Zabij mě znovu

Zabij mě znovu
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354678/bmid_zabij-me-znovu-UOs-354678.jpg 4 49 49

Morgan Vineová série

< 2. díl

V knize Zabij mě znovu se čtenáři opět setkají s investigativní žurnalistkou Morgen Vineovou, kterou mohou znát z Bookerova předchozího detektivního thrilleru Stín pochybnosti. Tentokrát se na ni s prosbou o pomoc obrátila odsouzená vražedkyně. Anjelica Fryová je ve vězení za vraždu svého exmanžela Karla Savage. Po požáru, který údajně úmyslně založila, se našly jeho tělesné ostatky. Nikoho nezajímá, že má strach z ohně, že se musí starat o dítě, ani to, že Karl byl vlastně zločinec. Týral ji. O její vině nikdo nepochybuje. Uvěří jí alespoň Morgan? Zdá se to být naprosto nemožné. Dokud Morgan neuvidí domnělého nebožtíka na ulici...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Kill Me Twice , 2017


více info...

Přidat komentář

veronna
03.10.2020 4 z 5

Tahle kniha se mi líbila o dost víc než předchozí díl. Čtivé.

iveta3689
11.07.2020 3 z 5

Hlavní námět o nevinně odsouzené není moc originální, ale je dobře zpracovaný. Vedlejší linka s farmou na děti je neotřelá a příjemně rozvinula hlavní příběh. Hlavní hrdinka má supermanské sklony, to je v poslední době nějaký spisovatelský zvyk a je to škoda. Samotný konec je trochu splácaný, možná ve snaze autora překvapit. To se ale nepovedlo, spíš to knize ublížilo.


soukroma
20.03.2019 2 z 5

Nelíbilo: nezaujalo tématikou - postavami, zápletkami a stylem odradilo.

Šmoulinka1980
17.01.2019 5 z 5

Mně se kniha líbila moc. Postava novinářky Morgen, která se zabývá případy, kdy jsou pochybnosti o vině vězně, mi je sympatická. Ale i souhlasím, že někdy už je to moc, jak dovede "vybruslit" z nebezpečné situace. Chování dcery Lissy mě tedy v tomto příběhu dost štvalo. Ale jinak to bylo napínavé čtení, pořád se něco dělo a nutilo mě to číst dál. Za mě plný počet hvězdiček a určitě doporučuji!

Martiiiik
23.10.2018 5 z 5

Dobrá knížka, skvěle se četla, plyne tak přirozeně, i když je to občas trochu neuvěřitelné :-) Morgan je jako Walker, přežije prostě úplně všechno :-D Stojí za přečtení :-)

PetraBery
24.09.2018 4 z 5

Stejně jako předchozí díl, tak i tento je čtivým detektivním příběhem, kdy hlavní hrdinka Morgan vyšetřuje možný justiční omyl. K tomu musí Morgan řešit i osobní linku s dcerou Lissou, kdy konec byl v této rovině celkem nečekaný. Pokud bude další díl, ráda si ho přečtu.

perpe2a
03.07.2018 4 z 5

Druhý díl série, který nebyl vůbec špatný. Nechybí napětí, zamotané a komplikované vztahy... jenže na druhé straně mi vadilo chování Lissy, které místy hraničilo s absurditou a taky lehkovážnost hlavní hrdinky Morgan při zjišťování informací na vlastní pěst. No nevím, asi při ní vždy stálo štěstí. A ten otevřený konec...ten jednoznačně nutí počkat si na další díl. Když to zhodnotím, je to čtivé, dobře napsané, ale doufám, že se to v dalším díle nezvrtne a autor se bude více držet "při zemi".

Danago
24.05.2018 4 z 5

Anjelica Fryová je ve vězení za vraždu svého exmanžela Karla Po požáru, který údajně úmyslně založila, se našly jeho tělesné ostatky. Nikoho nezajímá, že má strach z ohně, že se musí starat o dítě, ani to, že Karl byl vlastně zločinec. Týral ji. O její vině nikdo nepochybuje. Novinářka Morgen se snaží prokázat, že je Anjelica odsouzená neprávem. Věří jí protože viděla domnělého nebožtíka na ulici...

Velmi čtivý a napínavý detektivní thriller s nečekaným koncem.
Jako první kniha i tato je o vyšetřování justičního omylu, a o osobním životě Morgan a její dcery Lissy . Knížka mě bavila.

Ainslee
03.05.2018 3 z 5

Příběh není špatný, jen to zpracování se mi moc nezamlouvalo. Začalo to být napínavé zhruba až v půlce knihy a co mě opravdu rozčilovalo, bylo naivní a místy až dětinské chování Lissy.

JustWomen
18.03.2018 4 z 5

Za mě dobrý. Morgan a Lissa, jak tohle skončí? Každý příběh je nejen vyšetřování justičního omylu, ale i jejich osobní příběh, šílené zážitky matky a dcery, co všechno musí prožít a jaké bude pokračování? Určitě si to nenechám ujít.

Hella
10.02.2018 3 z 5

Docela slušný příběh, to ano. Jen si pořád nějak nemůžu zvyknout na naivitu až hloupost Morganiny dcery Lissy, kterážto mě hodně irituje.

Šánka
03.01.2018 4 z 5

Takový adrenalin a zvratový maraton jako první díl to určitě nebyl, ale je to velmi čtivý a lehce napínavý detektivní thriller s nečekaným závěrečným překvapením. Na postavu novinářky Morgan si už zvykám, i když asi by to ještě pár dílů chtělo na získání sympatií :-).
Za přečtení kniha určitě stojí, ale mně tak úplně nesedl konec.

Štítky knihy

detektivní a krimi romány thrillery tajemství pátrání

Autorovy další knížky

2017  86%Stín pochybnosti
2017  77%Zabij mě znovu