Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem

Knižní předloha filmového hitu Teorie všeho Fascinující životní příběh jednoho z největších vědců naší doby Stephena Hawkinga Jane Hawkingová je první žena patrně nejznámějšího vědce současnosti Stephena Hawkinga. Tomuto dnes čtyřiasedmdesátiletému matematikovi a teoretickému fyzikovi diagnostikovali ve 21 letech neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému a dávali mu maximálně dva roky života. V knize Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawkingová popisuje jejich společný život, jak se pokoušela sladit péči o svého manžela s potřebami rozrůstající rodiny, jak s ním prožívala úspěchy i neúspěchy. Bez zábran líčí i krach jejich vztahu, kdy ji Stephen opustil kvůli své ošetřovatelce a ona se provdala za rodinného přítele. Všechno vypravuje se zarážející upřímností, ale zároveň s láskou a respektem. V této mimořádně otevřené, dojemné a často i vtipné knize odhaluje autorka nejenom komplikovaná a bolestná dilemata svého prvního manželství, ale odkrývá i všudypřítomný vliv slávy a bohatství. Výsledkem je kniha plná optimismu, životní síly a vůle. Tato kniha byla s úspěchem zfilmována a představitel Stephena Hawkinga herec Eddie Redmayne získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250048/big_cesta-do-nekonecna-muj-zivot-se-ste-250048.jpg 4.175
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , XYZ (ČR)

Travelling to Infinity: My life with Stephen, 2007

Kniha Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem

kozisek1
26.07.2021

Výborná kniha. Obdivuji Jane, za to, jak ten společný čas vydržela. Co se týká těch ošetřovatelů, muselo to být peklo. Být skoro cizincem ve vlastním domě...
Paní to napsala velmi pěkně, upřímně bez zášti.

d.oliee
29.10.2020

Velmi těžká kniha a to nejen počtem stran. Zhruba po 150 stranách jsem ji odložila a dlouho jsem se dokopávala číst dál. Protože mě ale zaujal film dala jsem ji ještě šanci a v podstatě jsem ji dočetla naráz. Pasáže ohledně odbornosti obou hlavních postav mi přišly méně zajímavé avšak v tomle případě to asi k příběhu patří.

ajaworld
18.10.2020

Skvělá kniha, přes 500 stran přečteno s radostí. S. Hawking byl problematický muž a životní cesta s ním byla evidentně očistcem. J. Hawking je statečná žena, fyzicky i psychicky silná. Nesouhlasím s předchozími komentáři, že je to prosto citovosti. Ne. Je to myslím napsané, jak život šel, nepřeslazeně To nebyla žádná romantika. S.Hawking byl sobec, myslel jen na sebe.
Vřele doporučuji. Pouze velikost knihy mi trochu ztěžovala čtení. A uvítala bych nějaké dokumentační foto. Ale to píši jen na okraj.

Knihomolka506
20.09.2020

jedna mladá žena popisuje život s nejslavnějším mužem té doby. Stephenem Hawkingem. Kromě vtipných momentů, které spolu zaziji popisuje jeho nemoc, která přijde jako blesk zničehonic. Jenom tak.. příběh je moc pěkný a určitě doporučuji všem!

MegasBrumlů
02.04.2020

Od přečtení koukám na Stephena jinak. Kniha je lepší jak film, který si dle mého některé věci přikrášlil a neřekl celou pravdu.

jankor
06.03.2020

ze začátku to šlo, nakonec jsem nedočetla.....zrovna dávali v televizi film a řekla bych, že stačí vidět film, odpovídá knize a není tak zdlouhavý

Arlenka
20.08.2018

Knihu jsem si přečetla po shlédnutí filmu Teorie všeho a musím říct, že kniha mi dala mnohem víc náhled na kontrasty života Stephana a Jane, génius, který ale byl handicapovaný a potřeboval pomoc okolí, ke kterému se ale často choval se sobectvím a nadřazeností, a hlavně ke svým nejbližším. Bylo to poutavé čtení a kdo se zajímá o život Stepahana Hawkinga, měl by si přečíst i tuto knihu.

MikeDV3
04.04.2018

Kniha mi toho hodně předala. Opravdu musím obdivovat tu neuvěřitelnou upřímnost, se kterou se Jane do psaní pustila. Ukazuje nám jak kladné stránky jejich vztahu, tak i ty horší, které pro ni jistě vůbec nebyly snadné. Moc nejsem zvyklý číst životopisy, takže mi některé části připadaly nezajímavé a nudné a měl jsem problém se začíst. Myslím si, že by také pomohlo, kdyby byla kniha rozdělena do nějakých logických částí. Měl jsem dost problém odhadnout, ve které části jejich života se nacházíme. Celkově hodnotím jako zajímavou a poučnou knihu a rozhodně ji doporučuji čtenářům životopisů a těm, kteří se zajímají o téma handicapu.