JustWomen Online JustWomen komentáře u knih

Sběratel dětí Sběratel dětí Sabine Thiesler

Tak dobře to začalo, pak najednou úplně jiná dějová linie, musela jsem mrknout, zda nečtu omylem jinou knihu... Ale klaplo to, vše do sebe zapadlo a znalost identity vraha nijak nevadila zajímavosti příběhu. Dost dobrý.

30.11.2020 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Moc dobré čtení, užila jsem si to. Sympatické postavy, originální zápletka s DNA, za mě lepší než Loutkové divadlo.

27.11.2020 5 z 5

Ďábelský ostrov Ďábelský ostrov Nicolas Beuglet

Do poloviny to znělo nadějně, ale pak mi to přišlo jako slátanina a nejhorší ze všeho byl konec. Bylo to přitažené za vlasy, překombinované, nereálné a podivné.

22.11.2020 2 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Pecka, jako vždy...

20.11.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Všeho tak akorát, zajímavé a brutálními podbrobnostmi neubíjející.Takovou mlhu jsem jednou zažila a je to dost děsivé. Těším se na další díl.

16.11.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Šílená kniha plná psychopatů, překombinovaný děj, propojení současných a minulých případů, příběh každé holčičky by stačil, co do počtu postav, zvratů, podezřelých a mrtvých, na samostatnou knihu. Bylo to čtivé a byla tam místa, kdy nešlo přestat číst, ale spousta míst byla překombinovaná a zmatená. Ke konci už jsem byla přesvědčená, že knihu nedočtu, protože toho zla a psycha a temna a zvratů a mrtvých a podezřelých bylo prostě přes čáru. Dočetla jsem, ale se sebezapřením a další díly už určitě číst nebudu. Mám temno v duši.

14.11.2020 3 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Četlo se to dobře, ale nekonalo se žádné wow. Marni byla trochu stranou, a to je škoda, protože je to zajímavá postava. Něco tomu chybělo...

09.11.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Historie našeho kraje, známá jména a místa, horníci, tragédie, lásky, spousta dětí, těžký život, složité osudy. Asi jsem teď zrovna takovou knihu potřebovala, abych si uvědomala, že se pořád máme dobře. Doporučuji přečíst v této zvláštní době.

03.11.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Musím to vydýchat... šílené, propojování duševních poruch, brutalita, neskutečně otřesné a naddimenzované, ale čtivé a musím ocenit ty popisy - krátké, ale vše vystihující, čtenář se okamžitě ocitne uprostřed dění, ví přesně jak to tam vypadá, jaké je počasí, nálada, vůně, atmosféra. Konec jsem neodhadla ani náhodou, fakt šokující. Zvláštní kniha.

31.10.2020 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Četlo se to dobře, ale to hlavní - motiv matky - byl úplně špatně, to by žádná matka neudělala, nebylo vlastně proč, nic tak strašného se jí nedělo. A ten kýčovitý konec... Knihu bych zařadila mezi romány pro ženy.

29.10.2020 2 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Čtivá kniha, ale postava Janie za mě neuvěřitelná. Její stále dokola mazání hovínek a ubližování lidem a zvířatům, vypočítavé chování, přetvářka a schopnost manipulace mi ve věku 6ti let přišla neuvěřitelná, ale přečteno jedním dechem.

25.10.2020 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tajemno a noční můry, vesničané věřící v bohy a strašidla, pověry a tradice, spánek a sny, večerní motlitby "Ulehnu, usnu a probudím se, neboť síly zla na mě nemohou." Mělo to zvláštní atmosféru a bylo to hodně temné a ponuré. Určitě originální česká fantasy, líbil se mi začátek, pak se to trochu vleklo, ale i tak super.

24.10.2020 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Wow, tak toto byl zvláštní thriller. Nejprve jsem chtěla knihu odložit, ale pak to tedy opravdu stálo za to. Za mě skvělé, nemohla jsem přestat číst, taková hra se čtenářem, kdy autor podstrkuje různé stopy a stále ho vtahuje do děje. Hledání útočiště v mysli člověka. Pohlcující čtení.

20.10.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Moc se mi to líbilo, a to bez výhrad. Maximálně čtivé, temné, mrazivé, ale nepřekombinované. Super thriller, doporučuji.

16.10.2020 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Trochu zklamání, dobrý thriller nedělá jen neuvěřitelné množství postav a počet mrtvol. Propletence vztahů, opuštěných dětí, spřízněných osob, těžko se vyznat kdo je kdo a čí je které dítě. Lottie mi přišla fakt nesympatická, závislá a poněkud neschopná. Ocenila jsem vysvětlení tajemství smrti Lottina otce a jejího původu. Celkem z toho vyšel sotva průměr.

11.10.2020 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Takové klidné čtení bez emocí. Nebylo to špatné, ale poněkud rozvleklé a kostrbaté, v podstatě se ani neřešily pražské vraždy Kadeřníka, ale vztahy lidí na vesnici, kde došlo k dalším vraždám, ačkoliv vůbec nebylo jisté, že se jedná o téhož vraha. Výhodou byla česká jména, která se nepletla. Závěr rychlý, stačila jedna myšlenka a bylo po všem.

28.09.2020 3 z 5

Zpěvy páteční Zpěvy páteční Jan Neruda

Přiznávám, přečteno pro čtenářskou výzvu.

26.09.2020 2 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Někdy méně je více. Spousta postav, příběhů, překombinovanost a divný styl spaní, ke čtení jsem se musela trochu nutit. Tak sotva průměr.

26.09.2020 3 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Wow, fakt dobré... konec lepší než začátek, ale téma opravdu zajímavé a vše mělo smysl. Hodně odborné, čtivý styl psaní, mohu jen doporučit.

22.09.2020 5 z 5

Dcery Lamače kostí Dcery Lamače kostí Ted Dekker

Naprosto nesmyslá kniha, na začátku to vypadalo nadějně, ale pak zcela slabý děj, nelogický, nudné popisy, ohánění se názvy jako Lamač kostí, Satan, Otec lží, lámání kostí, mazání krémem, popisy, jak se někdo celý třásl a brečel... opravdu je to brak. Úplně jsem ztratila chuť dále číst.

13.09.2020 odpad!