juli2 juli2 komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knihu jsem četla již dvakrát a pokaždé v ní najdu něco nového. Kniha je napínavá a ani chvilku jsem se u ní nenudila.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Trochu moc vleklé, ale nápad dobrý. Konec je zajímavý. Filmová adaptace zklamala.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

úžasná kniha. Přečetla jsem ji v rámci povinné četby a nelituji. Krásná, čtivá kniha. čte se jedním dechem.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Příjemnou změnou je Jacobova část. Každopádně kniha je zajímavější něž předchozí díl.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

asi nejhorší díl z celé série, bohužel je bella naivnější a naivnější.Ale jinak nápad na téma dobrý :-)

01.09.2015 2 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Kniha je o 100% lepší než film. Příběh mi nepřijde moc uvěřitelný. Bella je strašně naivní a celé je to přitažené za vlasy. Ale jako odpočinkové čtení to není špatné.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha se mi ve finále líbila, ale přišla mi zdlouhavá a na můj vkus tam bylo moc omáčky, ale celkový dojem je pozitivní.

01.09.2015 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

nádherná kniha, nejvíce se mi zapsala do paměti scéna, kdy naříkají koně. Kniha je velmi krutá, ale překrásná. Doporučuji k přečtení (hlavně pro všeobecný přehled).

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

výborná kniha, četla jsem ji v rámci povinné četby 2x. Nejvíce se mi líbila svatební košile a zlatý kolovrat (ten je extra morbidní :-))

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem četla jako malá i jako povinnou četbu. Pokaždé se mi kniha velmi líbila, hlavně pasáž, kdy malý princ pozoroval východ slunce :-). Ale celá kniha je naprosto báječná.

01.09.2015 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

kniha se mi líbila, i když jsem věděla , že to musí dopadnout dobře, bála jsem se, že to dopadne špatně

01.09.2015 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Další výborné pokračování. Celou sérii doporučuji k přečtení.

01.09.2015 4 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Trochu mě zklamalo, že tam nejsou stejné postavy jako v předchozích dílech. Ale ve finále to nebylo tak špatné.

01.09.2015 3 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Krásné zakončení celé série. U konce knihy mi i ukápla slza. Škoda, že série není delší. Doporučuji k přečtení.

01.09.2015 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Líbí se mi, že kniha je jiná oproti předchozím dílům. Líbí se mi jednotlivá prostředí. ve kterých děj probíhá. Sice slabší díl oproti předchozím, ale pořád je hezký. Doporučuji k přečtení.

01.09.2015 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Další krásný díl o Narnii. Spolu s prvním dílem je nejhezčí z celé série.

01.09.2015 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Kniha určená pro děti oslovila i mě. Příběh se mi strašně líbil, taky děj a všechny zápletky. To samé platí i pro filmové zpracování.

01.09.2015 5 z 5

Další výborné a jedno ze silnějších pokračování. Líbí se mi námět na cestování časem a zároveň mozkomorů, kteří vysávají štěstí. Prostě jedna velká paráda :-)

01.09.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Za mě je to díl, který mě nejméně bavil. Děj mi přišel zdlouhavý, ale musím si ji znovu přečíst :-D

01.09.2015 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Nejlepší kniha z celé série. I filmové zpracování je z celé série nejlepší. Knihu jsem četla už několikrát a rozhodně ji plánuji opět přečíst. Doporučuji na 100%.