka zapomene kufr v taxíku, když pospíchá do soudní budovy. Po zbytek knihy jsem čekala, kdy se k tomu autorka vrátí a ono nic. :D

čef
24.05.2021 5 z 5

Tak tato kniha mne opravdu bavila až tak, že jsem odložil spaní na později. Příběh začínající koncipientky v právní firmě má všechno, co se od tohoto žánru očekává. Obrovský skandál s GMO potravinami se snaží firma ututlat za každou cenu, tedy hlavně uplácením, ale i pomocí fyzického nátlaku až vražd. Naše hrdinka s těmito padouchy srdnatě válčí a jak to dopadne, se dozvíte sami, pokud máte právnické thrillery rádi tak jako já.

10 nejprodávanějších eknih (srpen)

14.09.2018

Kdysi hackerka, nyní právnička proti mocné korporaci…

02.05.2018

Knižní novinky (9.4. - 22.4.)

09.04.2018

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Pochybnost v seznamech

v Právě čtených3x